Znaczenie imienia Sylwester

Idealny współpracownik, przyjaciel i partner. Ma silną potrzebę działania zespołowego, jest otwarty i chłonie wszelkie nowości. Z reguły dobrze dogaduje się z ludźmi, ceniąc sobie przy tym kontakty z osobami o podobnych zapatrywaniach i wartościach. Podświadomie, chętniej otacza się tym, na których może wywierać wpływ, samemu ulegając dominacji rodziny. Nie jest typem samotnika. Sens jego życiu nadają bliscy i dom, w którym ktoś na niego czeka. Potrzebuje zapewniania o miłości i okazywania uczuć. Prowadzi tym samym aktywne życie towarzyskie, bywa przekorny i zabawny. Niemiłosiernie dokucza, jeśli kogoś obdarzy sympatią. Z pozoru flegmatyczny, posiada doskonały refleks i jest bardzo pomysłowy.

Pochodzenie imienia Sylwester

Sylwester to imię pochodzenia łacińskiego i wywodzi się od słowa silvestris oznaczającego: „człowiek żyjący w lesie”, „dziki”.

Rodzina i miłość

Sylwester to niezwykle uroczy i czarujący mężczyzna – zapewne dlatego, iż posiada w sobie sporo cech kobiecych. Może się to niestety odbić na jego życiu erotycznym. Jest bardzo uczuciowy i potrzebuje zrozumienia oraz miłości. Nie potrafi żyć samotnie, dlatego wytrwale poszukuje odpowiedniej partnerki. Bywa, iż szybko zakłada rodzinę, ale jeśli nie otrzyma odpowiedniej dozy czułości i nie będzie nieustannie zapewniany o tym, że jest kochany – odejdzie szukać zrozumienia i akceptacji gdzieindziej. Sam często niemiłosiernie dokucza swej wybrance, gdyż jest to jego sposób na okazanie sympatii. Pomimo nieco zuchwałego i przekornego usposobienia, Sylwester łatwo ulega dominacji rodziny, gdyż stara się dbać o harmonię w domu. Nie wdaje się w zbędne konflikty i ustępuje dla świętego spokoju. Dom to dla niego miejsce, do którego chętnie wraca z przekonaniem, że ktoś tam na niego czeka. Stanowi to dla niego dużą wartość.

Imieniny Sylwestra

Sylwester imieniny obchodzi 2 stycznia, 26 września, 26 października, 26 listopada, 31 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Sylwestra jest 31 grudnia.

Życie towarzyskie

Wydaje się mało ruchliwy i flegmatyczny, ale potrafi dobrze się bawić, wykazując się przy tym wielkim dynamizmem oraz skłonnością do szaleństw. Sylwester to bardzo otwarty na świat i ludzi mężczyzna. Chętnie dzieli się z innymi swoimi przeżyciami oraz wrażeniami. Ceni sobie dobre towarzystwo, dobre jedzenie i swobodę. Największą przyjemność sprawia mu jednak przebywanie wśród przyjaciół i ludzi o podobnych zapatrywaniach. Prowadzi tym samym aktywne życie towarzyskie, choć podświadomie woli otaczać się osobami, na które ma wpływ. Nie jest typem samotnika – nie pójdzie sam do kina, ani na koncert – towarzystwo bliskich pozwala mu czerpać prawdziwą radość z każdego doznania. Cieszy się odwzajemnioną i ogromną sympatią otoczenia.

Praca i kariera zawodowa

Sylwester to idealny współpracownik – ma bardzo silną potrzebę działania zespołowego, jest otwarty i chłonie wszelkie nowości. Pragnie dzielić poczucie obowiązku oraz odpowiedzialności z innymi, świetnie się przy tym dogadując z pozostałymi członkami grupy. Zdecydowanie jednak rezygnuje ze współpracy, jeśli postępowanie towarzyszy jest wątpliwe pod względem etycznym. Jest to człowiek obdarzony syntetyczną inteligencją i sporą wrażliwością. Szybko ogarnia całość problemu, szczegóły pozostawiając innym. Niepowodzenia są dla niego dotkliwe, najbardziej jednak cierpi, gdy nie jest rozumiany. Sylwester ma głowę pełną pomysłów, a także niemałą wiedzę i doświadczenie życiowe. Lubi wyzwania. Cechuje go przy tym doskonały refleks, dzięki czemu może zostać rzecznikiem zespołu, firmy lub człowiekiem mediów. Jest spostrzegawczy, komunikatywny i twórczy, pozostając jednocześnie skromnym, uczciwym oraz pracowitym.

Predyspozycje zawodowe

Sylwester sprawdzi się jako naukowiec, handlowiec, filmowiec i publicysta.

Patroni Sylwestra

Św. Sylwester I – papież, rządził Kościołem w latach 314–335. Podczas jego pontyfikatu Rzymem władał Konstantyn Wielki, który uznał chrześcijaństwo za religię legalną w cesarstwie. Sylwester brał udział w I Soborze w Nicei oraz znacznie przyczynił się do umocnienia chrześcijaństwa.

Odmiany i zdrobnienia imienia Sylwester

Sylwcio, Sylwek, Sylwer, Sylwesterek, Sylwunia, Sylwunio, Sylwusiek, Sylwuś

Formy obcojęzyczne

Silvester (ogólnie przyjęta forma), Silvestre, Sylvestre (fr.), Silvestro (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Sylwester

Sylwesterowicz, Sylwestrowicz, Sylwestrowski, Sylwestrzak, Sylwestrzuk

Znani imiennicy

Sylwester Chęciński – scenarzysta i reżyser filmowy
Sylwester Przedwojewski – polski aktor teatralny i filmowy
Sylwester Szmyd – kolarz szosowy
Sylwester Wilczek – hokeista, olimpijczyk
Sylvester Stallone – amerykański aktor, reżyser i producent filmowy

Przysłowia i powiedzonka

W noc sylwestrową łagodnie, będzie kilka dni pogodnie.
Na święty Sylwester mroźno, zapowiedź na zimę groźną.
Dzień sylwestrowy pokaże czas lipcowy.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.