Znaczenie imienia Tamara

Tamara to ambitna, pełna entuzjazmu, nieprzewidywalna oraz delikatna i płochliwa kobieta. Niepowodzenia są dla niej bolesne i potrafi długo je rozpamiętywać. Trudności na drodze ją przerażają. Mimo to lubi wyzwania i działa na wysokich obrotach. Posiada duży potencjał do racjonalnego wykorzystania. Często jednak sprawy wymykają jej się z rąk. Popełnia liczne gafy i nie panuje nad sobą, zachowując się jak rozkapryszone dziecko. Jest uparta i nieprzewidywalna. Sprawia, że bliscy pragną się nią opiekować a ona pozostaje radosna, beztroska i rozmarzona. Nie znosi samotności a miłość jest dla niej sensem życia.

Pochodzenie imienia Tamara

Tamara to imię żeńskie pochodzące od hebrajskiego słowa tamar, które oznacza: palma daktylowa.

Rodzina i miłość

Tamara jest zżyta ze swoją rodzina na tyle, na ile potrzebuje innych, by ją kochali. Podświadomie więc wzbudza w bliskich odruchy opiekuńcze. Podobnie w kontaktach z mężczyznami. Adoratorzy starają się ją ochraniać i pielęgnować niczym egzotyczną roślinkę. Jest bowiem bardzo delikatną i wrażliwą kobietą. Nie znosi samotności i pustki uczuciowej. Miłość to dla niej sens życia. Może wszystko rzucić i oddać się porywom serca. Jednak rzadko bywa stała, gdyż boi się zranień. To raczej ona pierwsza odchodzi, gdy najsilniejszy płomień wygasa. Jest bardzo wyczulona na niuanse w relacjach. Od partnera oczekuje wiele zrozumienia i oddania, aby móc zbudować z nim zdrową i stała relację. Tamara zazwyczaj bywa dobrą matką i żoną. Potrafi wiele zmienić w sobie, aby zadowolić najbliższych i pokazać im, jak wiele dla niej znaczą. Otacza ich czułością i ciepłem. Stroni jednak od zmysłowości.

Imieniny Tamary

Tamara imieniny obchodzi 3 czerwca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Tamary jest 3 czerwca.

Życie towarzyskie

Tamara to dość rozkapryszona kobieta, która zbyt często zachowuje się jak dziecko. Zmienia co minutę zdanie i pomysły. Nie potrafi się kontrolować i hamować. Bywa chwiejna i nieobliczalna, ale też uparta. To wszystko dodaje jej osobliwego wdzięku i wzbudza u innych instynkty opiekuńcze. Ma to swój urok i Tamara nie narzeka na brak towarzystwa. Przede wszystkim kocha życie i świat, co wyraźnie daje odczuć. Zaraża entuzjazmem oraz radością działania. Cała składa się z marzeń. Jest pełna magnetyzmu przez co ciężko jej się oprzeć. Niestety, gdy życie staje się zbyt trudne lub sytuacja ją przerasta, Tamara zwija się na powrót w swój kokon, odcina od ludzi i szuka niejednokrotnie schronienia w tajemniczym świecie znaków, symboli i przepowiedni. Chociaż cieszy się sympatia otoczenia, mało kto dobrze ją zna.

Praca i kariera zawodowa

Tamara to płochliwa i delikatna kobieta, którą byle co wybija z rytmu i zniechęca. Przejmuje się swymi niepowodzeniami i długo je rozpamiętuje. Jest jednak ambitna, inteligentna i posiada ogromną intuicję. Lubi nietypowe przedsięwzięcia i pracę na wysokich obrotach. Wszystko wokół niej powinno się zmieniać w takim tempie jak ona – niezwykle szybko i nieprzewidywalnie. Tamara najlepiej działa przy podniesionym poziomie adrenaliny. Niestety popełnia niewybaczalne gafy. Działa i mówi zbyt szybko, przez co nie panuje nad sobą. Nie jest w stanie ogarnąć tego, co dokoła niej się dzieje. Gubi się w zobowiązaniach, odkłada je w nieskończoność i unika odpowiedzialności. Nie pomagają jej urok osobisty, dobre chęci i entuzjazm. Tamara jest rozkojarzona, roztrzepana i zapomina podstawowych rzeczy. Posiada spory potencjał, który przy pomyślnych wiatrach uczyni z niej przykładną bizneswoman.

Predyspozycje zawodowe

Tamara świetnie poradzi sobie w bibliotekarstwie, muzyce, sztuce i rękodziele.

Patroni Tamary

Św. Tamara – królowa Gruzji, która przyczyniła się do rozkwitu Kościoła w swoim kraju. Zmarła w 1213 roku.

Odmiany i zdrobnienia imienia Tamara

Tamarcia, Tamareczka, Tamarka, Tamarunia, Tamarynia, Tamcia, Tamka, Tamunia, Tamusia

Formy obcojęzyczne

Tamara (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Tamara

Tamarewicz, Tamerski, Tamorowski

Znani imiennicy

Tamara Łempicka – polska malarka
Tamara Smirnowa – rosyjska astronomka
Tamara Sorbian – polska reżyserka, scenarzystka, producentka
Tamara Wiszniewska – polska przedwojenna aktorka filmowa

Przysłowia i powiedzonka

Dam w kościele na ofiarę jeśli poderwę Tamarę.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.