Znaczenie imienia Regina

Regina to kobieta odziana w królewski majestat, zaszczyty, sukcesy. Potrzebuje do życia wielbicieli oraz publiczności. Ma władczy charakter, energiczne usposobienie i wiele ambicji. Do tego przeważnie jest dumna oraz wyniosła. Lubi się wywyższać. Dąży tym samym do osiągnięcia godnego, kierowniczego stanowiska. Na brak elokwencji oraz pomysłów nie narzeka. A nawet jeśli spotka ją porażka to z siebie jest zadowolona a winę zgania na innych. Nigdy w siebie nie wątpi, ale brak jej pełnej konsekwencji oraz wytrwałości. Wobec ludzi przeważnie jest oschła i roszczeniowa. Mężczyzn z trudem obdarza zaufaniem.

Pochodzenie imienia Regina

Regina to imię żeńskie pochodzące od łacińskiego słowa regina (królowa) i oznacza kobietę dumną i wyniosłą jak królowa.

Rodzina i miłość

Niewielu uwierzy, iż stać ją na jakiekolwiek ciepłe uczucia względem ludzi. Życie w masce obojętności oraz pogardy sprawia, że Regina rzadko kiedy zakłada rodzinę. Mało kto spełnia też jej wygórowane wymagania na tyle, aby mogła się nim chociaż zainteresować. To kobieta o trudnym i twardym charakterze, najlepiej czująca się sama ze sobą. Ciężko się do niej zbliżyć ponieważ stwarza dystans, zachowuje się wyniośle i nosi się jak dama. Regina jest przekonana o swej urodzie, inteligencji oraz wrażeniu, jakie wywiera. Niestety nie ukazuje swego prawdziwego piękna i wdzięku, ukrytych pod oschłym sercem. Jeśli uda jej się przemóc i otworzyć na miłość, stara się zostać idealną żoną oraz matką. Jest oszczędną, ale nie skąpą gospodynią, a także wierną i oddaną partnerką.

Imieniny Reginy

Regina imieniny obchodzi 18 stycznia, 7 września.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Reginy jest 7 września.

Życie towarzyskie

Regina lubi przebywać wśród ludzi mimo iż z reguły nimi gardzi. Potrzebuje jednak publiczności oraz grupy stałych wielbicieli. Jednak nawet wobec nich pozostaje oschła i roszczeniowa. Dąży do tego aby zwracano na nią uwagę. W kontaktach towarzyskich łączy przyjemne z pożytecznym traktując znajomych jak kontrahentów lub partnerów biznesowych. Jest pełną temperamentu indywidualistką, bardzo subiektywną i pozbawioną zrozumienia dla innych. Regina to często wielka egoistka, która łatwo traci zimną krew, gdy coś wytrąci ją z równowagi lub przebiega nie po jej myśli. Potrafi ranić z premedytacją i często bywa zgryźliwa. Jej wybuchy zbijają bliskich z tropu oraz szokują. Nigdy nie wiadomo co akurat ją zdenerwuje. Bardzo wiele bierze do siebie i sprawia wrażenie wiecznie niezadowolonej. To prawdziwie kapryśna i wyniosła dama.

Praca i kariera zawodowa

Zaszczyty, sukcesy i pochwały są wpisane w jej życie. Regina swym królewskim majestatem potrafi wzbudzić respekt współpracowników. Ma władczy charakter, energiczne usposobienie i wiele ambicji. Sukcesy motywują ją do życia. Jest dumna, wyniosła i wyraźnie daje odczuć innym swoją przewagę. Pracując skupia się na awansach i zazwyczaj osiąga wysokie stanowisko. Nigdy w siebie nie wątpi, chociaż w życiu spotyka ją wiele porażek. Zawsze jest z siebie bardzo zadowolona a winą za niepowodzenia obarcza innych. Nie okaże słabości, za to w pozie obrażonej damy i ze znudzoną miną wycofa się z działania. Nie brak jej elokwencji oraz pomysłów, niestety bierze na siebie zbyt wiele obowiązków, których nie potrafi dociągnąć do końca. Nie jest konsekwentna i wytrwała.

Predyspozycje zawodowe

Regina sprawdzi się w dziennikarstwie, nauce i muzyce.

Patroni Reginy

Św. Regina z Alezji – dziewica. Po śmierci matki wychowana przez chrześcijankę. Po powrocie do domu ślubowała dziewictwo. Odrzuciła zaręczyny bogatego posiadacza ziemskiego czym wywołała gniew i zemstę. Sąd za wyznawanie zakazanej religii skazał ją na ścięcie. Zmarła śmiercią męczeńską około 300 roku.

Odmiany i zdrobnienia imienia Regina

Reginka, Regunia, Regusia

Formy obcojęzyczne

Regina, Regan, Reyna, Queena, Queenie (ang.), Regine (fr.), Regina, Regine (niem.), Regina (połud.-słow.).

Nazwiska pochodzące od imienia Regina

Reginczuk, Reginiewicz, Reginowicz, Regiński

Znani imiennicy

Regina Gerlecka – szachistka, pierwsza mistrzyni Polski w szachach
Regina Hall – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna
Regina Kamińska – aktorka teatralna i filmowa
Regina Pisarek – piosenkarka
Regina Smendzianka – pianistka i pedagog
Regina Spektor – amerykańska piosenkarka, autorka piosenek, pianistka i producentka muzyczna

Przysłowia i powiedzonka

Święta Regina gałęzie ugina.
W dzień świętej Reginy wabią chłopaków dziewczyny.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.