Znaczenie imienia Emil

Emil jest osobą wrażliwą, odważną i pełną temperamentu. Posiada naturę niespokojnego artysty. Wyróżnia go niezależność i naprawdę bogata wyobraźnia. Rzadko jednak podejmuje ryzyko w życiu, gdyż boi się porażek. To typowy introwertyk, który nieraz ucieka przed raniącą go rzeczywistością, chowając się w piaskach swej podświadomości. Ma duże poczucie humoru i jest lubiany przez znajomych, ale wydaje się być trochę dziki w kontaktach z otoczeniem. Często próbuje z góry usprawiedliwić swe postępowanie, ponieważ boi się cudzych osądów. Emil panicznie unika także odtrącenia i wyśmiania, dlatego częściej marzy o miłości, niż walczy o wybrankę. W związku potrafi dać z siebie wiele czułości i zmysłowości.

Pochodzenie imienia Emil

Emil jest to imię pochodzenia etruskiego, ukształtowane w języku łacińskim. Wywodzi się od słowa aemulus (ten, który rywalizuje, współzawodniczy z kimś; zazdrośnik) lub od nazwy rodu rzymskiego Emiliuszy (Aemilius).

Rodzina i miłość

Raczej skłonny do marzenia o miłości, niż do walki o kobietę, którą obdarzy uczuciem. Panicznie boi się odtrącenia i wyśmiania. Brak mu pełnej wiary w siebie i swoje możliwości. A jest niebywale czułym i kochającym mężczyzną. Nie lubi co prawda wszelkich ograniczeń swobody, ale chętnie wpadnie w ramiona ukochanej, po całym dniu ciężkich zmagań ze światem. Ciężko go z początku oswoić, gdyż posiada niezależną duszę – jeśli stworzy się dla niego bezpieczną przystań w domu – zostanie usidlony. Emil poszukuje przede wszystkim matczynego ciepła, wobec czego jego partnerka powinna być silna psychicznie i bardziej zaradna od niego. Na pewno może w zamian liczyć na wiele namiętności, ale niestety do momentu, aż wyewoluuje to w miłosną przyjaźń. Wówczas należy zachować spokój i cieszyć się sielskością, bezpieczeństwem i ogólną czułością ze strony Emila.

Imieniny Emila

Emil imieniny obchodzi 10 marca, 22 maja, 12, 25, 30 czerwca, 31 lipca, 5, 8, 19, 21, 22 sierpnia, 15 września, 6, 11, 27 października, 12, 14, 24 listopada, 6 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Emila jest 15 września.

Życie towarzyskie

Emil jest introwertykiem. Bardzo często izoluje się od świata zewnętrznego w obawie przed życiowym niepowodzeniem. Często z góry usprawiedliwia swe postępowania, ponieważ boi się cudzych osądów. Poszukuje przyjaźni i zrozumienia, ponieważ nie potrafi być sam. Mimo to, gdy wyczuje zagrożenie – ucieka. Ma duże poczucie humoru i jest lubiany przez znajomych, ale wydaje się być trochę dziki w kontaktach z ludźmi.

Praca i kariera zawodowa

Dusza artysty – zmienny charakter, niezależność, bogata wyobraźnia – tak najprościej opisać Emila. Jest to mężczyzna posiadający talent i duże poczucie niezależności. Już w szkole nie potrafi dostosować się do rygoru programowego, za to świetnie zdobywał wiedzę sam, na własny użytek. Niestety w dorosłym życiu rzadko podejmuje ryzyko, aby odnieść sukces – boi się porażek. W przypadku zagrożenia wycofuje się z danego przedsięwzięcia. Urzekają go zawody nie narażone na rywalizację i wyścig szczurów. Będzie dobrym fachowcem, jeśli pracę zwiąże ze swymi uzdolnieniami.

Predyspozycje zawodowe

Emil może zostać reżyserem, aktorem, pracownikiem radia lub telewizji, konferansjerem, plastykiem lub dekoratorem wnętrz.

Patroni Emila

Św. Emil z Kordoby (IX w.)

Odmiany i zdrobnienia imienia Emil

Emilek, Milek

Formy obcojęzyczne

Emil (ogólnie przyj. forma), Émile (fr.), Emil, Ämil (niem.), Emilio (hiszp., włosk.), Emilijus, Emilis (litew.), Aimilios, Emilios (gr.)

Nazwiska pochodzące od imienia Emil

Brak

Znani imiennicy

Emil Karewicz – aktor
Emil Młynarski (1870-1935) – dyrygent i kompozytor
Emil Zegadłowicz (1888-1941) – poeta i pisarz

Przysłowia i powiedzonka

Na Emila babie lato się przesila.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.