Imiona na literę M

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę M. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę M!

Znalezionych imion: 32

Maciej

Maciej jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa Mattijjah (dar Jahwe). Oznacza: ten, który jest darem Boga.

Znaczenie imienia Maciej

Magdalena

Magdalena jest to imię pochodzenia hebrajskiego. Oznacza kobietę pochodząca z miejscowości Magdala (obecnie El-Me-dżel) – miasta położonego na północny zachód od Tyberiady nad jeziorem Genezaret w Palestynie, zwanego Migdal-Nunaja (Wieża Ryb). W Polsce występuje od XIII wieku.

Znaczenie imienia Magdalena

Maja

Maja to imię o nie do końca wyjaśnionym pochodzeniu. Możliwe, że wywodzi się od hebrajskiego słowa mariam (napawać radością) lub egipskiego meri-jam (ukochana przez Boga). Ponadto może ono wywodzić się od imion greckiej nimfy Mai, najstarszej z Plejad, matki Hermesa lub od rzymskiej bogini przyrody.

Znaczenie imienia Maja

Maksymilian

Maksymilian to imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się ono od słowa maximus (największy) oraz Aemilius czyli nazwy znanego rzymskiego rodu Emiliuszy. Imię to oznacza największego z Emiliuszów.

Znaczenie imienia Maksymilian

Malwina

Malwina to imię pochodzące z języka germańskiego i będące żeńską formą imienia Malwin, które to powstało od słów mahal (sprawiedliwość) i wini (przyjaciel). Imię to oznacza przyjaciela strzegącego prawa.

Znaczenie imienia Malwina

Marceli

Marceli to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy słynnego rodu rzymskiego Marcellus. Imię to oznacza: mały wojownik.

Znaczenie imienia Marceli

Marcelina

Marcelina to żeńska forma łacińskiego imienia Marcelin. Imię to pochodzi od słynnego rodu rzymskiego Marcellus i oznacza: mały bojownik.

Znaczenie imienia Marcelina

Marcin

Marcin jest to imię pochodzenia łacińskiego od imienia Martius, oznacza: ten, który jest związany z bogiem Marsem.

Znaczenie imienia Marcin

Marek

Marek jest to imię pochodzenia łacińskiego, od imienia boga wojny Marsa. Oznacza: wielki wojownik, należący do Marsa.

Znaczenie imienia Marek

Maria

Maria jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa mariam (napawać radością) lub od egipskiego meri-jam (ukochana przez Boga). Pierwotna hebrajska wersja imię Miriam przekształcona została na Mariam, stąd Maria.

Znaczenie imienia Maria

Marian

Marian to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które oznacza mężczyznę należącego do rzymskiego rodu Mariuszów. Często mylnie uważane jest za męską formę imienia Maria.

Znaczenie imienia Marian

Marianna

Marianna to żeńska forma imienia Marian. Jest to imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza kobietę należącą do rzymskiego rodu Mariuszów. Może także wywodzić się od hebrajskiego słowa mariam (napawać radością).

Znaczenie imienia Marianna

Mariola

Mariola jest to imię pochodzenia francuskiego będące poboczną formą imienia Maria. Prawdopodobnie wywodzi się od słowa Mariolle, które oznacza: mały wizerunek Matki Boskiej.

Znaczenie imienia Mariola

Mariusz

Mariusz jest to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od imienia boga wojny Marsa lub nazwy rzymskiego rodu Mariaszów.

Znaczenie imienia Mariusz

Marlena

Marlena to imię pochodzenia niemieckiego, które powstało prawdopodobnie poprzez połączenie imion Maria i Magdalena lub Maria i Helena. Inna teoria mówi, że imię to pochodzi od holenderskiego imienia Marleene będącego formą imienia Magdalena.

Znaczenie imienia Marlena

Martyna

Imię Martyna to żeńska forma łacińskiego imienia Martius (Marcin) i oznacza: ta, która jest związana z rzymskim bogiem wojny, Marsem.

Znaczenie imienia Martyna

Marzanna

Marzanna to imię żeńskie będące polską nazwą słowiańskiej bogini śmierci. Pozostałością jej kultu jest wiosenny
zwyczaj topienia kukły symbolizującej zimę.

Znaczenie imienia Marzanna

Marzena

Marzena jest to imię pochodzenia hebrajskiego: w przenośni być pięknym, wspaniałym, ukochanym przez Jahwe czyli Boga, miłującym Boga.

Znaczenie imienia Marzena
Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.