Znaczenie imienia Ewelina

Ewelina jest osobą o niełatwym charakterze. To zdecydowana, pracowita, nieco chmurna i zazdrosna kobieta, ale cechuje ją bogactwo czułości i miłości. Bywa raczej skryta i nie lubi wylewności ze strony innych osób. Nie przepada za towarzystwem i nie przykłada wagi do posiadania licznych znajomych. Zdolna jest do głębokiej przyjaźni, ogranicza jednak liczbę bliższych znajomych i starannie ich dobiera. Łatwo ją obrazić czy zranić, ale równie łatwo się z nią pogodzić, ponieważ Ewelina nie jest pamiętliwa i lubi zgodne życie. Bywa przy tym zbyt zaborcza, ale bardziej z chęci ochraniania bliskich, niż posiadania ich tylko dla siebie. Sprawom rodzinnym oddaje się bez reszty, dom czyniąc swoim królestwem.

Pochodzenie imienia Ewelina

Ewelina to imię pochodzenia celtyckiego (radość, światło) lub wywodzące się z hebrajskiego imienia Ewa, od słów hajja lub hawwa (wzięta od męża lub dająca życie).

Rodzina i miłość

W rodzinie Ewelina czuje się zdecydowanie pewniej niż w znajomościach. Zarówno mąż, jak i dzieci są dla niej ostoją i osobami, co do których nie ma wielkich podejrzeń. Ewelina jest wręcz stworzona do roli matki, głowy rodziny i dobrej żony. Dla swojego męża będzie wierną przyjaciółką, co jest rzadkością. Sprawom rodzinnym oddaje się bez reszty a dom czyni swoim królestwem. Radzi sobie ze wszystkim, co dotyczy jej rodziny, ponieważ wszystko ma z góry zaplanowane w najmniejszych szczegółach – miała na to wiele czasu przed stworzeniem własnego domu.

Imieniny Eweliny

Ewelina imieniny obchodzi 24 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Eweliny jest 24 grudnia.

Życie towarzyskie

To nie jest dobra partnerka do rozmów i zwierzeń. Ewelina nie przepada za towarzystwem i nie przykłada wagi do posiadania licznych znajomych. Jest swobodna, ale zdecydowanie ogranicza liczbę kontaktów. Jest typem introwertyczki mającej silne skłonności do zamykania się w sobie i nie ujawniania swych uczuć. Nie lubi też wylewności ze strony innych – uważa to za manipulowanie uczuciami i reakcjami odbiorcy, a Ewelina nie ulega przecież niczyjemu wpływowi! Bardzo łatwo ją urazić, niezwykle szybko się obraża. Pocieszające jest jednak to, że równie szybko szuka drogi do pojednania. Jeśli trafi na odpowiednio wytrzymałego przyjaciela – wiele z siebie da, ale jest też niezwykle zaborcza w stosunku do niego. Bliższa znajomość z nią jest niczym stąpanie po cienkim lodzie – należy uważać na każdy krok i każde słowo.

Praca i kariera zawodowa

Ewelina, mimo pewności siebie, często walczy o właściwą pozycję i sprostanie oczekiwaniom innych. Z pozoru wszystko przychodzi jej z łatwością, ale to tylko pozory. W rzeczywistości nie potrafi zbyt długo poświęcać uwagi jednej czynności i brak jej skupienia na konkretnych działaniach, przez co zawala z czasem powzięte zlecenia. Odda za to całe swe zaangażowanie pracy związanej z pomaganiem innym bądź pedagogiką. Bardzo przeżywa wszystko, co robi. Ewelina nie przykłada jednak wagi do kariery zawodowej, jeśli jednak osiągnie wysokie stanowisko, będzie odpowiedzialnie i sprawiedliwie wypełniać swoje obowiązki i powierzone jej zadania – byle niezbyt wymagające!

Predyspozycje zawodowe

Ewelina największe sukcesy osiąga w zawodach, w których ma kontakt z dziećmi lub z osobami chorymi.

Patroni Eweliny

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Ewelina

Ewelinka, Ewela

Formy obcojęzyczne

Evelin, Evelina (ogólnie przyj. forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Ewelina

Brak

Znani imiennicy

Ewelina Flinta – piosenkarka
Ewelina Januszewska – polska szachistka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.