Znaczenie imienia Stella

Stella posiada kapryśną, upartą i wybuchową naturę co nie czyni jej charakteru łatwym. Do tego jest zamknięta w sobie i nieufna, chociaż darzy trwałą przyjaźnią. Właściwie jednak nie potrzebuje towarzystwa i potrafi skutecznie ignorować otoczenie. Koncentruje się na sumiennym i pilnym wypełnianiu obowiązków. Jest realistką o analitycznym umyśle i nieomylnej intuicji. Chętnie angażuje się w ambitne zajęcia i wkłada wiele pracy w sukces. W razie potrzeby daje upust skrywanym emocjom i wstrząsa światem. Zwłaszcza gdy coś idzie nie po jej myśli. Otwarta na miłość, ale niełatwo jej zaimponować. Czuła, troskliwa żona i matka.

Pochodzenie imienia Stella

Stella to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, które oznacza gwiazdę lub kobietę, która dla innych ma lśnić jak gwiazda.

Rodzina i miłość

Stella nie jest osobą otwartą i szybko zdobywającą adoratorów. Nie zależy jej na szerokim powodzeniu, gdyż nie lubi się wyróżniać. Warto jednak ją odnaleźć i powalczyć o jej względy, ponieważ obdarza szczerym, głębokim uczuciem. Wszystkie przyjemności i radości życia rozpatruje w kontekście miłości. Jest to dla niej najwyższa wartość. Stella bowiem to kobieta bardzo czuła, troskliwa i potrafiąca prawdziwie kochać. Czasem zbyt silnie zabiega o szczęście i bezpieczeństwo swoich bliskich, stając się na tym tle zaborczą. Zdecydowanie została stworzona do roli żony oraz matki i dąży do spełnienia się właśnie w tych rolach życiowych. Uważa to za powołanie każdej prawdziwej kobiety.

Imieniny Stelli

Stella imieniny obchodzi 11 maja, 19 lipca, 4 września.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Stelli jest 11 maja.

Życie towarzyskie

Stella z natury nie ufa ludziom i nie potrzebuje ich towarzystwa. Mimo to zachowuje się swobodnie i radośnie w gronie znajomych. To introwertyczka, która w razie potrzeby potrafi dać upust swym emocjom i wstrząsnąć światem. Łatwo ją zranić, gdyż jest silnie uczuciowa. Czasem sprawia przez to wrażenie nieśmiałej. Od przygód stroni, wybierając sprawdzone, spokojne rozrywki. Starannie i precyzyjnie określa, kto może być jej przyjacielem a kto nie. Darzy przy tym głęboką przyjaźnią nawiązując trwałe relacje. Należy pamiętać, że przestrzega surowych zasad i posiada wrodzony zmysł moralny. Niełatwo jej zaimponować. Przede wszystkim unika ludzi narzucających się, o wyzywającym stylu bycia.

Praca i kariera zawodowa

Niełatwy charakter połączony z kapryśną naturą i determinacją czynią ze Stelli kobietę upartą i w znacznym stopniu zamkniętą w sobie. Potrafi jednak wybuchnąć i ostro zaprotestować. Zwłaszcza gdy się z czymś nie zgadza. Pewnie kroczy do celu. Na co dzień ciężko prowadzić z nią otwarty dialog. Potrafi milczeć jak głaz, nie zauważając ludzi wokół siebie. Od dziecka cechuje ją pilne wykonywanie obowiązków, dokładność i sumienność w nauce. Stella z jednej strony opiera się na dobrej i prawie nieomylnej intuicji, ale z drugiej słucha nieugiętego realizmu, przez który twardo stąpa po ziemi. Posiada zdecydowanie analityczny umysł. Może wiele pracy włożyć w swój sukces, dzięki czemu ostatecznie go odnosi. Chętnie zaangażuje się w ambitne przedsięwzięcia, w których może dać z siebie wszystko i pomagać innym.

Predyspozycje zawodowe

Stella świetnie poradzi sobie w pracy naukowej, zawodach prawniczych oraz w marketingu.

Patroni Stelli

Św. Stella z Saintes – męczennica aresztowana i skazana na śmierć wraz z grupą miejscowych chrześcijan w czasie kiedy miała wychodzić za mąż. Patronka narzeczonych.

Odmiany i zdrobnienia imienia Stella

Stelcia, Stelka, Stelli, Stellina, Stellinka, Stellunia, Stellusia, Stelluśka

Formy obcojęzyczne

Stela, Stella, Estella (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Stella

Stelachowski, Stelakowski, Stelarski, Stelasiński

Znani imiennicy

Stella Adler – amerykańska aktorka filmowa i pedagog
Stella McCartney – projektantka mody, córka Paula McCartneya
Stella Niemierko – polska biochemiczka
Stella Walsh – polska lekkoatletka, olimpijka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.