Znaczenie imienia Luiza

Luiza jest pracowita, aktywna oraz sumienna, ale tylko, jeśli może odnieść sukces. Jej poświęcenie oraz niewiarygodne nieraz wyrzeczenia wynikają jednak z potrzeby zwalczenia za wszelką cenę własnych kompleksów i odzyskania wiary w siebie. Jest to bowiem kobieta, która długo przeżywa porażki, rozczarowania i bardzo źle znosi wszelkie niepowodzenia. Obdarzona ponadto sporą inteligencją oraz zadziwiającą pamięcią nie lubi obciążać się odpowiedzialnością za swe decyzje – woli zrzucić to na kogoś innego. Kocha natomiast otrzymywać praktyczne podarunki, dzięki czemu czuje się doceniania i pamiętana. Ciężko jej uwierzyć w szczerość uczuć, dlatego chętniej żyje w samotności, zamknięta w sobie.

Pochodzenie imienia Luiza

Luiza to imię powstałe poprzez połączenie imion Ludwika oraz Eliza. Wywodzi się od francuskiego imienia Louise, czyli żeńskiej formy imienia Ludwik.

Rodzina i miłość

Wbrew wszystkiemu Luiza pozostaje realistką twardo stąpającą po ziemi i trzeźwo patrzącą na świat, stąd jej izolacja i skłonność do samotności. Sprawy sercowe bierze na duży dystans. Z natury nie ufa mężczyznom, ponieważ boi się cierpień psychicznych, dlatego nie potrafi długo wytrzymać w związku. Ucieknie pod byle pretekstem, gdy tylko poczuje się zagrożona. Ma zbyt wielkie serce spragnione miłości. Jeśli od dzieciństwa nie było ono otoczone odpowiednią opieką, Luizie ciężko będzie przekonać się do małżeństwa. W sprzyjających okolicznościach zostaje nieugiętą żoną i surową, ale sprawiedliwą matką.

Imieniny Luizy

Luiza imieniny obchodzi 25 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Luizy jest 25 sierpnia.

Życie towarzyskie

Jeśli z prezentem – to tylko z praktycznym! Jeśli z sercem – to tylko szczerym! Luiza bardzo ceni sobie fakt, że ktoś o niej pamięta, ale wątpi w prawdziwość dobrych intencji i boi się rozczarowań. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, iż społeczeństwo jest dla niej wrogiem, tak bardzo źle znosi wszelkie konwencje, układy i obłudę. Czuje się jednocześnie gorsza od innych i stara się na każdym kroku udowodnić, iż posiada jednak wielką wartość. Dlatego bywa nieraz zaborcza i zbyt ukierunkowana na podbój. Zachowuje mimo to obiektywizm i pewien szacunek wobec ustalonych reguł oraz konwenansów. Bardzo łatwo zamyka się w sobie i ucieka w świat marzeń, jeśli zostanie zraniona lub ktoś zawiedzie jej zaufanie. Potrafi przy tym być mściwa i czekać na zemstę.

Praca i kariera zawodowa

Pracowitość Luizy wynika z jej silnej woli, dużej aktywności i potrzeby zwalczenia kompleksów. Nieraz za wszelką cenę. Jest to kobieta długo przeżywająca porażki i rozczarowania. Bardzo źle znosi wszelkie niepowodzenia, ponieważ nie wierzy we własny potencjał. Jest tym samym zdolna do poświęceń, a nawet niewiarygodnych wyrzeczeń, aby tylko odnieść sukces, który pozwoli jej zwalczyć poczucie niższości. Pragnie podbić świat, ale bardzo źle czuje się wśród układów, obłudy i konwencji. W sumiennym wypełnianiu obowiązków stara się znaleźć ucieczkę przed społeczeństwem, a niekiedy i uczuciami. Jest osobą inteligentną, obdarzoną zadziwiającą pamięcią, ale nie lubi obciążać się odpowiedzialnością za swe decyzje – zdecydowanie woli zrzucić to na kogoś innego. Pracowita i oddana, odnajdzie się w wielu miejscach pracy i w różnych branżach, byle tylko miała perspektywy rozwoju, kariery i mogła się zaangażować całym sercem.

Predyspozycje zawodowe

Luiza bardzo dobrze sprawdzi się w zawodach związanych z aktorstwem, muzyką, plastyką oraz nauką.

Patroni Luizy

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Luiza

Luinia, Luizka, Lusia, Luśka, Luzia, Luźka

Formy obcojęzyczne

Louisa, Louise (ang.), Louise (fr.), Luisa (hiszp., wł.), Luise (niem.)

Nazwiska pochodzące od imienia Luiza

Brak

Znani imiennicy

Luiza Łańcuchowska – lekkoatletka, sprinterka
Luiza Złotkowska – panczenistka
Louise Brown – pierwsze dziecko urodzone w wyniku zapłodnienia in vitro
Louise Veronica Ciccone – czyli Madonna, amerykańska piosenkarka

Przysłowia i powiedzonka

Już taką cechę ma Luiza, że uczuć swych nie trzyma w ryzach.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.