Imiona na literę H

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę H. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę H!

Znalezionych imion: 7

Halina

Halina to imię utworzone od imienia Helena, które pochodzi z języka greckiego, a oznacza blask, jasność, pochodnię.

Znaczenie imienia Halina

Hanna

Imię Hanna funkcjonuje jako odmiana imienia Anna. Pochodzi ono od hebrajskiego słowa Chana czyli „wdzięk, łaska” i oznacza osobę pełną łaski.

Znaczenie imienia Hanna

Helena

Helena to imię pochodzenia greckiego, od słów hele (blask), helane (pochodnia) lub selene (księżyc). Nazwą helene określano również kosz trzcinowy niesiony w procesji podczas święta zwanego helenoforiami.

Znaczenie imienia Helena

Henryk

Henryk to imię pochodzenia starogermańskiego. Wywodzi się od słów heim (dom) i richi (bogaty, potężny). Imię to oznacza: właściciel bogatego domu lub władca bogatego kraju.

Znaczenie imienia Henryk

Herbert

Herbert to imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów heri (lud, wojsko) i beraht (błyszczący, wyróżniający się). Imię to oznacza: ten, który wyróżnia się w wojsku lub pośród ludu.

Znaczenie imienia Herbert

Hilary

Hilary to imię pochodzenia łacińskiego wywodzące się od słowa hilaris (wesoły, pogodny). Oznacza osobę wesołą, o pogodnym usposobieniu.

Znaczenie imienia Hilary

Hubert

Hubert jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słów hugu (duch, dowcip) i beracht (jaśniejący, błyszczący). Oznacza osobę, którą charakteryzuje bystry umysł i poczucie humoru.

Znaczenie imienia Hubert
Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.