Znaczenie imienia Renata

Renata posiada dość zrównoważony charakter, najczęściej jest miła i wesoła, ale potrafi nagle wybuchnąć i dotkliwie zranić słowami. Żyje bardzo intensywnie. Gdy wbije sobie coś do głowy, pracuje po cichu i wytrwale, aż udaje jej się pokonać przeszkody i osiągnąć cel. Jest prawdziwą perfekcjonistką z niebagatelnymi pomysłami. Niestety to bardzo pamiętliwa osoba. Cierpliwie czeka, nawet latami, na dogodną chwilę do rewanżu. Przyjaciółką, jeśli zostaje, to na zawsze. Potrafi szybko i trafnie ocenić człowieka, dzięki zaskakującej intuicji. Lubi błyszczeć w towarzystwie, przyjmować wystawnie gości i wywierać piorunujące wrażenie. Renata to ponadto kobieta zmysłowa i pełna kokieterii.

Pochodzenie imienia Renata

Imię Renata pochodzi męskiej formy imienia Renat.

Rodzina i miłość

Nie jest łatwo żyć tak intensywnie, jak tego pragnie Renata. Jest kobietą o milionie potrzeb i pomysłów. Lubi błyszczeć w towarzystwie, przyjmować wystawnie gości i wywierać piorunujące wrażenie. Do tego jest ona bardzo kobieca i kokieteryjna – z łatwością uwodzi mężczyzn i łamie im niestety serca. Jest bardzo zmysłowa, ale trudno ją zdobyć, ponieważ stawia wysokie wymagania. Ceni sobie ład, porządek i dyscyplinę. Jej mąż musi sprostać wymaganiom i zapewnić Renacie odpowiedni komfort. W zamian będzie ona dobrą panią domu, a jej rodzinie niczego nie zabraknie. Jeśli zechce, zadba o miłą atmosferę i stanie się rozjemcą domowych niesnasek. Częściej jednak dominuje jej wybuchowa i dyktatorska natura.

Imieniny Renaty

Renata imieniny obchodzi 1 lutego, 28 marca, 16 kwietnia, 12 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Renaty jest 12 listopada.

Życie towarzyskie

Renata jest miłą i wesołą kobietą – z reguły. Jest równie pomocna co zuchwała. Lepiej nie narażać się jej, ponieważ jest pamiętliwa i cierpliwie czeka na dogodną chwilę do rewanżu. Zdarzają jej się napady złości, podczas których rani bliskich okrutnymi słowami. Potrafi szybko i trafnie ocenić człowieka, dzięki zaskakującej intuicji. Przyjaciółką zostaje na zawsze. Często przy tym bywa zaborcza ponieważ boi się zranienia. Żyje intensywnie, tryska niebagatelnymi pomysłami i roztacza wokół swój niebywały urok – czegóż można chcieć więcej, aby spędzić dobrze czas i cieszyć się z wiernym przyjacielem?

Praca i kariera zawodowa

Świadoma celów i wytrwała – to główne cechy Renaty. Jest perfekcjonistką we wszystkim, co robi. Sprawdzi się na naprawdę wielu stanowiskach, jeśli odpowiadają one jej ambicjom. To niezwykle staranna i uporządkowana osoba. Osiąga niemalże mistrzostwo we wszystkim, za co się zabierze. Lubi zdobywać wiedzę i rozwijać się, chociaż nie ma cierpliwości do nauki. W życiu zazwyczaj osiąga wymarzony sukces, a w pracy jest ceniona za precyzję i zaangażowanie. Renata przywiązuje dużą wagę do spraw materialnych, dlatego, wybierając zawód, kieruje się również zarobkami. Jest bardzo zaradna i pewna siebie – z łatwością odnajduje odpowiednie zajęcie. Spełni się wszędzie, gdzie pożądane są dokładność i gruntowne wykształcenie.

Predyspozycje zawodowe

Renata najlepiej czuje się w zawodach wymagających dużo ruchu i kontaktu z ludźmi, takimi jak: modelka, stewardesa, sekretarka.

Patroni Renaty

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Renata

Rena, Renia, Renatka

Formy obcojęzyczne

Renate, Renee (ang., fr., niem.)

Nazwiska pochodzące od imienia Renata

Brak

Znani imiennicy

Renata Dancewicz – aktorka
Renata Gabryjelska – modelka i aktorka
Renata Mauer – mistrzyni olimpijska w strzelectwie sportowym
Reni Jusis – wokalistka i kompozytorka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.