Znaczenie imienia Hanna

Hanna jest szlachetna, łagodna i cieszy się każdą chwilą. Wie, jak korzystać z życia. Znajomi darzą ją ogromną sympatią, ponieważ angażuje się w ich sprawy, dla każdego ma dobre słowo, uśmiech i wiele zrozumienia. Jest osobą pełną taktu oraz wrodzonej dobroci. Niestety nikogo nie podejrzewa o złe intencje. Często kieruje się uczuciami, mimo to jest ostrożna w podejmowaniu decyzji. Hanna świetnie organizuje sobie czas i plan dnia, ponieważ stawia na konstruktywne działanie. Jest osobą praktyczną, stanowczą i przebojową. Nie lęka się przeszkód, a niepowodzenia jej nie zrażają. Wyróżnia się odporną psychiką i hartem ducha. Jest przy tym kobietą bardzo rodzinną, gotową zrezygnować z siebie dla bliskich.

Pochodzenie imienia Hanna

Imię Hanna funkcjonuje jako odmiana imienia Anna. Pochodzi ono od hebrajskiego słowa Chana czyli „wdzięk, łaska” i oznacza osobę pełną łaski.

Rodzina i miłość

Hanna wytrwale pracuje na swój sukces, ale nie zapomina o rodzinie, którą stawia na pierwszym miejscu wśród priorytetów. Gotowa jest odłożyć w czasie karierę i realizowanie planów, jeśli uzna, że dobro bliskich tego wymaga. Potrafi jednak stanowczo powiedzieć „nie!”, gdy ktoś wykorzystuje je poświęcenie. W miłości jest wierna, czuła i oddana partnerowi. Nie boi się zrezygnować z siebie i całkowicie podporządkować wybrankowi serca, ale zazwyczaj nie musi tego robić. Nigdy nie użala się nad sobą i wnosi wiele ciepła, spokoju oraz łagodności w domowe życie. Jest bardzo cierpliwa, ale bywa też groźna, jeśli kto wejdzie w drogę jej bliskim lub zagrozi szczęściu jej rodziny.

Imieniny Hanny

Hanna imieniny obchodzi 5, 29 stycznia, 9 czerwca, 16, 26 lipca, 6, 18 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Hanny jest 26 lipca.

Życie towarzyskie

Otoczenie darzy Hannę ogromną sympatią. Dla każdego ma dobre słowo, chętnie pomaga i jest zawsze życzliwie nastawiona do ludzi. Sama pozostaje dość skryta i powściągliwa, ponieważ nie lubi skupiać na sobie uwagi. Jest osobą pełną taktu, zrozumienia i wrodzonej dobroci. Dość często kieruje się uczuciami, co nie zawsze wychodzi jej na dobre, zwłaszcza iż nikogo nie podejrzewa o złe intencje. Bardzo chętnie zawiera nowe znajomości, a o jej przychylność zabiega wiele osób. Hanna jest bowiem szlachetna, łagodna i potrafi cieszyć się każdą chwilą. Chętnie dzieli radości, a także smutki, ze swymi przyjaciółmi, każdy więc może na niej polegać. To kobieta, która wie, jak korzystać z życia!

Praca i kariera zawodowa

Hanna jest osobą praktyczną, bardzo stanowczą i przebojową. Nie lęka się przeszkód, a niepowodzenia jej nie zrażają. To kobieta niezwykle odporna psychicznie, o silnej osobowości – może jej zazdrościć niejeden mężczyzna! Hanna osiąga w życiu wszystko, co sobie postanowi, jeśli tylko będzie to zależeć od niej. Nie oznacza to, iż podejmuje decyzje pochopnie. Nie załamuje się, ale zdwaja swe wysiłki i jeszcze aktywniej działa, kiedy los jej nie sprzyja. Nieustannie przy tym dwa o swój rozwój, stale podnosi kwalifikacje i poszerza zakres umiejętności. Plany realizuje w najdrobniejszych szczegółach. Jej hart ducha jest naprawdę imponujący, a niechęć do bezczynności – godna pochwały. Hanna świetnie organizuje sobie czas i plan działania, ponieważ kocha konstruktywne działanie. Potrafi wskazywać drogę innym oraz jasno wytyczać cele. Może się również zrealizować w zawodach związanych z niesieniem pomocy innym, gdyż jest osobą otwartą na ludzi i ich potrzeby.

Predyspozycje zawodowe

Hanna dobrze poradzi sobie w zawodach nauczycielki, przedszkolanki, pielęgniarki, lekarki lub rzemieślniczki.

Patroni Hanny

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Hanna

Haneczka, Hania, Hanka, Hanula, Hanusia, Hanuś

Formy obcojęzyczne

Hannah (ang.), Hana (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Hanna

Hanacz, Hanaczek, Hanaczewski, Hanaczowski, Hanakowski, Hanalski, Hanaszkiewicz, Hanaszyński, Hanecki, Haneczkowski, Haniakiewicz, Haniasz, Hanicki, Haniewicz, Haniowicz, Haniszewski, Hankiewicz, Hankowski, Hanosiewicz, Hanowski, Hanulewicz, Hanusiewicz, Hanuszkiewicz, Hanycz, Hanyszkiewicz, Hańkiewicz

Znani imiennicy

Hanka Ordonówna – aktorka, piosenkarka i tancerka
Hanka Bielicka – aktorka
Hanna Lisowska – śpiewaczka operowa
Hanna Gronkiewicz-Waltz – bankowiec
Hanna Rudzka-Cybisowa – malarka
Hanna Suchocka – premier

Przysłowia i powiedzonka

On chce Hanę, a nie ścianę.
Z kuligiem ruszyła Hanna, w pierzynie się skończyła sanna.
Hania lubi czytać baśnie i gdy może – to czyta właśnie.
Hankam ci ja Matyjaszu, Hanka, a tyś mniemał, że wojewodzianka.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.