Znaczenie imienia Ludmiła

Ludmiła to tętniąca życiem, pełna dobrych intencji i niebanalnych rozwiązań kobieta kochająca rywalizację. Pragnąc sławy zdarza jej się zatracić w swych obowiązkach. Wrogów miażdży, ale potrafi słuchać i wysłuchać. Jest bardzo pewną siebie kobietą o zadziwiającej intuicji. Bezbłędnie odczytuje ludzkie motywacje i trafnie stawia diagnozy. Przyjaciół dobiera poddając ludzi ostrej selekcji. Chociaż towarzyska, nie ufa innym i stroni od poufałości. Nie warto z nią walczyć, lepiej zaakceptować. Jest wierna swym uczuciom i posiada wielkie serce. Poszukuje czystej miłości dając z siebie wszystko i wszystkiego żądając.

Pochodzenie imienia Ludmiła

Ludmiła to staropolskie imię żeńskie, które powstało ze złożenia członów ludo (ludzie, ludziom) i miła co oznacza kobietę miłą dla ludzi.

Rodzina i miłość

Ludmiła jak większość ludzi pragnie kochać i być kochaną. Niestety zatraca się w tym pragnieniu, dając z siebie wszystko i wszystkiego żądając w zamian. Nie zna umiaru i ciężko jej się ustatkować. Może nigdy do tego nie dojść. Dopóki ta namiętna lwica dyktuje warunki, każdy jej związek będzie burzliwy, pełen wzlotów i upadków oraz eksperymentów. Ludmiła nie boi się żadnej postaci miłości. Najczęściej to ona zdobywa i dominuje, chociaż jednocześnie uwielbia być zniewalana i oddawać się w posiadanie. Sama będąc gorącą, potrzebuje ogromnie dużo prawdziwego ciepła i zrozumienia od partnera. Poślubienie jej daje gwarancję zwariowanych przeżyć, wiecznych szaleństw, ale też i wielu walk. Kto naprawdę ją zdobędzie i pogodzi się z jej naturą, ten zyska wierną i oddaną żonę.

Imieniny Ludmiły

Ludmiła imieniny obchodzi 20 marca, 7 maja, 30 lipca, 16 września, 26 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Ludmiły jest 16 września.

Życie towarzyskie

Osoby niewtajemniczone unikają jej z daleka, inni walczą z nią do pewnego momentu – najczęściej do wybuchu śmiechu. Ludmiłą chciałoby się potrząsnąć, ale o wiele prościej jej wybaczyć i cieszyć się każdą zwariowaną chwilą. Z tą kobietą można konie kraść! Rzadko jej życie jest stabilne czy uporządkowane. Bywa wszystkiego ciekawa i bardzo ekspresywna. Nie pozwala jednak poznać siebie, skutecznie ukrywając się za szaleństwem, a czasami agresją. Chociaż bardzo towarzyska, Ludmiła nie ufa innym i stroni od poufałości. Zdystansowana marzy jednak o wielkiej przyjaźni i potrafi nią obdarzyć. Wśród swoich okazuje się wrażliwą, delikatną i życzliwą kobietą o wielkim sercu. Trzeba zadać sobie wiele trudu aby ją poznać. Najczęściej naprawdę warto.

Praca i kariera zawodowa

Wulkan ekspresji, dobrych chęci i niebanalnych rozwiązań. Ludmiła to kobieta walki i współzawodnictwa, która czasem zatraca się w pracy. Lepiej nieraz zejść jej z drogi, gdyż nie liczy się ani ze słowami, ani z chwytami. Zgrywa nieugiętą, lecz gdy minie pierwszy atak furii można ją skłonić do wielu rzeczy. Potrafi słuchać i analizować. Jest inteligentna i ma wysoko rozwiniętą pamięć słuchową. Interesuje się wieloma zagadnieniami, ale najbardziej drogą do sławy, sukcesu i realizacji swych zachcianek. To także bardzo silna kobieta o zadziwiającej intuicji. Bez problemu odczytuje ludzkie motywacje, stawia poprawne diagnozy i wykonuje psychologiczne interpretacje. Czasem gubi się w szczegółach i bywa niesprawiedliwa. Jest przy tym pewną siebie artystką, która za nic nie podejmie regularnej i sztywnej pracy korporacyjnej lub biurowej.

Predyspozycje zawodowe

Ludmiła idealnie nadaje się na stanowiska kierownicze w administracji gdzie wykaże się kompetencją i skutecznością.

Patroni Ludmiły

Św. Ludmiła (860-920) – patronka Czech. Uduszona we śnie na zlecenie swej synowej Drahomiry, która sprzeciwiała się dalszej chrystianizacji kraju popieranej przez Ludmiłę. Kiedy jej wnuk Wacław objął tron, wygnał Drahomirę a ciało Ludmiły sprowadził do Pragi.

Odmiany i zdrobnienia imienia Ludmiła

Ludka, Ludmiłeczka, Ludmiłka, Ludmiłunia, Ludminia, Ludminka, Ludmisia

Formy obcojęzyczne

Ludmilla, Ludmila (ogólnie przyjęta forma), Lidmila, Lidimila, Ludmila, Ludomila (łac.), Ljudmila (ros.)

Nazwiska pochodzące od imienia Ludmiła

Ludkiewicz

Znani imiennicy

Ludmiła – córka Konrada I Mazowieckiego
Ludmiła Czernych – rosyjska astronom
Ludmiła Gurczenko – rosyjska aktorka filmowa
Ludmiła Jakubczak – piosenkarka i tancerka
Ludmiła Mariańska – poetka

Przysłowia i powiedzonka

Czy miła zawsze jest Ludmiła? Nie raz to już udowodniła.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.