Znaczenie imienia Kinga

Kinga jest kobietą praktyczną. Osiąga dobre wyniki w pracy, zaś w rodzinie jest przykładną żoną i matką. Doskonale opanowała sztukę organizacji. Posiada także silne cechy przywódcze i jest ambitna, przez co wielu postrzega ją jako arogancką. Współpracownicy rzadko za nią przepadają. A ona nie nadaje się na szarego pracownika – musi być potrzebna, wychodzić z inicjatywą i reagować, gdy wie, jak zrobić coś lepiej. Lubi być elegancka i szykowna. Ceni wszystko, co dodaje kobiecie uroku. Musi błyszczeć w towarzystwie, skupiać wokół siebie uwagę słuchaczy i ściągać spojrzenia mężczyzn. Rodzina jest dla niej bardzo ważna, ale nie szczędzi bliskim rozpętania burzy, gdy musi przypomnieć, kto dowodzi w domu.

Pochodzenie imienia Kinga

Kinga jest to imię pochodzenia węgierskiego, wywodzące się od imienia Kunegunt (przeksztalcenie niemieckiego im. Kunegunda).

Rodzina i miłość

Rodzina jest dla Kingi świętością, najwyższym dobrem i priorytetem w życiu. Dla rodziny często rezygnuje z sukcesów zawodowych i ambicjonalnych. Rodzinę ochrania, jak tylko może, i pracuje nad szczęściem swych bliskich. To rodzina jest na pierwszym miejscu! Kinga jako pani domu jest niezwykle zaradna i obowiązkowa, chociaż jej porywcza i przebojowa natura raczej nie wprowadza spokoju do rodzinnego gniazda. Ponieważ w życiu familijnym, jak i w pracy, musi przewodzić i wieść prym – przez jej dom przetoczy się nie jedna nawałnica. Partner życiowy Kingi będzie musiał umieć się dostosować albo dorównywać Kindze pomysłowością i zapałem. Mogą stworzyć zgrany duet, któremu nic nie stanie na przeszkodzie do realizacji marzeń.

Imieniny Kingi

Kinga imieniny obchodzi 3, 12 marca, 24 lipca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Kingi jest 24 lipca.

Życie towarzyskie

Kinga łatwo dostosowuje się do otoczenia, a właściwie otoczenie dostosowuje do siebie. Musi błyszczeć na tle innych, skupiać wokół siebie uwagę słuchaczy i ściągać spojrzenia mężczyzn. Jest wielką ekstrawertyczką – uzewnętrznia swe emocje, przeżycia, poglądy. Wobec znajomych jest szlachetna i łagodna. O ludziach wydaje z reguły obiektywne sądy, chyba, że ktoś wejdzie jej w drogę i zagrozi wywalczonej przez nią pozycji. Kinga zdecydowanie wie, czego chce – sama kieruje swym losem i nie pozwala nikomu się wtrącać. Znajomi cenią sobie jej towarzystwo, ponieważ jej błyskotliwa, pełna radości życia i dobrych pomysłów na spędzanie czasu.

Praca i kariera zawodowa

Kinga to zaradna i przedsiębiorcza osoba. Jej pewność siebie, wytrwałość i upór sprawiają, iż osiąga każdy obrany na swej drodze cel. Ponieważ posiada silne cechy przywódcze, a do tego jest ambitna i bardzo waleczna – odbierana jest jako kobieta arogancka i rzadko lubiana przez współpracowników. Kinga zdecydowanie powinna pełnić funkcje kierownicze! Ona musi czuć się ważna i potrzebna – nie nadaje się na szarego pracownika. Lubi wychodzić z inicjatywą, nie usiedzi cicho i spokojnie, gdy wie, jak zrobić coś lepiej. Nigdy też nie czeka, aż ktoś wykona coś za nią. W firmie warto wykorzystywać jej potencjał umysłowy, ponieważ posiada intuicję, wyczucie i często trafia w dziesiątkę! Jako osoba energiczna i lubiąca współzawodnictwo Kinga może wybrać także karierę sportową.

Predyspozycje zawodowe

Kinga świetnie poradzi sobie jako dziennikarka, reporterka, prezenterka, modelka oraz w handlu i marketingu.

Patroni Kingi

Bł. Kinga (Kunegunda) – Córka króla węgierskiego, żona Bolesława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do klarysek, dla których ufundowała klasztor w Starym Sączu. Według legendy, dowiedziawszy się o braku soli w Polsce, wrzuciła do żup węgierskich swój pierścień, który górnicy odnaleźli w pierwszej bryle soli wykopanej w Wieliczce. Patronka górników.

Odmiany i zdrobnienia imienia Kinga

Kingusia, Kinia

Formy obcojęzyczne

Cunegundis (łac.), Kunigunde (niem.)

Nazwiska pochodzące od imienia Kinga

Brak

Znani imiennicy

Kinga Preis – aktorka
Kinga Rusin – dziennikarka telewizyjna

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.