Znaczenie imienia Zyta

Zyta niczym tornado zdecydowanie gna do przodu. Każdego wciągnie w wir pracy. Sama też daje z siebie wszystko. Jest przy tym roztropną, inteligentną i bardzo praktyczną kobietą. Wkłada wiele pracy w sukces, dlatego silnie przeżywa porażki. Poczucie niespełnienia każe jej z nową energią podjąć jednak walkę. Nie toleruje ani u siebie, ani u innych bylejakości i wycofania. Została stworzona do akcji charytatywnych, niesienia pomocy i rozwiązywania problemów innych. Do siebie nie pozwala się za bardzo zbliżyć. Jest uparta i niezależna. Wierzy w idealną miłość i pragnie spełnienia w roli pani domu i matki.

Pochodzenie imienia Zyta

Zyta to imię żeńskie pochodzenia włoskiego, które zostało utworzone od słowa zita co oznacza: dziewczyna.

Rodzina i miłość

Zyta za wszelką cenę ochrania swą niezależność i dba o wolność. Również w związku daje się tym we znaki. Nie łatwo o partnera dla tej kobiety, chociaż jest oddana i zaangażowana w sprawy rodzinne, a rola żony i matki jest według niej najpiękniejszą pozycją w życiu. Ponadto wszystko, co najprzyjemniejsze w świecie i najbardziej wartościowe, wiąże się dla Zyty z miłością i związkiem dwojga dusz. Pod tym względem jest idealistką, chociaż nie traci praktycznego poczucia rzeczywistości. Jest niezwykle czuła wobec najbliższych, ale jednocześnie najwięcej od nich wymaga. Jeśli kocha, to i ochrania ze wszystkich sił, często będąc wręcz zaborczą. Zrobi wszystko, by uszczęśliwić rodzinę, ale nie pozwoli nikomu kierować sobą i wpływać na jej decyzje. Życie z Zytą zdecydowanie nie należy do bezproblemowych.

Imieniny Zyty

Zyta imieniny obchodzi 27 kwietnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Zyty jest 27 kwietnia.

Życie towarzyskie

Nie łatwo dać sobie z nią radę. W towarzystwie z reguły czuje się i zachowuje swobodnie, ale do czasu. Zyta to nieufna i zamknięta w sobie kobieta. Mało kto posiada dostęp do jej spraw i problemów. Właściwie mogłaby się obejść bez towarzystwa i przyjaciół, których liczbę skutecznie ogranicza. Jest samowystarczalna i najchętniej chadza własnymi ścieżkami. Bardzo szybko się obraża, gdyż jest wyczulona na punkcie własnego honoru. Nie pozwala sobą kierować, nie słucha niczyich rad i wysoko ceni swoją godność. Pragnie nieść innym pomoc, robi to z dobroci serca i spełnia się w tym lecz do siebie nie daje się zanadto zbliżyć. Doskonale radzi sobie w życiu, rozwiązując każde trudności. Jest uparta i niezależna. Otoczeniu ciężko zrozumieć ją i motywy jej postępowania.

Praca i kariera zawodowa

Bardzo pewna siebie, pracowita i zdecydowana w działaniu. Zyta to kobieta tornado i każdego wciągnie w wir roboty. Sama uwielbia dawać z siebie wszystko i chętnie angażuje się w nowe projekty. Działa jednak roztropnie, według znanych schematów. Unika wyzwań i przygód. Posiada dobrą intuicję, ale woli kierować się praktyczną wiedzą i solidną analizą. To inteligentna i mocno stąpająca po ziemi kobieta. Ciężko pracuje na swój sukces, dlatego porażki sprawiają jej przykrość. Nie ustaje mimo to w działaniach, tylko energicznie i konsekwentnie zmierza do celu. Nie toleruje bylejakości i sumiennie wykonuje odpowiedzialną pracę. Może pochwalić się licznymi talentami artystycznymi, które wykorzystuje i wielką wrażliwością na piękno. Chętnie zajmuje się działalnością charytatywną.

Predyspozycje zawodowe

Zyta sprawdzi się wyłącznie w roli pani domu lub w pracy, która będzie jej odpowiadać. Może to być praca opiekunki, nauczycielki, lekarki lub działalność charytatywna.

Patroni Zyty

Św. Zita (1218-1272) – przez 40 lat była służącą w jednym z domów w Lucce. Cechowała ją wielka pobożność i pomoc ubogim. Na jej pogrzeb przyszli prawie wszyscy mieszkańcy Lukki. Zasłynęła cudami, które obserwowano tuż po jej śmierci. Jest patronką chrześcijańskich stowarzyszeń służących.

Odmiany i zdrobnienia imienia Zyta

Zycia, Zysia, Zyteczka, Zyteńka, Zytka, Zytula, Zytulka, Zytunia, Zytusia, Zytuś

Formy obcojęzyczne

Zita (ogólnie przyjęta forma), Zite (fr.)

Nazwiska pochodzące od imienia Zyta

Brak

Znani imiennicy

Zyta Gilowska – wicepremier i minister finansów
Zyta Oryszyn – pisarka
Zyta Parmeńska – ostatnia cesarzowa Austrii
Zyta Rudzka – pisarka
Zita Funkenhauser – niemiecka florecistka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.