Imiona na literę P

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę P. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę P!

Znalezionych imion: 8

Pamela

Pamela to imię żeńskie najprawdopodobniej pochodzenia literackiego. Zostało pierwszy raz użyte w 1590 r. przez poetę Philipa Sidneya w powieści Arcadia. Możliwe jest też pochodzenie greckie. Imię Pamela oznaczałoby wtedy: melodyjna albo słodka jak miód.

Znaczenie imienia Pamela

Patrycja

Imię Patrycja jest żeńską formą łacińskiego imienia Patrycjusz, co w dawnych czasach oznaczało przynależność do warstwy uprzywilejowanej.

Znaczenie imienia Patrycja

Patryk

Patryk jest to imię, które pochodzi od łacińskiego słowa patricius, co oznacza patrycjuszowski, szlachecki, szlachetnie urodzony.

Znaczenie imienia Patryk

Paula

Paula jest to żeńska forma łacińskiego imienia Paulus (Paweł). Imię to oznacza osobę drobnej budowy i niewielkiego wzrostu.

Znaczenie imienia Paula

Paweł

Paweł jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa paulus (drobny, mały). Oznacza człowieka małego wzrostu, drobnej budowy ciała. W Polsce nadawane jest od XII wieku.

Znaczenie imienia Paweł

Przemysław

Przemysław to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Jest to zmieniona forma imienia Przemysł oznaczającego człowieka bystrego, sprytnego, przemyślnego.

Znaczenie imienia Przemysław
Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.