Imiona na literę Z

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę Z. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę Z!

Znalezionych imion: 7

Zbigniew

Zbigniew jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: ten, który zbyt często się gniewa lub, który powinien pozbyć się gniewu.

Znaczenie imienia Zbigniew

Zdzisław

Zdzisław to imię staropolskie złożone z dwóch członów: zdzie (uczynić, zdziałać, zrobić) i sław (sława). Imię to oznacza tego, którego wypełnia żądza sławy lub tego, który obiecuje sławę.

Znaczenie imienia Zdzisław

Zenon

Zenon to imię pochodzenia greckiego powstałe jako skrócona forma greckich imion Zenodoros, Zenodotos. Imię Zenon oznacza: dar Zeusa.

Znaczenie imienia Zenon

Zuzanna

Imię Zuzanna pochodzi od hebrajskiego imienia Szoszannah, które wywodzi się od hebrajskiego słowa shoshano czyli lilia. W Polsce imię to występuje od XIII wieku.

Znaczenie imienia Zuzanna

Zygmunt

Zygmunt to imię pochodzenia germańskiego wywodzące się od słów: sigu (zwycięstwo) oraz munt (opieka, ochrona). Imię to oznacza „tego, który zapewnia zwycięstwo i opiekę” lub „tego, którego opieka zapewnia zwycięstwo”.

Znaczenie imienia Zygmunt

Zyta

Zyta to imię żeńskie pochodzenia włoskiego, które zostało utworzone od słowa zita co oznacza: dziewczyna.

Znaczenie imienia Zyta
Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.