Znaczenie imienia Sara

Sara stroni od tłumu i łatwo się płoszy, wiele dla niej znaczą doborowi przyjaciele. Jest dostojna, wyniosła, pełna wdzięku, a przy tym trochę dzika i zamknięta w sobie. Wbrew pozorom to bardzo niezależna kobieta, która potrafi pokonać największe życiowe trudności. Niezależnie czy wybierze karierę, czy poświęci się rodzinie – jest skazana na sukces. Działa precyzyjnie, cierpliwie i z poszanowaniem przyjętych zobowiązań. We wszystko wkłada duszę, ale nie uzewnętrznia uczuć. Chce być rozumiana bez słów i słów tych nie nadużywa. Trzeba ją bardzo dobrze poznać, aby wiedzieć, jak jej nie zranić. Jest niezwykle wrażliwa i silnie przeżywa zranienia, co skrzętnie ukrywa pod płaszczykiem obojętności oraz chłodu.

Pochodzenie imienia Sara

Sara to imię żeńskie pochodzące od hebrajskiego słowa sarah, które oznacza: księżniczka.

Rodzina i miłość

Adoratorów jej nie brak – stanowi obiekt westchnień wielu, ponieważ jest pełna niewymuszonego wdzięku, zdaje się skrywać tajemnicę i sugerować szczęśliwe pożycie. Sara albo poświęci się rodzinie, będąc doskonałą gospodynią i matką, albo pracy, jeśli zdobędzie zawód swoich marzeń. Stawia wszystko na jedną kartę, aby w pełni i przykładnie wywiązywać się z obowiązków życiowych. Nie uznaje zaniedbań na żadnej płaszczyźnie. To bardzo dumna kobieta zawsze postępująca z godnością i typową dla niej rezerwą. Nie mówi o sobie, ale wymaga, aby ukochany rozumiał ją w pół słowa i znał jej duszę. Jest trochę dzika i łatwo ją spłoszyć. Bardzo przeżywa porażki miłosne, dlatego z pewnym oporem obdarza zaufaniem i długo poszukuje księcia z bajki. Zmysłowość skrywa pod pozorną obojętnością i chłodem. Ciepło prawdziwej miłości pomaga jej rozkwitnąć i poddać miłosnym porywom. Szuka stabilnego związku, opartego na zaufaniu. Silnie przywiązuje się do swego wybranka.

Imieniny Sary

Sara imieniny obchodzi 15 lutego.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Sary jest 15 lutego.

Życie towarzyskie

Stroni od świata, unika tłumu i łatwo się płoszy. Sarę trzeba bardzo dobrze poznać, aby wiedzieć, jak jej nie zranić. Mimo to nie jest typem odludka, a przyjaźń wiele dla niej znaczy. Jest niezwykle wrażliwą i nieśmiałą osobą, chociaż potrafi pokonać największe życiowe trudności. Wobec otoczenia przyjmuje postawę pełną rezerwy, co czyni z niej niedostępną i wyniosłą kobietę. Nie stara się na nikim wywierać wrażenia, ale i tak je robi. Wielu może wydawać się zimna i obojętna, choć w rzeczywistości to pełna empatii osoba o bogatych przeżyciach wewnętrznych. Sara posiada arystokratyczne i nienaganne maniery oraz dużą kulturę osobistą. Nie zadowala się w życiu byle czym i lubi korzystać z wyższych form rozrywki. Znajomi cenią ją za wyważony sposób bycia, delikatność i stronienie od robienia wyrzutów. Jej zdaniem każda próba narzucenia komuś swojego punktu widzenia lub siebie samego jest chamstwem. Zawsze zachowuje się godnie i z poszanowaniem przyjętych zobowiązań.

Praca i kariera zawodowa

Skryta i zamknięta w sobie Sara jest bardzo niezależną oraz zdecydowaną kobietą. Nigdy nie rezygnuje z obranej drogi i nie toleruje prowizorki. To prawdziwa dama i królowa wśród pracowników. Skazana na sukces oraz uznanie. Posiada ponadprzeciętne zdolności umysłowe, liczne talenty i uzdolnienia artystyczne. Nie lubi się jednak uczyć i jest średnio ciekawa świata. Posiada za to doskonałą pamięć oraz dar przewidywania znaczących zmian w swoim życiu. Kocha poezję i muzykę, cechuje się bardzo dużym wyczuciem estetyki. Jest przy tym precyzyjna, ostrożna oraz cierpliwa. Można na niej polegać, ponieważ wkłada duszę w to, co wykonuje i oddaje się swej pracy całą sobą.

Predyspozycje zawodowe

Sara sprawdzi się jako grafik lub projektantka, a także aktorka, modelka, stewardesa, psycholog bądź prawnik.

Patroni Sary

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Sara

Sarcia, Sareczka, Sarenia, Sarka, Sarunia, Sarusia, Saruś

Formy obcojęzyczne

Sara, Sarah (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Sara

Brak

Znani imiennicy

Sara May – piosenkarka
Sara Paxton – amerykańska aktorka
Sarah Bernhardt – najwybitniejsza aktorka francuska z przełomu XIX i XX wieku
Sarah Connor – niemiecka piosenkarka
Sarah Ferguson – księżna brytyjska
Sarah Jessica Parker – amerykańska aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Bardzo miła, kochana Sara zawsze grzeczną być się stara.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.