Znaczenie imienia Patrycja

Patrycja jest zaborczą ekstrawertyczką. Robi wszystko, by ją zauważono. Potrzebuje publiczności. Jest śmiała, żywiołowa i z uporem maniaka broni swoich racji. Ten upór często staje się źródłem konfliktów i niepowodzeń. Mimo to Patrycja nie ulega wpływom i umie wybrnąć z każdej sytuacji. Zadziwiająca pamięć pomaga jej w przyswajaniu wiedzy i zdobywaniu doświadczenia. Ubierać lubi się w kolorowe i oryginalne kreacje, pod którymi skrywa swą prawdziwą osobowość. Patrycja wiele czasu poświęca sprawom społecznym oraz patriotycznym. Jest bardzo konsekwentna i konserwatywna. Kiedy komuś zaufa – staje się lojalną i oddaną przyjaciółką. Jako prawdziwa patriotka, dba o dom rodzinny i kocha bliskich.

Pochodzenie imienia Patrycja

Imię Patrycja jest żeńską formą łacińskiego imienia Patrycjusz, co w dawnych czasach oznaczało przynależność do warstwy uprzywilejowanej.

Rodzina i miłość

Jako prawdziwa patriotka – kocha dom rodzinny i swoich bliskich. Dzieci wychowuje na dobrych obywateli i od najmłodszych lat wpaja im zasady moralne. Dla swojego wybranka potrafi być cudowną kochanką, pełną zmysłowości i ciepła – szybko jednak przechodzi w obojętną i zimną damę. Takie zmiany zachodzą często i w obu kierunkach. Postawa ta wynika z nieustannej nieufności wobec partnera i strachu przed zbytnią egzaltacją uczuć. Patrycja jest konserwatystką, która często przyjmuje rozrywkową maskę. Jej mąż powinien charakteryzować się dużą cierpliwością i opanowaniem, aby nie uciec przy pierwszej zmianie nastroju i nastawienia swej żony. Związek z nią wymaga również zaakceptowania jej agresywnego sposobu bycia w towarzystwie i kochania pomimo popełnianych gaf.

Imieniny Patrycji

Patrycja imieniny obchodzi 13, 20 marca, 9 lipca, 25, 28 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Patrycji jest 25 sierpnia.

Życie towarzyskie

To bardzo żywiołowa i wesoła kobieta. Nie potrafi obejść bez towarzystwa, a w szczególności bez oklasków! Musi błyszczeć, obnosić się ze swoimi sukcesami oraz zaletami, a także wyróżniać się wizualnie w tłumie. Lubi kolorowe i oryginalne kreacje, pod którymi skrywa swą prawdziwą osobowość. A jest tak naprawdę kobietą niezbyt dobrze czującą się we własnej skórze. Często, mimo swej powagi i zasadniczości, przyjmuje pozę pełnej życia wiecznej smarkuli. Robi wszystko by ją zauważono i bardzo lubi zwierzać się dobrym znajomym. Kiedy komuś zaufa – staje się lojalną i oddaną przyjaciółką.

Praca i kariera zawodowa

Patrycja jest bardzo aktywną kobietą, spełnia się głównie w działalności patriotycznej i społecznej. Jest śmiała, energiczna i z uporem maniaka broni swoich racji. Powinna nauczyć się ustępować, aby nie ponosić zbyt wielu porażek. Dzięki wrodzonemu sprytowi wybrnie jednak z wielu trudnych sytuacji. Wybiera pracę, dzięki której może zabłysnąć i zdobyć uznanie. Zadziwiająca pamięć pomaga jej w przyswajaniu wiedzy i zdobywaniu doświadczenia. Interesuje się do tego językami obcymi i jest osobą bardzo elokwentną – z przyjemnością udowodni to całemu światu, a zwłaszcza pracodawcy. Sprawdzi się na każdym wybranym przez siebie stanowisku i zawodzie, ponieważ kieruje się w pracy ambicją i nastawiona jest na konkretne cele.

Predyspozycje zawodowe

Patrycja jest wszechstronnie uzdolniona. Jest w stanie dać sobie radę na wielu stanowiskach i w każdym zawodzie.

Patroni Patrycji

Św. Patrycja z Nikomedii – W III wieku poniosła śmierć męczeńską razem z mężem Macedoniuszem i córką Modestą.

Odmiany i zdrobnienia imienia Patrycja

Pati, Patrysia

Formy obcojęzyczne

Patricia, Patrizia (ogólnie przyj. forma), Patrikija (ros.), Patricija (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Patrycja

Brak

Znani imiennicy

Patrycja Kosiarkiewicz – wokalistka, kompozytorka i tekściarka
Patrycja Markowska – piosenkarka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.