Znaczenie imienia Klaudia

Klaudia jest bardzo zdyscyplinowana, dojrzała i zawsze postępuje etycznie. Ma lekko wybuchową naturę, ale za to głęboką skłonność do poświęcenia i oddania. Czasami za wiele chce z siebie dać i staje się nerwowa. Byłaby nieszczęśliwa, gdyby przepuściła okazję, by komuś pomóc. Każde działanie warte zachodu traktuje jak misję. Ma wielu przyjaciół, a każdy znajdzie u niej wsparcie, dobre słowo i wielkie serce. Sama nie oczekuje żadnych pochwał ani wdzięczności. Zawsze szuka usprawiedliwienia złego postępowania innych, jednocześnie sobie niczego nie wybaczając. Cechuje ją brak egoizmu, który czyni z niej kochającą i wierną żonę oraz wspaniałą matkę. Nie cierpi flirtów i igrania z uczuciami.

Pochodzenie imienia Klaudia

Klaudia jest to imię, które pochodzi od męskiego imienia Klaudiusz.

Rodzina i miłość

Klaudia na ogół nie cierpi flirtów i igraszek z uczuciami mężczyzn. Jej zmysłowość i pragnienia, tak jak codzienne czynności, są podporządkowane rozsądkowi i moralności. Nie jest egoistyczna i nie potrzebuje skupiać na sobie uwagi adoratorów, ani walczyć o ich względy. Wybiera jednego mężczyznę na całe życie i z oddaniem poświęca się rodzinie. Jej zasady sprawiają, iż jest kochającą i wierną żoną oraz wspaniałą matką. Niestety w życiu prywatnym opuszcza ją charakterystyczna pewność siebie, a wkradają się nerwowość i zwątpienie, ponieważ za wiele chce z siebie oddać.

Imieniny Klaudii

Klaudia imieniny obchodzi 15 lutego, 6, 20 marca, 26 kwietnia, 18 maja, 7 sierpnia, 30 października, 8 listopada, 3 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Klaudii jest 18 maja.

Życie towarzyskie

Klaudia ma wielu przyjaciół, ponieważ przyciąga ludzi potrzebujących i zatroskanych. Każdy znajdzie w niej wsparcie, dobre słowo, poradę i wielkie serce. Urzeka przy tym swym pocieszającym i ciepłym uśmiechem, który zachowuje w każdej sytuacji. Ciężko ją zranić, gdyż usprawiedliwia postępowanie każdego, kto wyrządzi jej krzywdę. Zawsze poszukuje przyczyn złego zachowania innych i łatwo wybacza wszelkie złośliwości oraz przewiny. Wobec siebie nie jest już jednak tak wyrozumiała! Znajomi i przyjaciele z kolei często nie dostrzegają jej potrzeb i problemów. Klaudia nie oczekuje jednak pochwał i wdzięczności za swe oddanie i poświęcenie.

Praca i kariera zawodowa

Klaudia to rozważna kobieta obdarzona intuicją – niestety skutecznie ją ignoruje. Skuteczność bowiem jest jej główną cechą. Śmiało podąża ku określonym celom, a każde działanie warte zachodu traktuje jak misję. Dużą wagę przykłada przy tym do jakości wykonywanych prac. Klaudia jest zdyscyplinowana, dojrzała i zawsze postępuje etycznie. Lubi zdobywać wiedzę z określonej i bardzo konkretnej dziedziny nauki – może odnieść sukces na polu badawczo-naukowym. Najszczęśliwsza jest natomiast, gdy dla kogoś się poświęca. Doskonale zatem sprawdza się w pracy związanej z charytatywnością, wspieraniem innych i pomaganiem, wymagającej przy tym wrażliwości, delikatności i pewnej dozy altruizmu.

Predyspozycje zawodowe

Klaudia ma tę zaletę, że sprawdza się w wielu różnych zawodach. Chętnie wybierze zawód lekarza, pielęgniarki, pracownika społecznego, psychologa bądź pedagoga.

Patroni Klaudii

Św. Klaudia – Bretonka, należała do grupy chrześcijanek z otoczenia św. Pawła.

Odmiany i zdrobnienia imienia Klaudia

Klaudynka, Klaudeńka, Klaudusia, Klaudzia

Formy obcojęzyczne

Claudia (łac., ogólnie przyj. forma), Gladys (ang.), Klaudia, Klaudine (niem.), Claude, Claudie (fr.)

Nazwiska pochodzące od imienia Klaudia

Brak

Znani imiennicy

Klaudia Kaczorowska – siatkarka
Klaudia Pasternak – kompozytorka
Claudia Schiffer – modelka niemiecka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.