Imiona na literę S

Zobacz najpopularniejsze imiona żeńskie i męskie na literę S. Sprawdź pochodzenie i znaczenie imion rozpoczynających się tą literą. Poznaj charakter osób noszących imię na literę S!

Znalezionych imion: 15

Sebastian

Sebastian to imię pochodzenia greckiego, od słowa sebastos co oznacza: dostojny, czcigodny, znakomity. Imię to oznacza człowieka ogólnie szanowanego lub mieszkańca Sebasty.

Znaczenie imienia Sebastian

Seweryn

Seweryn to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które powstało od słowa severus (surowy, srogi, poważny).Imię to oznacza mężczyznę o surowym i srogim charakterze.

Znaczenie imienia Seweryn

Sławomir

Sławomir to imię staropolskie, złożone z członów Sławo- (sława, sławić) i -mir (pokój, spokój, dobro). Imię to oznacza: ten, który zdobywa sławę poprzez pokój, pokojowe zachowanie.

Znaczenie imienia Sławomir

Sonia

Sonia to imię żeńskie będące rosyjskim zdrobnieniem imienia Zofia, które pochodzi od greckiego słowa sophia oznaczającego mądrość.

Znaczenie imienia Sonia

Stanisław

Stanisław to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: ten, który jest sławą swego rodu lub sławny z racji posiadania pięknego stanu, czyli domu.

Znaczenie imienia Stanisław

Stefan

Stefan to imię pochodzenia greckiego, które powstało od słowa stephanos (wieniec, korona). Imię to oznacza mężczyznę nagrodzonego wieńcem (symbolem zwycięstwa).

Znaczenie imienia Stefan

Stefania

Stefania to żeńska forma imienia Stefan. Jest to imię pochodzenia greckiego, które powstało od słowa stephanos (wieniec, korona).

Znaczenie imienia Stefania

Stella

Stella to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, które oznacza gwiazdę lub kobietę, która dla innych ma lśnić jak gwiazda.

Znaczenie imienia Stella

Sylwester

Sylwester to imię pochodzenia łacińskiego i wywodzi się od słowa silvestris oznaczającego: „człowiek żyjący w lesie”, „dziki”.

Znaczenie imienia Sylwester

Sylwia

Sylwia jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa silvius (leśny, dziki, żyjący w lesie). Kojarzone również z nazwą rzymskiego rodu Sylwiuszów.

Znaczenie imienia Sylwia
Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.