Znaczenie imienia Stefania

Stefania to poważna trzpiotka. Obowiązkowa, sumienna i zdeterminowana nie jest pozbawiona pogody ducha, entuzjazmu oraz szalonych pomysłów. Doskonale wie, czego chce od życia. Wobec ludzi pozostaje jednak nieufna, a jeśli ktoś jej podpadnie, staje się kąśliwa i ironiczna. Cechuje ją wyjątkowa pamięć, dzięki której może zabłysnąć w towarzystwie. Wychodzi cało z każdej opresji, a umiejętności aktorskie sprawiają, że świetnie blefuje i ogrywa przeciwników. Nikt tak naprawdę jej nie zna, ponieważ ekstrawagancją i szaleństwem skrywa swe prawdziwe oblicze, z którym nie czuje się najlepiej. Marzy o wielkiej miłości.

Pochodzenie imienia Stefania

Stefania to żeńska forma imienia Stefan. Jest to imię pochodzenia greckiego, które powstało od słowa stephanos (wieniec, korona).

Rodzina i miłość

Stefania do perfekcji opanowała sztukę aktorską przydatną w codziennych sytuacjach. Jest zatem pogodna, urocza i czarująca. Łatwo zwraca na siebie uwagę i cieszy się powodzeniem wśród mężczyzn. Marzy o wielkiej miłości, ale to wybredna i niezdecydowana kobieta. Bywa, iż całe życie wyrzuca sobie, że przegapiła księcia z bajki. Mimo to zakłada rodzinę, nie pozwala się jednak zdominować, wymaga raczej, by to jej wszyscy się słuchali. Związek z nią nie należy do sielskich, a znieść go może wyłącznie najtwardszy osobnik. Czasami więc Stefania zmuszona jest wieść samotne życie, choć tak naprawdę ma zbyt wiele znajomych dokoła, aby tę samotność odczuć.

Imieniny Stefanii

Stefania imieniny obchodzi 18 września.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Stefanii jest 18 września.

Życie towarzyskie

Stefania jest sympatyczna, wygadana i chętna do nawiązywania przyjaźni. Ale jednocześnie czujna i nie do końca ufna. Sprawdza każdą poznaną osobę. Co prawda bezboleśnie, jeśli jednak się jej czymś podpadnie, nie odpuści i zadręczy ironią oraz kpinami. Jest bardzo zaborcza względem swych znajomych. Potrzebuje ich i stara się za wszelką cenę zatrzymać. Przede wszystkim chodzi jej o grono wielbicieli, wśród których chce zabłysnąć i zostać zauważoną. Nie stroni od ekstrawaganckich ubrań i zachowań. Wszystko dlatego, że niezbyt dobrze czuje się we własnej skórze. Niechętnie się zwierza i raczej ukrywa swoje prawdziwe oblicze.

Praca i kariera zawodowa

Chociaż swoje obowiązki traktuje z należytą powagą, na co dzień jest pełna pogody, ekspresyjna i nieco zwariowana. Stefania to szalenie aktywna kobieta, która wie, czego chce od życia. Wyróżnia się dużą pobudliwością i przedsiębiorczością. Wobec współpracowników pozostaje jednak nieufna. Przejawia się to w ironicznych docinkach i częstych kpinach. Ma zadziwiającą pamięć, która pomaga jej w odniesieniu sukcesów i pozwala tworzyć pozory, że jest osobą inteligentną i oczytaną. Dzięki swej osobowości i umiejętnościom cało wychodzi z każdej opresji, a to się w biznesie liczy! Jest urodzoną pokerzystką i aktorką – blefuje, ogrywa i zdobywa przewagę. Nikt nie wie, co kryje się w jej głowie. Jest elokwentna, stosuje rzeczowe argumenty i nic nie ucieka jej uwadze.

Predyspozycje zawodowe

Stefania świetnie poradzi sobie w zawodach związanych z aktorstwem i lingwistyką.

Patroni Stefanii

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Stefania

Stefa, Stefcia, Stefi, Stefka, Stefula, Stefulka, Stefunia, Stefusia, Stefuś, Stenia

Formy obcojęzyczne

Stephania (łac.), Stephanie, Stevena, Stephana (ang.), Stephanie, Stefanie (niem.), Stéphanie (fr.), Estefania (hiszp.), Stefania (wł.), Stefanija (ros.)

Nazwiska pochodzące od imienia Stefania

Brak

Znani imiennicy

Stefania Grimaldi – księżna Monako, piosenkarka, modelka i projektantka mody
Stefania Grodzieńska – pisarka, aktorka estradowa i teatralna, satyryk
Stefania Sempołowska – nauczycielka i działaczka oświatowa, dziennikarka i pisarka
Stefania Toczyska – śpiewaczka operowa
Stefania Woytowicz – śpiewaczka operowa
Steffi Graf – tenisistka niemiecka

Przysłowia i powiedzonka

Chciałem Stefanię tylko pogłaskać, ona mi na to: zbyteczna łaska.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.