Znaczenie imienia Seweryn

Seweryn jest ambitny ale też cichy i wycofany. To nie jest typ zdobywcy, chociaż wiele może osiągnąć. Wszystko zawdzięcza pracy swoich rąk, cierpliwości i wytrwałości. Nie boi się ryzyka ani żadnych zawiłych zleceń. Chętnie niesie pomoc innym i zawsze służy dobrą radą. Sam z trudem mówi o sobie, lubi rozmyślać i trzyma się raczej na uboczu. To małomówny romantyk. Mimo ogromnej skrytości i nieufności wobec ludzi cieszy się powodzeniem u kobiet. Z trudem nawiązuje jednak bliższe relacje towarzyskie oparte na wymianie. On woli słuchać i sprawdza się w tym doskonale. Poczucie bezpieczeństwa daje mu rodzina.

Pochodzenie imienia Seweryn

Seweryn to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które powstało od słowa severus (surowy, srogi, poważny).Imię to oznacza mężczyznę o surowym i srogim charakterze.

Rodzina i miłość

Nie jest typem zdobywcy i macho, chociaż cieszy się powodzeniem. Niejedna kobieta chciałaby wiedzieć, co takiego ukrywa ten romantyk przed światem. Seweryn jest nieśmiałym i zamkniętym w sobie mężczyzną o konserwatywnych poglądach. Do tego bardzo praktycznym i prostolinijnym. Nie zna się na psychologii kobiet, za to wie jak należy elegancko postąpić. Bywa, iż podjęcie decyzji poprzedza długim rozmyślaniem i zagłębianiem się w siebie. Wewnątrz płonie w nim ogromna namiętność, ale na zewnątrz pozostaje bierny i obojętny. Często bywa rozdarty między pragnieniami a obawą, że nie sprosta oczekiwaniom. Gdy poczuje się bezpiecznie w związku i pozwoli mu się dominować – otwiera się, rozpala i zapewnia ukochanej raj na ziemi. Z roli męża, głowy rodziny i ojca wywiązuje się doskonale. Bardzo przykłada się do wychowywania dzieci.

Imieniny Seweryna

Seweryn imieniny obchodzi 8 stycznia, 1, 11, 23 lutego, 8 czerwca, 23 października, 19 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Seweryna jest 8 stycznia.

Życie towarzyskie

Seweryn jest dość wyobcowany i nieufny. Stroni od większego towarzystwa i z trudem nawiązuje bliższe relacje. Ciężko go zrozumieć i tylko nielicznym udaje się do niego dotrzeć. Rzadko przez to miewa prawdziwych przyjaciół. Jego małomówność i wycofanie nadają mu wyrazu wiecznie obrażonego na cały świat. A w rzeczywistości to bardzo szczery, życzliwy i uczciwy człowiek. Jego największy problem związany jest z komunikatywnością. Zdecydowanie brakuje mu pewności siebie, chociaż zdarza się, że nagle zadziwia wszystkich dokonanym odkryciem lub refleksem. Napady melancholii okrywają go mgiełką tajemnicy. Sprawia wrażenie noszącego w sobie nieustanne poczucie winy i zmierzającego ku samozniszczeniu z tego powodu. Zdecydowanie jest genialnym słuchaczem i zawsze służy dobrą radą.

Praca i kariera zawodowa

Ambicja pcha go w kierunku sukcesów ale Seweryn woli trzymać się na uboczu. To cierpliwy, pracowity i wytrwały mężczyzna. Skupia się na zbadaniu niezgłębionego tajemniczego świata. Nie lekceważy żadnych zagadnień, nie stroni od ryzyka oraz niebezpieczeństw. Radzi sobie z najbardziej złożonymi problemami. Wszystko co w życiu osiąga zawdzięcza pracy swoich rąk. Chętnie pomaga też innym. Jego preferencje zawodowe koncentrują się wokół zajęć związanych ze służbą na rzecz społeczności, w której żyje, wokół niesienia pomocy ludziom oraz zajęć twórczych.

Predyspozycje zawodowe

Seweryn może wiele osiągnąć w takich dziedzinach jak: medycyna, nauka i oświata, muzyka, sztuka.

Patroni Seweryna

Św. Seweryn Wielki (410-482) – główny patron Austrii. Założył kilka klasztorów i nawrócił wielu pogan.

Św. Seweryn Boecjusz (475-524) – filozof i tłumacz, który pozostawił po sobie wiele traktatów i łacińskich przekładów dzieł filozofów greckich.

Odmiany i zdrobnienia imienia Seweryn

Sewa, Sewcio, Sewciu, Sewek, Sewer, Sewerek, Seweruś, Seweryneczek, Sewerynek, Sewerynuś, Sewunio, Sewuń, Sewusiek, Sewuś

Formy obcojęzyczne

Severin (ogólnie przyjęta forma, ang. fr.), Severino (hiszp., wł.), Severinus (niem.)

Nazwiska pochodzące od imienia Seweryn

Seweryniak, Sewerynowicz, Seweryń, Seweryński

Znani imiennicy

Seweryn Barbag – kompozytor i muzykolog
Seweryn Bieszczad – malarz
Seweryn Goszczyński – pisarz, poeta, publicysta
Seweryn Krajewski – kompozytor, piosenkarz
Seweryn Pollak – poeta, eseista i tłumacz literatury rosyjskiej

Przysłowia i powiedzonka

Kiedy dasz buzi Sewerynowi, on wziąć ślub z tobą postanowi.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.