Znaczenie imienia Halina

Halina to kobieta pewna siebie, stanowcza i zaradna. Nie lubi, gdy ktoś komentuje jej decyzje albo ocenia postępowanie. Jest bardzo samodzielna, chociaż zmienna i mało przewidywalna. Często bywa także małostkowa i daje się ponieść emocjom. Halina ciężko znosi porażki, ale z reguły nie załamują jej one, raczej mobilizują do dalszego działania. Jest wspaniałą przyjaciółką, wrażliwą na problemy innych i zawsze znajdującą czas dla bliskich. Chętnie służy radą rodzinie oraz znajomym. Nigdy nie zanudza swych rozmówców, a odnajduje się w bardzo wielu tematach. Ma bujną wyobraźnię i lubi fantazjować, co niektórzy odbierają jako kłamanie. W miłości jest wierna i czuła. Jednak obowiązki domowe ją nużą.

Pochodzenie imienia Halina

Halina to imię utworzone od imienia Helena, które pochodzi z języka greckiego, a oznacza blask, jasność, pochodnię.

Rodzina i miłość

Bardzo rodzinna kobieta, gotowa dla najbliższych poświęcić wszystko. Daje miłość i pragnie miłości. Halina nie potrafi istnieć bez kochających ludzi wokół siebie. Będzie dobrą i oddaną partnerką, niestety jako pani domu nie do końca się sprawdzi. Nużą ją bowiem codzienne obowiązki – nie lubi sprzątać, zajmować się ogrodem i bardzo rzadko gotuje. Ponieważ unika, jak tylko może, domowej rutyny, ma mnóstwo wolnego czasu, który przeznacza na czytanie książek lub rodzinne podróże.

Imieniny Haliny

Halina imieniny obchodzi 1 lipca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Haliny jest 1 lipca.

Życie towarzyskie

Halina to wspaniała przyjaciółka i towarzyszka rozmów. Jest elokwentna i nie zanudza swoich rozmówców, odnajduje się w bardzo wielu tematach. Niestety, przez wybujałą wyobraźnię, lubi także fantazjować, co niektórzy odbierają jako notoryczne kłamanie. Nie ulega jednak wątpliwości, iż Halina wysłucha każdego i nigdy nie okaże przy tym zniecierpliwienia. Jest wyrozumiała i otwarta na drugiego człowieka. Ma wokół siebie zawsze wielu przyjaciół i nie grozi jej samotność.

Praca i kariera zawodowa

Halina to indywidualistka, która nie znosi, gdy ktoś ocenia jej decyzje. Nie lubi także zbyt wyraźnego zwierzchnictwa nad sobą. Jest samodzielna i zaradna, co należy w niej doceniać. Będzie sumiennym pracownikiem, gdziekolwiek się znajdzie. Ponieważ ma duszę i temperament nastolatki, ciężko jednoznacznie określić, jakie predyspozycje posiada. Jest zmienna. Wybiera to, co w danym momencie jest dla niej interesujące i wygodne. Często zatraca się w świecie marzeń, mimo to potrafi odnieść sukces zawodowy.

Predyspozycje zawodowe

Halina znakomicie radzi sobie w handlu, marketingu oraz w dziedzinach artystycznych i twórczych.

Patroni Haliny

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Halina

Hala, Halinka, Halka, Halusia, Hasia, Helinka

Formy obcojęzyczne

Brak

Nazwiska pochodzące od imienia Halina

Halaczyński, Haleński, Halicki, Halik, Haliński, Halkiewicz, Halski

Znani imiennicy

Halina Frąckowiak – piosenkarka
Halina Konopacka (1901-1989) – lekkoatletka, pierwsza złota polska medalistka
Halina Kossobudzka – aktorka
Halina Kowalska – aktorka
Halina Poświatowska (1935-1967) – poetka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.