Znaczenie imienia Stanisława

Stanisława to kobieta charyzmatyczna, energiczna, chętnie podejmująca ryzyko. Jest nierealne, aby przeszła niezauważona przez życie. Do tego pociągnie za sobą tłumy. Potrafi pracować z ludźmi, zrozumieć ich i wywierać dobry wpływ. Ceni sobie otwartość oraz szczerość. Z entuzjazmem podchodzi do działania i życia. Jest przy tym uporządkowana oraz bardzo stabilna emocjonalnie. Dla wielu stanowi zagadkę. Sprawia czasem wrażenie, jakby kierowała nią siła wyższa. Nigdy jednak nie uważa się za lepszą i chętnie wysłuchuje opinii innych. Bardzo kobieca, przyciąga spojrzenia mężczyzn. Niestety często pada ofiarą swych uczuć.

Pochodzenie imienia Stanisława

Stanisława jest to żeńska forma imienia Stanisław. Imię to pochodzi z języka staropolskiego i oznacza: stań się sławną.

Rodzina i miłość

Stanisława jest kobietą w każdym calu uśmiechnięta, czuła, serdeczna i opiekuńcza. Nic dziwnego, że przyciąga spojrzenia płci przeciwnej. Niestety bardzo często pada ofiarą swych uczuć, ponieważ nikogo nie podejrzewa o złe intencje. W sprawach miłosnych częściej kieruje się sercem niż rozumem. Kiedy trafi na odpowiedniego partnera, zostaje dobrą gospodynią. Z łatwością odnajduje się tym samym w domowych obowiązkach. Lubi ponadto organizować przyjęcia, które posiadają wysoką renomę wśród znajomych. W związku z nią nie zazna się nudy. Stanisława to idealna żona i matka. Nigdy nie czyni wyrzutów, obce są jej uczucia zawiści czy zazdrości i zawsze wysłuchuje drugą stronę, otaczając bliskich ciepłem swego serca. Nie zawodzi na żadnej płaszczyźnie swego życia.

Imieniny Stanisławy

Stanisława imieniny obchodzi 8 maja, 14 sierpnia, 13 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Stanisławy jest 8 maja.

Życie towarzyskie

Dla znajomych stanowi zagadkę: jak ktoś tak szalony może być tak ułożony jednocześnie. Sprawia czasami wrażenie, jakby jej życiem kierowała siła wyższa. Stanisława z entuzjazmem, ale i zdrowym rozsądkiem rzuca się do działania. Chętnie przebywa wśród ludzi, zwłaszcza gdy może komuś pomóc, a przychodzi jej to jakby samo z siebie. Nigdy nie wywyższa się, ceni opinię innych i potrafi przyjąć punkt widzenia odmienny od własnego. Posiada wiele taktu w kontaktach z ludźmi. Jest miła, sympatyczna i zawsze uśmiechnięta. Na niejednego gbura czy nerwusa wywiera kojący wpływ. Takiej optymistki nie sposób nie lubić!

Praca i kariera zawodowa

Niesłychana charyzma, energia, przenikliwy umysł i nieprzemijająca wola walki – to wszystko, co gwarantuje Stanisławie sukces. Ta kobieta nie przejdzie niezauważona przez życie. Co więcej, pociągnie za sobą tłumy. Posiada nadto liczne talenty, stanowczość i niebywałą, wrodzoną dobroć. Zawsze pozostaje wierna swoim ideałom. Potrafi zrozumieć ludzi i nie przestaje im pomagać. Nie boi się podjąć ryzyka, z entuzjazmem podejmuje nowe wyzwania i nieustannie poszukuje przygód. Mimo to jej życie jest uporządkowane oraz stabilne. Stanisławie bez obaw można powierzyć najbardziej odpowiedzialne zadania. Wykona je z typowym dla siebie zaangażowaniem i na wysokim poziomie. Kiedy potrzebuje, nie boi się prosić o radę innych. Ceni sobie otwartość i szczerość w kontaktach zawodowych.

Predyspozycje zawodowe

Stanisława najlepiej radzi sobie w zawodach związanych z gastronomią oraz w handlu i usługach.

Patroni Stanisławy

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Stanisława

Stacha, Stachna, Stanka, Stasia, Stasieńka, Stasiulka, Stasiunia, Stasiuńka, Staszka, Staśka

Formy obcojęzyczne

Stanislava (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Stanisława

Brak

Znani imiennicy

Stanisława Celińska – aktorka teatralna i filmowa
Stanisława Przybyszewska – dramatopisarka, powieściopisarka
Stanisława Ryster – prezenterka telewizyjna, przez ponad 30 lat prowadziła teleturniej Wielka Gra w TVP
Stanisława Walasiewicz – lekkoatletka, mistrzyni olimpijska
Stanisława Wysocka – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Wulkanem żądzy Stanisława – niejednych poparzyła lawa.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.