Imiona na literę K

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę K. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę K!

Znalezionych imion: 19

Kajetan

Kajetan to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa Caietanus i oznacza osobę pochodzącą z miasta Kajety, położonego na północ od Neapolu.

Znaczenie imienia Kajetan

Kamil

Kamil jest to imię pochodzenia łacińskiego, od nazwy znanego rzymskiego rodu Camilli. Łacińskie camillus oznacza dosłownie: szlachetny chłopiec lub urodzony z wolnych rodziców, szlachetny.

Znaczenie imienia Kamil

Kamila

Kamila to żeńska forma imienia Kamil. Pochodzi od łacińskiego słowa camillus i oznacza osobę szlachetnie urodzoną. W Polsce występuje od XVIII wieku.

Znaczenie imienia Kamila

Karina

Karina to imię żeńskie będące zdrobniałą formą imienia Katarzyna. Według niektórych źródeł imię to pochodzi od włoskiego wyrazu carina co oznacza: miła.

Znaczenie imienia Karina

Karol

Karol jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa charal, carl (mąż, mężczyzna) lub skandynawskiego – oznaczałoby wówczas człowiek prosty, chłop. Imię to nosił słynny król Franków, Karol Wielki, od którego wywodzą się słowiańskie słowa oznaczjące panującego: król (pol.), král (czes.), kralj (serb., chorw.).

Znaczenie imienia Karol

Karolina

Karolina jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa charal, carl (mąż, mężczyzna). Oznacza: wierna małżonkowi, oddana domowi.

Znaczenie imienia Karolina

Katarzyna

Katarzyna jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa katharos i oznacza: czysta, dziewicza, bez skazy. W Polsce występuje od XIII wieku.

Znaczenie imienia Katarzyna

Kazimiera

Kazimiera to imię żeńskie pochodzenia słowiańskiego. Jest to żeńska forma imienia Kazimierz. Imię to oznacza kobietę, która nie daje spokoju swoim wrogom.

Znaczenie imienia Kazimiera

Kazimierz

Kazimierz to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Wywodzi się od słów kazi (niszczyć) i mir (pokój). Oznacza mężczyznę, który niszczy pokój lub sławę wrogów.

Znaczenie imienia Kazimierz

Kinga

Kinga jest to imię pochodzenia węgierskiego, wywodzące się od imienia Kunegunt (przeksztalcenie niemieckiego im. Kunegunda).

Znaczenie imienia Kinga

Klaudiusz

Klaudiusz to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy rzymskiego rodu Klaudiuszów lub od słowa claudus (kulawy, niepewny). Imię to oznacza tego, który jest pozbawiony pewności siebie.

Znaczenie imienia Klaudiusz

Kleopatra

Kleopatra to imię żeńskie pochodzenia greckiego wywodzące się od słów kleos (sława) i pater (ojciec). Oznacza ono: ojcowa duma, sława.

Znaczenie imienia Kleopatra

Konrad

Konrad jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słów kuoni (śmiały) i rad (rada). Oznacza: odważny, skory w udzielaniu rad innym.

Znaczenie imienia Konrad

Krystian

Krystian to imię pochodzenia grecko-łacińskiego wywodzące się od słów Christianus, Cristianus. Imię to oznacza: należący do Chrystusa.

Znaczenie imienia Krystian

Krzysztof

Krzysztof jest to imię pochodzenia greckiego, od słów Christos (Chrystus) i phero (nieść). Oznacza: niosący (w sobie), wyznający Chrystusa.

Znaczenie imienia Krzysztof
Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.