Znaczenie imienia Paula

Paula to niestabilna emocjonalnie, dość nerwowa, ale przede wszystkim niezwykle wrażliwa i delikatna kobieta. Nie wdaje się w kłótnie, konfrontacje, unika napięć. Silnie przeżywa niepowodzenia sercowe, załamuje się pod krytyką, negatywnymi opiniami oraz kiedy czuje się lekceważona przez otoczenie. Kierują nią uczucia i intuicja. Niemniej w swym postępowaniu jest ostrożna i wyważona. Nie lubi przyspieszać biegu wydarzeń, raczej cierpliwie zmierza do określonych rezultatów. W życiu najbardziej liczy się dla niej miłość. Pragnie być kochaną i oddać swe serce w dobre ręce. Od partnera oczekuje wsparcia, czułości, bezpieczeństwa. Bardzo łatwo ją zranić, toteż życie z nią przypomina balansowanie na linie.

Pochodzenie imienia Paula

Paula jest to żeńska forma łacińskiego imienia Paulus (Paweł). Imię to oznacza osobę drobnej budowy i niewielkiego wzrostu.

Rodzina i miłość

Intuicja oraz uczucia to dwie główne siły napędowe Pauli. Jest osobą pełną wdzięku oraz kobiecości, co potrafi odpowiednio wykorzystać. Lubi wzbudzać podziw u mężczyzn i roztaczać swój uwodzicielski czar. Miłość stanowi najważniejszą wartość w jej życiu – przede wszystkim pragnie kochać i być kochaną. Od wybranka swego serca oczekuje wsparcia, poczucia bezpieczeństwa, czułości i akceptacji. Nie łatwo jednak z nią wytrzymać – ma bardzo zmienne nastroje i wahania emocjonalne. Byle błahostka może doprowadzić ją do rozpaczy. Najsilniej przeżywa oczywiście wszelkie niepowodzenia natury sercowej. Gdy jest szczęśliwa z partnerem, niewiele może ją wytrącić z równowagi, z kolei gdy w jej związku dzieje się źle, niewiele trzeba, aby się rozkleiła. Miłość traktuje bowiem bardzo poważnie, angażuje się całą sobą i pozostaje wierna.

Imieniny Pauli

Paula imieniny obchodzi 26 stycznia, 3, 11, 18 czerwca, 24 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Pauli jest 26 stycznia.

Życie towarzyskie

Paula jest bardzo uczuciową i otwartą osobą. Niestety cechują ją także kłopotliwa dla otoczenia egzaltacja uczuć i całkowita zależność nastroju od emocji oraz opinii innych. Potrafi rozpaczać z błahego powodu, całkowicie niezrozumiałego dla bliskich. Jest niezwykle delikatna i wrażliwa – bardzo przeżywa wszelką krytykę pod swoim adresem, nieprzyjemne uwagi, negatywne opinie i jakiekolwiek lekceważenie ze strony innych. Zbyt łatwo przechodzi od euforii i radości do załamania i smutku. Mimo to jest lubiana, wzbudza w ludziach zaufanie i nigdy nie zawodzi. To doskonała przyjaciółka, która nie rzuca słów na wiatr i potrafi zachować dyskrecję w każdej sprawie. Sama od grupki swych przyjaciół oczekuje poczucia bezpieczeństwa oraz przynależności.

Praca i kariera zawodowa

Paula to dość nerwowa i bardzo delikatna kobieta, która nie cierpi kłótni, konfrontacji ani napięć. Wytrwale i spokojnie realizuje powierzone jej zadania, nie wychylając się zbytnio poza swoje stanowisko pracy. Jest bardzo obowiązkowa i z łatwością podporządkowuje się regułom. Paula nie należy do ambitnych i wojowniczych kobiet. Brak jej przedsiębiorczości oraz dynamizmu. Potrafi jednak konsekwentnie zmierzać do z góry oznaczonych celów, przejawiając przy tym nieraz zaskakujący upór oraz zdecydowanie. Jest bardzo ostrożna w działaniu i nigdy nie przyspiesza biegu spraw. Cierpliwości można jej pozazdrościć. Współpracownicy ją lubią, ponieważ jest życzliwa, pomocna i bardzo koleżeńska. Jeśli odniesie sukces, to tylko dzięki wpływowym przyjaźniom – sama o to nie zabiega.

Predyspozycje zawodowe

Paula najlepiej będzie się czuć w firmach rodzinnych oraz w pracy z ludźmi.

Patroni Pauli

Św. Paula Rzymska (347-406) – włoszka wywodząca się ze znanego rodu rzymskiego. Poślubiła Toksocjusza, potomka słynnego Eneasza. W wieku 32 lat została wdową z pięciorgiem dzieci i poświęciła się Bogu i praktykom religijnym. Po wyjeździe św. Hieronima do Palestyny, udała się za nim wraz ze swą córką św. Eustochią. W Betlejem założyły klasztor i dom dla pielgrzymów. Paula była pierwszą przełożoną klasztoru żeńskiego, gdzie doczekała śmierci.

Św. Paula Frassinetti (1809-1882) – włoszka pochodząca z Genui. Po śmierci rodziców zamieszkała na wsi z bratem Giuseppe – wiejskim kapłanem. Zajęła się wychowaniem dziewczynek. Z czasem ze swej wiejskiej szkółki utworzyła zgromadzenie zakonne Siostry św. Doroty zostając jego pierwszą przełożoną.

Odmiany i zdrobnienia imienia Paula

Pau, Pauka, Pauleczka, Pauleńka, Paulincia, Paulinka, Paulisia, Pauliśka, Paulunia

Formy obcojęzyczne

Paula (ogólnie przyjęta forma), Paule, Paulette (fr.), Paola (wł.), Pavla, Pola (ros.), Pavla (czes.), Pavla, Paula (słowac.), Pava, Pavla, Pola (połud.-słow.).

Nazwiska pochodzące od imienia Paula

Brak

Znani imiennicy

Paula Bzura – łyżwiarka szybka, olimpijka
Paula Kania – tenisistka
Paula Abdul
– amerykańska piosenkarka, tancerka i choreografka
Paula Creamer – amerykańska golfistka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.