Znaczenie imienia Sandra

Sandra chętnie angażuje się w wielkie sprawy i nie umie długo usiedzieć w jednym miejscu. Zaradność i kreatywność stanowią gwarancję jej sukcesu. Bardzo zdeterminowana. Radzi sobie ze wszystkim, czego się podejmie, nie przejmując się niepowodzeniami. Pracuje tak długo, aż pokona przeszkody na drodze. Jest przy tym bardzo pewna siebie. Nie wywyższa się, za to z przyjemnością pomaga. Cieszy się opinią osoby sympatycznej i życzliwej. Mimo wrodzonego subiektywizmu trafnie ocenia ludzi oraz sytuacje. Często posługuje się ironią i posiada cięty język. Wobec swojej osoby narzuca otoczeniu dystans. Lubi nieraz zaszaleć, a życie z nią nie jest nudne. Pomaga przyjaciołom i docenia ich, o wrogach nie zapomina.

Pochodzenie imienia Sandra

Sandra jest to imię żeńskie pochodzenia włoskiego, będące skróconą formą imienia Aleksandra.

Rodzina i miłość

Budzi instynkty opiekuńcze w mężczyznach. Jest bardzo kobieca, kokieteryjna i zmysłowa. W kontaktach z adoratorami bywa też niezwykle delikatnym stworzeniem. Przyciąga męski wzrok, ponieważ potrafi się ubrać i promienieje pogodnym nastawienie do świata. Od czasu do czasu rzuca się w wir bulwersujących przygód, które pozostawiają jej bogate wspomnienia. Sandra kocha intensywne życie, gotowa jest popełnić wiele nieostrożności i nie nadaje się do roli kury domowej. Z nią można konie kraść! Dlatego poszukuje równie aktywnego partnera, który będzie potrafił dotrzymać jej kroku także pomysłami. Już jako żona jest bardzo reprezentacyjna i zaborcza. Jeśli chce, potrafi stworzyć miłą atmosferę, niestety zdecydowanie częściej do głosu dochodzi jej wybuchowy i namiętny charakter. Sandra jest też bardzo uczuciowa, chociaż nie okazuje tego wprost. Wspiera swoją rodzinę i dba o jej dobro.

Imieniny Sandry

Sandra imieniny obchodzi 18 maja, 2 czerwca, 26 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Sandry jest 18 maja.

Życie towarzyskie

Ocenia ludzi niewiarygodnie szybko i z reguły właściwie, chociaż jest bardzo subiektywna. Sandra posiada bardzo zrównoważony charakter, dzięki czemu właściwie osądza sytuację. Posiada wśród znajomych opinię osoby sympatycznej, życzliwej i jest ogólnie lubiana, mimo ciętego dowcipu oraz częstych uszczypliwości wobec innych. Bardzo sprawnie posługuje się ironią, ale nie toleruje tego względem siebie. Niemniej urok osobisty Sandry pomaga jej wybrnąć z każdej kłopotliwej sytuacji. Ceniona jest także za pełne miłości i poświęcenia usposobienie. To bardzo szczera i pomocna osóbka. Lubi nieraz zaszaleć i nie można się przy niej nudzić. Posiada oddanych przyjaciół, którzy mogą liczyć na jej porady oraz dobre słowo. O wrogach nie zapomina – Sandra posiada wyjątkową pamięć i długo może czekać na dogodny moment do rewanżu.

Praca i kariera zawodowa

Gwarancją sukcesu Sandry są jej zaradność i kreatywność. To kobieta, która potrzebuje wielkich przedsięwzięć, przez co nie może długo usiedzieć w jednym miejscu. Niestety nie bardzo lubi się uczyć, ale to nie przeszkadza jej w karierze, wiedzę zdobywa w praktyce. W działaniu kieruje się głównie wyobraźnią i wkłada w nie całe swe serce. Świetnie sobie radzi ze wszystkim, czego się podejmie, nie przejmując się niepowodzeniami. Wykazuje przy tym niezwykłą determinację, pracując tak długo, aż pokona przeszkody na swej drodze. Jest bardzo pewna siebie, ale nie obnosi się z tym, za to chętnie pomaga innym.

Predyspozycje zawodowe

Sandrze bardzo dobrze odpowiadają zawody związane z tańcem, rehabilitacją oraz dziennikarstwem.

Patroni Sandry

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Sandra

Sandrunia, Sandrusia, Sandreczka

Formy obcojęzyczne

Sandra (ogólnie przyjęta forma), Sandra, Sandy (ang.)

Nazwiska pochodzące od imienia Sandra

Brak

Znani imiennicy

Sandra Nowak – dziennikarka i producentka telewizyjna
Sandra Bullock – aktorka amerykańska
Sandra Nasić – wokalistka zespołu Guano Apes

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.