Imiona na literę E

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę E. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę E!

Znalezionych imion: 13

Edward

Edward to imię męskie pochodzenia staroangielskiego utworzone od słów ead (dobrobyt, szczęście) i weard (obrońca, opiekun). Imię to oznacza: ten, który broni majątku.

Znaczenie imienia Edward

Edyta

Edyta to imię pochodzenia starogermańskiego, od staroangielskich słów ead (dobrobyt, pomyślność) i gyth (walka) lub staroniemieckich. Oznacza: bogata dzięki walce lub walcząca o majątek, bogactwo.

Znaczenie imienia Edyta

Eliza

Eliza jest to imię pochodzenia hebrajskiego. Pochodzi od słowa eliszeba – co oznacza – Bóg moją przysięgą.

Znaczenie imienia Eliza

Elwira

Elwira to imię żeńskie o nie do końca pewnym pochodzeniu. Przypuszczalnie wywodzi się od mauretańskiego słowa El-mira co oznacza: księżna lub dostojna pani.

Znaczenie imienia Elwira

Elżbieta

Elżbieta jest to imię pochodzenia starohebrajskiego, od słowa elzeba lub eliszeba (Bóg jest moją przysięgą lub moją doskonałością).

Znaczenie imienia Elżbieta

Emanuel

Emanuel to imię męskie pochodzenia hebrajskiego wywodzące się od słowa Immanuel (Bóg z nami), które było symbolicznym imieniem Mesjasza.

Znaczenie imienia Emanuel

Emil

Emil jest to imię pochodzenia etruskiego, ukształtowane w języku łacińskim. Wywodzi się od słowa aemulus (ten, który rywalizuje, współzawodniczy z kimś; zazdrośnik) lub od nazwy rodu rzymskiego Emiliuszy (Aemilius).

Znaczenie imienia Emil

Eryk

Eryk jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słów era (cześć, honor) i richi (bogaty). Oznacza: ten, dla którego honor jest rzeczą najważniejszą.

Znaczenie imienia Eryk

Eugenia

Eugenia to imię żeńskie pochodzenia greckiego będące żeńskim odpowiednikiem imienia Eugeniusz. Imię to oznacza kobietę z dobrego rodu, szlachetnie urodzoną.

Znaczenie imienia Eugenia

Eugeniusz

Eugeniusz to imię męskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa eugenes (szlachetnie urodzony, wielkoduszny). Imię to oznacza więc osobę dobrze urodzoną, szlachetną i wielkoduszną.

Znaczenie imienia Eugeniusz

Ewa

Ewa to imię pochodzenia hebrajskiego, od słów hajja (być) lub hawwa (wzięta od męża albo dająca życie). Według Biblii jest to imię pierwszej kobiety stworzonej z żebra Adama. Przypuszcza się również, że może ono pochodzić od imienia najwyższej bogini przedhebrajskich mieszkańców Kanaanu. W dawnych czasach imię to było źle widziane – ciążył na nim grzech pramatki Ewy, która złamała zakaz Boży.

Znaczenie imienia Ewa

Ewelina

Ewelina to imię pochodzenia celtyckiego (radość, światło) lub wywodzące się z hebrajskiego imienia Ewa, od słów hajja lub hawwa (wzięta od męża lub dająca życie).

Znaczenie imienia Ewelina
Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.