Imiona na literę O

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę O. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę O!

Znalezionych imion: 6

Olaf

Olaf to imię męskie pochodzenia skandynawskiego. Wywodzi się od dawnego imienia Aslaf utworzonego ze słów As (skandynawskie bóstwo) i laf (kochać). Oznacza: umiłowany przez boga.

Znaczenie imienia Olaf

Olga

Olga jest to imię pochodzenia starorosyjskiego, prawdopodobnie przekształcenie skandynawskiego imienia Helga, od słowa helge (szczęśliwy, pomyślny, zdrowy).

Znaczenie imienia Olga

Olgierd

Olgierd to imię męskie pochodzenia litewskiego. Wywodzi się od słowa algirdas co oznacza: sławny, wysławiony, chwalony.

Znaczenie imienia Olgierd

Oliwia

Oliwia to imię pochodzenia łacińskiego i oznacza gałązkę drzewa oliwnego (która jest symbolem pokoju) albo osobę, która hoduje oliwki.

Znaczenie imienia Oliwia

Oskar

Oskar to imię pochodzenia skandynawskiego, od słów As (skandynawskie bóstwa) i kar (miecz, włócznia). Oznacza: ten, który otrzymał miecz z rąk bogów. Możliwe jest również pochodzenie germańskie co oznaczałoby wtedy: posiadający bożą włócznię.

Znaczenie imienia Oskar

Otylia

Otylia to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa auda oznaczającego ojcowiznę, majątek dziedziczny lub od słowa od słowa odhil (ojczyzna).

Znaczenie imienia Otylia
Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.