Znaczenie imienia Sylwia

Sylwia jest energiczną choleryczką, o szybkich reakcjach. To bardzo aktywna kobieta, która nie może długo usiedzieć w miejscu. Angażuje się całym sercem we wszystko, co robi i chętnie zapala się do nowych pomysłów oraz inicjatyw. Wydaje jej się, iż ma coś do przekazania światu. Niestety często to słomiany zapał, a trudności ją zniechęcają. Mimo to jest pełna nietypowych rozwiązań, a życie w jej towarzystwie nigdy nie jest nudne. Lubi też marzyć, ale nie popada w sentymentalizm – to realistka. Z reguły pozytywnie patrzy na świat, chociaż nie do końca mu ufa. Jest samodzielna i niezależna, przez co często zmienia otoczenie oraz znajomych. Rzadko miewa przyjaciół na całe życie. Za Sylwią trzeba umieć nadążyć.

Pochodzenie imienia Sylwia

Sylwia jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa silvius (leśny, dziki, żyjący w lesie). Kojarzone również z nazwą rzymskiego rodu Sylwiuszów.

Rodzina i miłość

Sylwia nie jest łatwa w codziennym pożyciu partnerskim. Dom rodzinny za to bardzo ceni, a do swoich rodziców jest ogromnie przywiązana. Od dziecka szanuje ich zdanie i kieruje się udzielanymi sobie radami. Marzy o założeniu własnej rodziny i z reguły osiąga ten cel. Jednakże jej wybranek nie będzie miał łatwego życia. Za Sylwią trzeba umieć nadążyć i spełniać jej zachcianki. Jeśli mężczyzna u jej boku nie będzie potrafił się nią zająć, pokierować i otoczyć odpowiednią opieką – Sylwia przejmie stery. A nie będzie to dobre rozwiązanie. Burzliwa natura, ruchliwość i siła uwodzicielska tej osóbki ściągają na nią wiele przygód, którym oddaje się z przyjemnością. Łatwo przy tym ulega uniesieniom i zmysłowości – potrafi rozpalić ogień wielkiej namiętności i miłości, ale z drugiej strony szybko może dany związek zakończyć, rozpaczając tym samym po rozstaniu.

Imieniny Sylwii

Sylwia imieniny obchodzi 8, 17 lutego, 19 czerwca, 9, 10 lipca, 14 sierpnia, 3, 12, 29 września, 3, 9 października, 3, 5 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Sylwii jest 3 listopada.

Życie towarzyskie

Sylwia jest pełna nietypowych pomysłów i nieraz prowadzi burzliwe życie. Trudno się nudzić w jej towarzystwie. Do tego jest pełna wdzięku i entuzjazmu. Lubi też marzyć, ale nie popada w sentymentalizm – jest zdecydowanie realistką. Z reguły pozytywnie patrzy na świat i życie oraz ochoczo przyjmuje każdą propozycję wspólnego spotkania z przyjaciółmi. Nie liczy się z konsekwencjami – szybciej działa niż myśli, jeśli tylko coś ją pociąga. Jest samodzielna, impulsywna i niezależna, co sprawia, iż niestety często zmienia otoczenie oraz znajomych. Rzadko miewa przyjaciół na całe życie, i rzadko kiedy odsłania przed innymi swoje wnętrze. Jest introwertyczką, która po prostu lubi, kiedy coś się wokół dzieje. Dobrze czuje się przy tym wśród ludzi sztuki oraz na łonie przyrody.

Praca i kariera zawodowa

Dobry z niej pracownik, chociaż nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu. Potrzebuje pracy aktywnej oraz angażującej umysłowo – musi mieć możliwość wypowiedzenia się poprzez ruch i tworzenie. Sylwia jest bowiem energiczna, szybko reaguje i wszędzie jej pełno. Angażuje się całym sercem we wszystko, co robi, do tego bardzo chętnie zapala się do nowych idei, pomysłów i inicjatyw. Niestety często jest to słomiany zapał, a pierwsze napotkane trudności zniechęcają ją. Odniesione porażki znosi źle, ale potrafi się szybko otrząsnąć, zwłaszcza, gdy może liczyć na pomoc. Chętnie udziela się społecznie, wspierając m.in. akcje ekologiczne i ochronę przyrody lub pomoc humanitarną. Zależy jej na uznaniu otoczenia i dąży do bycia autorytetem – dlatego przykłada się do pracy i wszelkiej działalności dodatkowej.

Predyspozycje zawodowe

Sylwia dobrze poradzi sobie w zawodach związanych z medycyną, pedagogiką, literaturą, dziennikarstwem i biznesem.

Patroni Sylwii

Św. Sylwia – matka św. Grzegorza, papieża (VI w.). Ostatnie lata życia spędziła na modlitwie i praktykowaniu ascezy.

Odmiany i zdrobnienia imienia Sylwia

Sylwa, Sylwunia, Sylwusia

Formy obcojęzyczne

Silvia, Silvija, Sylvia (ogólnie przyj. forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Sylwia

Brak

Znani imiennicy

Sylwia Gruchała – florecistka
Sylwia Wysocka – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.