Znaczenie imienia Sabina

Sabina nie ma najłatwiejszego charakteru, chociaż może być brana za wzór staranności i sumienności. Rzeczywistość wokół siebie postrzega bardzo subiektywnie i tak też ocenia ludzi. Nie ulega wpływom ani sugestiom. Jednak gdy coś idzie nie po jej myśli, zwija się w kłębek i wystawia kolce. Niebezpiecznie namawiać ją do zmiany jakiejkolwiek decyzji. Posiada niezachwianą pewność siebie i rzadko ufa ludziom. Chętnie udowodni swoją wartość innym. Do tego kocha zaszczyty i jest zdecydowanie materialistką. Nie do końca można też zaufać jej uwodzicielskiemu spojrzeniu i sympatycznym uśmiechom. Sabina bywa zdradliwa i złośliwa, a wyrządzonej sobie krzywdy nigdy nie zapomina. Kocha szczerze.

Pochodzenie imienia Sabina

Sabina jest to imię pochodzenia łacińskiego, od nazwy plemion sabelskich, Sabinów (środkowa Italia).

Rodzina i miłość

Nieufna, ale pełna wdzięku. Subiektywna, ale szczerze kochająca. Sabina zdecydowanie nie jest stworzona do samotnego życia. Poszukuje mężczyzny swoich marzeń, który będzie potrafił całkowicie zawładnąć jej sercem. Potrzebuje partnera stanowczego i odpornego na kolce tej wytwornej róży. Zanim pozwoli do siebie się zbliżyć, przyjmuje pozę agresywnej purytanki. Wychodzi z założenia, iż to ona zdobywa mężczyznę. Dla własnego spokoju lepiej jej ulec i nie zmieniać jej przekonań. Później pozostaje cieszyć się szczęśliwym związkiem. Sabina zadba o dom i rodzinę, będzie wzorową i odpowiedzialną panią domu oraz bardzo troskliwą matką. Czasem tylko może przerażać swą perfekcyjnością, uporządkowanym w najmniejszych szczegółach trybem życia i zaborczością w sferze uczuć.

Imieniny Sabiny

Sabina imieniny obchodzi 25 stycznia, 9 lutego, 22 czerwca, 20, 29 sierpnia, 27 września, 27 października, 5, 11, 20, 30 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Sabiny jest 29 sierpnia.

Życie towarzyskie

Sabina posiada niełatwy charakter. Rzeczywistość wokół siebie postrzega bardzo subiektywnie i tak też ocenia ludzi. Nie można liczyć u niej na zrozumienie czy empatię. Widzi wszystko wyłącznie z własnej perspektywy. Do tego nie ufa ludziom i mało kogo uważa za godnego jej przyjaźni, stąd przyjaciół ma niewielu. Nie lubi się zwierzać nawet bliskim znajomym i nie szuka u nikogo pomocy ani porad. Sama wie najlepiej, co dla niej dobre. Mimo to lubi podejmować gości (zwłaszcza wytwornie i z klasą) i jest niezastąpioną towarzyszką rozmów. Przy niej można miło spędzić czas, ale lepiej nie liczyć na zawiązanie bliższych relacji. Nie do końca można też zaufać jej uwodzicielskiemu spojrzeniu i sympatycznym uśmiechom. Sabina bywa zdradliwa i złośliwa, a wyrządzonej sobie krzywdy nigdy nie zapomina.

Praca i kariera zawodowa

Sabina jest wzorem staranności i sumienności. Zawsze pewnie podąża ku obranym celom i świadomie je określa. Zna swoją wartość i chętnie udowodni ją innym. Nie ulega niczyim wpływom ani sugestiom – sama najlepiej wie czego chce i jak to osiągnąć. Nie można jej nie przyznać racji. Często kieruje się intuicją, a posiada jej nad wyraz dużo. Wybierając zawód, kieruje się głównie zyskami i możliwością kariery, gdyż jest materialistką i kocha zaszczyty. Jeśli coś jej się nie powiedzie, bardzo to przeżywa i staje się nieprzyjemna. Jeśli los nie pozwoli jej zostać bizneswoman, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie poszukiwana jest kobieca sprawność, szybkie i zdecydowane działanie, intelekt, ostrożność oraz takt. Z raz wybraną pracą wiąże się najczęściej na całe życie.

Predyspozycje zawodowe

Sabina świetnie sobie radzi w zawodach wymagających taktu i zdecydowania.

Patroni Sabiny

Św. Sabina – męczennica, poniosła śmierć za wiarę w czasie prześladowań nakazanych przez cesarza Hadriana. Relikwie jej czaszki przechowywane są w katedrze w Poznaniu.
Św. Sabina z Avilli – męczennica, dokładna data jej męczeństwa i śmierci nie jest znana. Patronka gospodyń domowych.

Odmiany i zdrobnienia imienia Sabina

Saba, Sabcia, Sabinka, Sabka, Sabunia, Sabusia

Formy obcojęzyczne

Sabina, Sabine (ang.), Sabine, Savine (fr.), Savina (niem.), Sabina (ogólnie przyj. forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Sabina

Sabinarz, Sabinasz, Sabinecki, Sabiniak, Sabiniarz, Sabinicz, Sabiniewicz, Sabiniok, Sabiński

Znani imiennicy

Sabina Poppea – druga żona cesarza Nerona
Sabina Sebyłowa – pisarka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.