Imiona na literę L

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę L. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę L!

Znalezionych imion: 13

Lech

Lech to imię męskie pochodzenia staropolskiego. Prawdopodobnie wywodzi się od słowa lścić (działać chytrze, podstępnie) a pierwotną jego formą było imię Leszek oznaczające: sprytny, umiejący zwieść innych.

Znaczenie imienia Lech

Leokadia

Leokadia to imię żeńskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słów laos (lud) i kedos (troska). Oznacza kobietę troszczącą się o swój lud.

Znaczenie imienia Leokadia

Leon

Leon to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się ono od słowa leo (lew) i oznacza mężczyznę silnego i odważnego jak lew.

Znaczenie imienia Leon

Leszek

Leszek jest to imię pochodzenia staropolskiego, prawdopodobnie pierwotna forma imienia Lech. Oznacza: ten, który działa chytrze, podstępnie.

Znaczenie imienia Leszek

Lidia

Lidia to imię żeńskie pochodzenia grecko-łacińskiego i oznaczające kobietę pochodzącą z krainy Lidia położonej nad Morzem Egejskim.

Znaczenie imienia Lidia

Liliana

Liliana to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od słowa lilium (lilia). Określa ono kobietę piękną, czystą, białą jak kwiat lilii.

Znaczenie imienia Liliana

Lucjan

Lucjan to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od słowa lux (światło) co oznacza: urodzony o brzasku dnia.

Znaczenie imienia Lucjan

Lucyna

Lucyna jest to imię pochodzenia łacińskiego od słowa Lucjusz, czyli Lucjan, a znaczy tyle co osoba należąca do Lucjana.

Znaczenie imienia Lucyna

Ludmiła

Ludmiła to staropolskie imię żeńskie, które powstało ze złożenia członów ludo (ludzie, ludziom) i miła co oznacza kobietę miłą dla ludzi.

Znaczenie imienia Ludmiła

Ludwik

Ludwik to imię męskie pochodzenia starogermańskiego, którego pierwotna postać to imię Chlodowik składające się ze słów chlod (sławny) i wik (walka, bitwa). Imię to oznacza: wsławiony w walce.

Znaczenie imienia Ludwik

Luiza

Luiza to imię powstałe poprzez połączenie imion Ludwika oraz Eliza. Wywodzi się od francuskiego imienia Louise, czyli żeńskiej formy imienia Ludwik.

Znaczenie imienia Luiza
Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.