Znaczenie imienia Sławomir

Sławomir jest skazany na sukces a szczęście mu w tym dopisuje. Jest inteligentny oraz otwarty na nowe wyzwania. Niestety brak mu systematyczności i pracowitości, ale za to dokonuje cudów. Sławomir to nieco artystyczna dusza o wszechstronnym umyśle. Posiada inteligencję jednocześnie analityczną, jak i syntetyczną. Jest pewny siebie, ambitny oraz uparty. Łatwo wyprowadzić go z równowagi, ponieważ kierują nim emocje. Porażki znosi łatwo. Najbardziej nie lubi samotności. To szalenie towarzyski osobnik oraz wierny przyjaciel. Jest człowiekiem obiektywnym i sprawiedliwym. Błyskawicznie ocenia ludzi, rozpoznając, kto jest wart zaufania. Wrażliwy na kobiece wdzięki, oczekuje wyrazów miłości.

Pochodzenie imienia Sławomir

Sławomir to imię staropolskie, złożone z członów Sławo- (sława, sławić) i -mir (pokój, spokój, dobro). Imię to oznacza: ten, który zdobywa sławę poprzez pokój, pokojowe zachowanie.

Rodzina i miłość

Od młodzieńczych lat Sławomir jest bardzo wrażliwy na wdzięki kobiece i bardzo samodzielny. Wcześnie dojrzewa, przez co odczuwa silną potrzebę szczegółowego zaznajomienia się z problemami życia. Nie lubi, kiedy opowiada mu się bajki albo używa wygórowanych metafor. Ma bardzo dobrą pamięć uczuciową, dlatego woli poznawać świat empirycznie. Najlepiej zapamiętuje to, co go poruszy. Mimo refleksyjnej natury doskonale oddziela życie duchowe od materialnego, dlatego nie zapomina o zapewnieniu swoim bliskim bytu. W związku pragnie być kochanym i adorowanym. Lubi, gdy obsypuje się go dowodami miłości. Sam również nie hamuje swych porywów. Jego ukochana na pewno będzie dowartościowana! Życie ze Sławkiem może okazać się bardzo szczęśliwe, chociaż dość oryginalne.

Imieniny Sławomira

Sławomir imieniny obchodzi 2 kwietnia, 17 maja, 2 października, 5 listopada, 23 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Sławomira jest 5 listopada.

Życie towarzyskie

Sławomir nie lubi samotności i ma silną potrzebę przyjaźni. Nie wartościuje ludzi ze względu na płeć, równie głębokie relacje koleżeńskie nawiązuje z mężczyznami, jak i z kobietami. Jest człowiekiem obiektywnym oraz sprawiedliwym. Błyskawicznie ocenia ludzi i rozpoznaje, kto jest wart zaufania. Sławomir posiada naturę refleksyjną, ale zrównoważoną. Z przyjaciółmi woli spędzać czas na spacerach, piknikach lub wypadach poza miasto, niż włócząc się po pubach i dyskotekach. Chociaż i taka forma spędzania wolnego czasu nie jest mu obca. To szalenie towarzyski osobnik, który ceni sobie wszelakie formy aktywności i dobrą zabawę. Zdarza mu się narzucać swoje zdanie innym i przejmować rolę przywódcy w grupie. Przy napotkaniu na sprzeciw ujawnia swój wybuchowy temperament oraz choleryczną naturę. Jest jednak powszechnie lubiany i wiele można mu wybaczyć.

Praca i kariera zawodowa

Sławomir wyróżnia się z tłumu dużym intelektem oraz otwartością na nowe wyzwania. Jest skazany na osiągnięcie sukcesu a szczęście mu w tym dopisuje. Niestety brak mu systematyczności i pracowitości. Lubi odkładać zadania na później. Warto jednak czekać, ponieważ efekty jego działań są rewelacyjne! Sławomir jest nieco artystyczną duszą o wszechstronnym umyśle. Posiada inteligencję jednocześnie analityczną oraz syntetyczną – podczas rozważania postawionych przed nim zadań skupia się zarówno na szczegółach, jak i przebiegu całej operacji. Jest pewny siebie, ambitny i uparty. Łatwo wyprowadzić go z równowagi, ponieważ kierują nim żywe emocje oraz uczucia. Potrafi jednak przyznać się do błędu i zaniedbania, odbierając zasłużoną karę. Porażki nie załamują go.

Predyspozycje zawodowe

Sławomir odnajduje się w zawodach wymagających twórczego oraz koncepcyjnego myślenia. Pociągają go również nauki ścisłe. Z powodzeniem może zostać inżynierem, przemysłowcem, chemikiem lub wojskowym na wysokim szczeblu. Zamiłowania przyrodnicze z kolei kierują go w stronę rolnictwa lub weterynarii.

Patroni Sławomira

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Sławomir

Sławomirek, Sławcio, Sławek, Sławunio, Sławusio, Sławuś

Formy obcojęzyczne

Slavomir (czes.)

Nazwiska pochodzące od imienia Sławomir

Sławarski, Sławatyński, Sławecki, Sławek, Sławicz, Sławiczek, Sławiec, Sławig, Sławik, Sławikowski, Sławiński, Sławisz, Sławkiewicz, Sławkowicz, Sławkowski, Sławnik, Sławoj, Sławomirski, Sławoń, Sławoszewski, Sławota, Sławski, Sławuszewski

Znani imiennicy

Sławomir Drabik – żużlowiec
Sławomir Idziak – operator filmowy
Sławomir Kuczko – pływak
Sławomir Mrożek – pisarz
Sławomir Peszko – piłkarz
Sławomir Szmal – piłkarz ręczny

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.