Imiona na literę F

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę F. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę F!

Znalezionych imion: 8

Fabian

Fabian to imię męskie pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od słowa faba (bób). Oznacza mężczyznę, który zajmuje się uprawą lub sprzedażą bobu.

Znaczenie imienia Fabian

Feliks

Feliks to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa felix (szczęśliwy, życzliwy) i oznacza człowieka szczęśliwego lub życzliwego w stosunku do innych.

Znaczenie imienia Feliks

Ferdynand

Ferdynand to imię pochodzenia staroniemieckiego. Powstało z połączenia słów fridu (opieka, obrona) i nand (śmiały). Oznacza śmiałego obrońcę lub mężczyznę śmiało dążącego do pokoju.

Znaczenie imienia Ferdynand

Franciszek

Franciszek to imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słowa frank (wolny) i oznacza człowieka wolnego, z plemienia Franków. Pierwszy raz imię to nosił św. Franciszkowi z Asyżu. Jego matka była Francuzką i nazywała syna Francesco co po włosku oznacza Francuzik.

Znaczenie imienia Franciszek

Fryderyk

Fryderyk to imię męskie pochodzenia germańskiego i wywodzi się od słów fridu (obrona, opieka) oraz richi (możny, bogaty, potężny). Imię oznacza: ten, który jest w stanie obronić innych albo władca pokoju.

Znaczenie imienia Fryderyk
Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.