Znaczenie imienia Łucja

Łucja jest osobą odważną, energiczną oraz bardzo aktywną. Doskonale radzi sobie z wszelkimi trudnościami i problemami. Wychodzi obronną ręką z niejednej opresji życiowej. To ekstrawertyczka, ale udawana – zdecydowanie na pokaz opowiada o swych przeżyciach. Niezbyt dobrze bowiem czuje się we własnej skórze, robi więc wszystko, by ją zauważono. Ubiera się w pstrokate i dziwaczne ubrania, daje się ponieść szaleństwu. Często ironizuje i kpi ze wszystkiego dokoła. Znajomym oraz bliskim nieraz ciężko za nią nadążyć i ją zrozumieć. Nie warto jednak jej zmieniać, gdyż Łucja nie ulega wpływom. W miłości jest wierna, oddana i stała. Zdarza się, iż żałuje swojego wyboru przez całe życie, ale nie zmienia nic.

Pochodzenie imienia Łucja

Łucja jest to imię pochodzenia łacińskiego, a oznacza dziewczynkę urodzoną o wschodzie słońca.

Rodzina i miłość

Łucja jest pełna miłości i oddania. Jednakże skutecznie skrywa to pod maską klowna. Zdarza się, iż odstrasza swojego księcia z bajki a wiąże się z mężczyzną odbiegającym od jej ideału. Potrafi żałować tego przez całe życie, ale nie zmienia się. Jest stała i wierna. Jej partner skazany jest na huśtawki przeżyć i bytu – radość z istnienia i bycia razem przeplata się w tym związku z chęcią ucieczki za wszelką cenę. Łucja nie ulega wpływom, nie warto więc z nią o nic walczyć i próbować jej zmienić.

Imieniny Łucji

Brak

Życie towarzyskie

Potrafi świetnie udawać kogoś innego, niż jest. Przeważnie gra, ponieważ niezbyt dobrze czuje się we własnej skórze. Nie lubi okazywać wzruszenia, uczuć i słabość. Dlatego często bywa ironiczna i kpi ze wszystkiego dokoła. Łucja przyjmuje postawę szydercy i robi wszystko, aby ją zauważono, w tym również korzysta z pstrokatej i dziwacznej mody. Udaje wielką ekstrawertyczkę, która wiele rzeczy robi na pokaz i wszystkim opowiada o własnych przeżyciach. Jest kobietą o dwoistej naturze – poważnej i szalonej. Znajomym nieraz ciężko za nią nadążyć i ja zrozumieć.

Praca i kariera zawodowa

Łucja to kobieta dynamiczna, która doskonale radzi sobie z wszelkimi trudnościami i problemami. Wychodzi obronną ręką z niejednej opresji, a dzięki wrodzonemu sprytowi potrafi załatwić wiele spraw. Najmniejszy szczegół potrafi rozłożyć na czynniki pierwsze, ale nie pociąga jej zgłębianie wiedzy. Jest niezastąpiona wszędzie tam, gdzie należy wykazać się umiejętnościami dyplomatycznymi. Do tego ma wręcz idealną pamięć – jest skarbnicą zasłyszanych informacji. Zdecydowanie woli coś zapamiętać niż zrozumieć.

Predyspozycje zawodowe

Łucja dobrze czuje się w zawodzie bankiera, księgowej, sekretarki i pedagoga.

Patroni Łucji

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Łucja

Brak

Formy obcojęzyczne

Lucia (łac.), Lucia (ang.), Lucienne (fr.)

Nazwiska pochodzące od imienia Łucja

Brak

Znani imiennicy

Łucja Prus – piosenkarka
Lucy Maud Montgomery – pisarka kanadyjska

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.