Znaczenie imienia Felicja

Felicja jest wzorem spokoju i równowagi. To z natury kobieta szlachetna, pełna dobrych chęci i woli służenia innym. Swym ciepłem i opanowaniem przyciąga do siebie wielu ludzi. To co robi, czyni z rozwagą i niezwykłą odpowiedzialnością. Nie angażuje się jednak ponad wyraźną potrzebę. Sprawdza się natomiast w chwilach, gdy świat staje na głowie i trzeba szybko podjąć trafne decyzje. Felicja świetnie wyczuwa ludzi i nadciągające problemy, dlatego jest przygotowana na różne sytuacje. To osoba bardzo towarzyska, lubiąca się bawić i przyjmować gości. Czasem miewa skłonności do zamykania się w sobie. Jej łagodność może nudzić, zwłaszcza w związku, ale należy pamiętać o wulkanie, który drzemie w jej wnętrzu.

Pochodzenie imienia Felicja

Felicja to imię pochodzenia łacińskiego od słowa felix – łaskawy, szczęśliwy, życzliwy.

Rodzina i miłość

Pomimo iż Felicja nie uzewnętrznia swych przeżyć, jest kochającą żoną i matką. Zarówno swego partnera, jak i rodzinę, otoczy ciepłem, czułością i opieką. Sprawdzi się w roli pani domu, chociaż nie należy od niej wymagać skrupulatności. Jej łagodność może jednak się znudzić i czasowo paraliżować uczucia w związku. Warto zatem pamiętać o tym, iż ta kobieta to uśpiony wulkan.

Imieniny Felicji

Felicja imieniny obchodzi 24 stycznia, 27 kwietnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Felicji jest 27 kwietnia.

Życie towarzyskie

Felicja bardzo lubi przebywać wśród ludzi i dobrze się bawić. Nie narzeka zatem na brak znajomych. Jej wewnętrzne ciepło i spokój przyciągają do niej wiele osób. Sama chętnie organizuje przyjęcia, na których królują przygotowane przez nią potrawy, a każdy z zaproszonych dobrze się bawi. Felicja ma jednak skłonności do zamykania się w sobie. Świetnie wyczuwa ludzi i nadciągające problemy życiowe – stara się jednak nie reagować zbyt impulsywnie, jak najdłużej się da. Niemniej potrafi gwałtownie zaprotestować i postąpić zdecydowanie wobec ludzkiej nikczemności.

Praca i kariera zawodowa

Felicja to pracownik na dobre i trudne momenty. Przeważnie jest ostoją spokoju, opanowania i równowagi. Nie angażuje się ponad potrzebę – można odnieść wrażenie, że się wręcz wycofuje. Często gubi się w szczegółach, długo namyśla i byle drobiazg potrafi zniechęcić ją do dalszego działania. Ale gdy nadejdzie burza, pojawi się kryzys i potrzeba podejmowania szybkich decyzji oraz przejęcia steru – Felicja sprawdzi się idealnie! To bardzo przedsiębiorcza kobieta o analitycznym umyśle, jednakże ukrywa swe zdolności na specjalne okazje – przyparta do muru daje sobie świetnie radę.

Predyspozycje zawodowe

Felicja doskonale radzi sobie z komputerem. Może być dobrą dziennikarką i prezenterką. Sprawdzi się w pracy biurowej lub jako programistka. Może także otworzyć własną firmę, ale o spokojnym profilu działalności.

Patroni Felicji

Św. Felicja – męczennica z Nikomedii. Zginęła w 302 roku za panowania cesarza Dioklecjana.

Odmiany i zdrobnienia imienia Felicja

Fela, Felicia, Felicita, Felcia, Felusia

Formy obcojęzyczne

Felicia, Feliciana, Felicita (ogólnie przyj. forma), Felice, Felis, Felicity (ang.), Félicie, Félicienne, Félicité (fr.), Felicie, Felicitas (niem.).

Nazwiska pochodzące od imienia Felicja

Brak

Znani imiennicy

Felicja Curyłowa – artystka ludowa, malarka ze wsi Zalipie
Felicja Kruszewska – polska poetka i dramatopisarka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.