Znaczenie imienia Mariusz

Mariusz jest dynamicznym i aktywnym mężczyzną. Zawsze znajduje się w centrum zdarzeń i nie lubi, gdy coś go omija. Pracuje, aby działać i imponować. Posiada uzdolnienia artystyczne oraz wyjątkową inteligencję i w mig chwyta każde zagadnienie. Często bierze na siebie odpowiedzialność za projekty. Bardzo lubi doradzać innym. Zazwyczaj jest pracowity i przedsiębiorczy. W kontaktach towarzyskich nie przywiązuje wagi do trwałych znajomości i bywa wścibski. Jego wadą jest zbyt wielka duma. Potrzebuje aprobaty. Zdarza mu się przez to robić z siebie pośmiewisko. Mimo to jest uroczym i pożądanym towarzyszem zabaw. Z czasem dąży do spokoju i ustatkowania.

Pochodzenie imienia Mariusz

Mariusz jest to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od imienia boga wojny Marsa lub nazwy rzymskiego rodu Mariaszów.

Rodzina i miłość

Z wiekiem Mariusz coraz większą wagę przywiązuje do spokojnego i udanego życia rodzinnego. Od dziecka powinien być jednak odpowiednio wychowywany, aby nie popaść w przypisany jego naturze narcyzm. Wówczas marzenia o własnym rodzinnym gniazdku mogą się nie ziścić. Powinien uprawiać jakiś męski sport i prowadzić racjonalny tryb życia. Trzeba uważać, aby nie podporządkował swego życia jedynie kaprysom uczuciowym. Mariusz posiada niestety chwiejną naturę, a zmysłowość przysparza mu niemałych problemów. Jeśli przezwycięży niebezpieczeństwa swego charakteru będzie świetnym małżonkiem i ojcem zapewniającym rodzinie bezpieczeństwo. Jednak uwaga – na zawsze pozostanie zaborczy!

Imieniny Mariusza

Mariusz imieniny obchodzi 19 stycznia, 4, 9 lutego, 22 sierpnia, 21 września, 3 listopada, 31 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Mariusza jest 19 stycznia.

Życie towarzyskie

Ponieważ Mariusz lubi, jak wokół niego wiele się dzieje, toteż nie stroni od towarzystwa. Nie przywiązuje jednak wagi do trwałych znajomości – wokół niego nieustannie muszą zachodzić jakieś zmiany. Pragnie uczestniczyć w życiu całego świata i wydaje się nazbyt wścibski. Nie jest jednak po prostu ciekawski – Mariusz pragnie doradzać, pomagać, wspierać, aby czuć się potrzebnym i wartościowym człowiekiem. Jego wadą jest zbyt wielka duma i potrzeba aprobaty. Zdarza mu się przez to robić z siebie pośmiewisko. Bywa także egocentrykiem i niełatwo się z nim przyjaźnić. Mimo to jest uroczym towarzyszem zabaw, lubi wystawne przyjęcia, oryginalne dania, plotki i obmawianie.

Praca i kariera zawodowa

Mariusz jest dynamicznym i aktywnym mężczyzną. Zawsze znajduje się w centrum akcji i nie lubi, gdy coś go omija. Pracuje, aby działać i imponować. Posiada wyjątkową inteligencję i w mig chwyta każde zagadnienie. Żadne skomplikowane operacje myślowe nie stanowią dla niego problemu. Lubi doradzać, brać czynny udział w podejmowaniu decyzji, być odpowiedzialnym za projekty lub przedsięwzięcia. Do tego zazwyczaj jest pracowity i przedsiębiorczy. Angażuje się w pracę tylko, jeśli ta daje mu satysfakcję i spełnienie. Posiada uzdolnienia artystyczne, często interesuje się teatrem, muzyką, modą, grafiką lub tańcem, dlatego pociągają go zawody twórcze. Chętnie połączyłby przyjemne z pożytecznym.

Predyspozycje zawodowe

Mariusz powinien wykonywać tylko takie prace, które go pasjonują – w przeciwnym wypadku długo nie popracuje.

Patroni Mariusza

Św. Mariusz – zginął śmiercią męczeńską za panowania Dioklecjana wraz z żoną Martą oraz dziećmi.

Odmiany i zdrobnienia imienia Mariusz

Mariuszek, Marius, Mario

Formy obcojęzyczne

Marius, Mario, Marij (ogólnie przyj. forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Mariusz

Mariuszyc, Mariuszycz, Marjuszycz

Znani imiennicy

Mariusz Czajka – aktor
Mariusz Czerkawski – hokeista
Mariusz Szczygieł – dziennikarz i prezenter telewizyjny
Mariusz Zaruski (1867-1941) – generał, taternik i żeglarz

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.