Znaczenie imienia Sonia

Sonia ze spokojem podąża swoją drogą, którą zna od dnia narodzin. Jest wyjątkowo pewna siebie i wszystko idzie po jej myśli. Opanowana na co dzień może łatwo wybuchnąć, kiedyś ktoś spróbuje jej przeszkodzić. Nie zmienia swych decyzji, nie ulega namowom. Musi wierzyć w korzystność zmian. To zdeterminowana rewolucjonistka angażująca się w każde działanie całą sobą. Doskonale dogaduje się z ludźmi, ponieważ ich rozumie. Wszystkie drzwi stoją przed nią otworem. Jest sympatyczna, życzliwa, pomocna. Bez problemu podbija ludzkie serca. Darzy jednak silnym i despotycznym uczuciem. Sama o sobie decyduje.

Pochodzenie imienia Sonia

Sonia to imię żeńskie będące rosyjskim zdrobnieniem imienia Zofia, które pochodzi od greckiego słowa sophia oznaczającego mądrość.

Rodzina i miłość

Wymieszanie powagi i dostojności z szaleństwem i nieposkromionym entuzjazmem dodaje Sonii niebywałego uroku i pikanterii. Z opanowaniem dowódcy rebeliantów podbija jednego mężczyznę za drugim. Trzeba nie lada zdolności, by utrzymać ją przy sobie. Jeśli nie trafi na odpowiedniego partnera może często zmieniać mężów. Miłość i uczucia to główne motory jej działania. O jej serce i względy należy walczyć. Jeśli kocha i znajduje oparcie w partnerze, może dokonać wielkich czynów. Dlatego dąży do spokoju i stabilizacji. Najlepiej, gdy ma możliwość dyrygowania, rządzenia i walczenia w pracy. Jeśli odnajdzie równowagę, zostanie, a jej dom stanie się ciepłą i bezpieczną przystanią.

Imieniny Sonii

Sonia imieniny obchodzi 30 września.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Sonii jest 30 września.

Życie towarzyskie

Sonia odnajduje się w każdym towarzystwie. Jest sympatyczna i życzliwa, chociaż lepiej nie wchodzić jej w drogę – bezlitośnie niszczy wrogów. Przyjaciół obdarza silnym i despotycznym uczuciem. Sama gwarantuje im ze swej strony wierność i oddanie. Nie zna kompromisów w wielu sprawach i dba o swą dumę, ale rozumie dobre intencje i motywacje innych. Dzięki zdroworozsądkowej logice jest obiektywna. Niestety silna uczuciowość i działanie pod wpływem impulsu sprawiają, że staje się subiektywna. Ponieważ zna siebie, udaje jej się zachować zimną krew przez większość czasu. Sonia jest ciekawa świata, bardzo dynamiczna i otwarta. Bez problemu zdobywa ludzkie serca i zaraża entuzjazmem.

Praca i kariera zawodowa

Niemalże od dnia narodzin ze spokojem i opanowaniem zmierza ku swojemu przeznaczeniu. Sonii nie należy próbować zatrzymać ani przekonać do zmiany raz powziętej decyzji. Nie ulegnie. Skrupulatnie realizuje powzięte plany. Potrafi stawić czoła wszelkim trudom życiowym, w tym zagradzającym drogę wrogom. Ma charakter rewolucjonistki, która prędzej porwie za sobą tłumy do walki, niż się podda. Nie reaguje impulsywnie, ale od razu wybucha. Sonia bywa agresywna. Pokierowanie nią należy do prawie niewykonalnych zadań. Ale jeśli uwierzy, że coś leży w jej interesie – ulegnie. Zawsze angażuje się całą sobą i daje wiele z siebie. Doskonale rozumie i dekonspiruje ludzi, a wszystkie drzwi stoją przed nią otworem. Chętnie pomaga. Dla ideałów może poświęcić wszystko.

Predyspozycje zawodowe

Sonia ze swoimi cechami charakteru świetnie radzi sobie prawie w każdym zawodzie.

Patroni Sonii

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Sonia

Sonka, Sońka

Formy obcojęzyczne

Sonia (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Sonia

Brak

Znani imiennicy

Sonia Bohosiewicz – aktorka, artystka kabaretowa i piosenkarka
Sonja Henie – norweska łyżwiarka, mistrzyni olimpijska
Sonia Rykiel – francuska projektantka mody

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.