Imiona na literę R

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę R. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę R!

Znalezionych imion: 12

Regina

Regina to imię żeńskie pochodzące od łacińskiego słowa regina (królowa) i oznacza kobietę dumną i wyniosłą jak królowa.

Znaczenie imienia Regina

Remigiusz

Remigiusz to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa remigium (wiosło) i oznacza mężczyznę wyrabiającego wiosła.

Znaczenie imienia Remigiusz

Robert

Robert jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od imion Rodebert, Rupert, Ruprecht, Rupprecht, składających się ze słów hrod (sława, chwała) i beraht (błyszczący). Oznacza: sławny, znakomity zdobytą sławą.

Znaczenie imienia Robert

Roman

Roman to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa romanus (rzymski). Oznacza osobę pochodzącą z Rzymu oraz posiadającą cnoty cechujące prawdziwego Rzymianina.

Znaczenie imienia Roman

Róża

Róża to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa rosa (róża) i oznacza kobietę delikatną i piękną jak róża.

Znaczenie imienia Róża

Rudolf

Rudolf to imię męskie pochodzenia staroniemieckiego, które wywodzi się od słów hrod (sława, chwała) i wolf (wilk). Oznacza mężczyznę sławnego, walecznego jak wilk.

Znaczenie imienia Rudolf

Ryszard

Ryszard to imię męskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów richi (bogaty, potężny) i hart (silny, mocny). Imię to oznacza tego, który jest potężny, bogaty i sprawuje silną władzę.

Znaczenie imienia Ryszard
Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.