Znaczenie imienia Martyna

Martyna posiada bardzo silną wolę, dzięki czemu może osiągnąć każdy cel i zadziwić świat. Jest zdecydowaną indywidualistką – konsekwentną w swych dążeniach i bardzo ambitną. Nie znosi fuszerki i nigdy sobie nie odpuszcza. Potrafi kierować ludźmi, czy wręcz owinąć ich wokół palca, aby sprawnie wykonywali jej polecenia. Nie stroni od towarzystwa i przyjaciół, ale preferuje osoby podobne do siebie – zdecydowane i ambitne. Ciężko nadążyć za jej humorami. Pomimo wrodzonego obiektywizmu, pod wpływem chwili zdecydowanie faworyzuje wybrane akurat osoby. Nie przejmuje się żadnymi opiniami, ani uwagami pod swym adresem. Potrzebuje jednak silnego, męskiego ramienia, aby czasem zapomnieć o troskach.

Pochodzenie imienia Martyna

Imię Martyna to żeńska forma łacińskiego imienia Martius (Marcin) i oznacza: ta, która jest związana z rzymskim bogiem wojny, Marsem.

Rodzina i miłość

Ta szalona, silna i przedsiębiorcza kobieta niezwykle potrzebuje rodziny i ciepła domowego ogniska. To tutaj ładuje swoje akumulatory i zapomina o troskach. Jest niezrównaną panią domu, kochającą i troskliwą matką oraz czułą i zmysłową partnerką. Swoim dzieciom od początku zaszczepia ciekawość świata i entuzjazm do życia. Wybrankowi serca nie żałuje pieszczot i ciepła. Jest złakniona przyjemności i seksu, a przy tym bardzo żywiołowa, chociaż cechuje ją pewna rezerwa i dyskrecja w miłości. Martyna nie wyjawia całkowicie swych uczuć, ale na pewno jest oddana, i jak pokocha – to na zawsze.

Imieniny Martyny

Martyna imieniny obchodzi 30 stycznia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Martyny jest 30 stycznia.

Życie towarzyskie

Martyna jest towarzyską osobą. Lubi ludzi zdecydowanych i ambitnych jak ona. W przeciwnym razie szybko narzuca znajomym swoją wolę i przejmuje dowodzenie nad ich życiem. Jest pełna zapału, entuzjazmu i ciekawa świata, co każdy w niej doceni. Potrafi być wierną przyjaciółką dla każdego, jednakże ciężko nadążyć za jej humorami i tym samym sympatiami. Pomimo wrodzonego obiektywizmu, pod wpływem chwili zdecydowanie faworyzuje wybrane akurat osoby. Nie przejmuje się ani opiniami, ani uwagami pod swym adresem, nawet gdy pochodzą od osób życzliwych jej lub bliskich. Jej ambicja czasem powoduje, iż wykorzystuje znajomości dla swych celów, nie jest jednak niewdzięczna czy interesowna. Zawsze wiele się wokół niej dzieje, a to co zorganizuje – odnosi sukces.

Praca i kariera zawodowa

Kobieta o tak silnej woli, iż potrafi osiągnąć każdy cel i zadziwić wszystkich – taka właśnie jest Martyna. Zdecydowana indywidualistka, konsekwentna i bardzo ambitna. Niejednokrotnie bierze pracy ponad swoje możliwości, ale zawsze zachowuje odpowiednio wysoki poziom działania. Dla niej liczą się czyny a nie słowa. Jeśli coś postanowi – wykona to. Nie znosi przy tym fuszerki i nigdy sobie nie odpuszcza – jest zbyt uparta, aby zrezygnować, nawet gdy inni się poddadzą. Potrafi owinąć sobie ludzi wokół palca i wydawać innym polecenia. Nie daje jednak narzucić sobie czyjejś woli, ani sobą rządzić. To wspaniały typ przywódcy, który do tego posiada zmysł organizatorski. Martyna dobrze radzi sobie w interesach – może być szefową, ale i artystką.

Predyspozycje zawodowe

Martyna jest wszechstronnie uzdolniona dlatego potrafi być zarówno doskonałą biznesmenką jak i wybitną artystką. Wybiera zawody zdecydowanie niezależne i pełne pasji, dla której należy poświęcić coś z siebie, aby móc się rozwijać i spełniać.

Patroni Martyny

Św. Martyna – pochodząca z Rzymu córka konsula, która odziedziczyła ogromny majątek. Słynęła z licznych dzieł miłosierdzia. Odważnie przyznawała się do wiary chrześcijańskiej. Kiedy podczas fali prześladowań chrześcijan nie chciała wyprzeć się wiary – została ścięta w 225 roku. W 1634 roku odnaleziono jej relikwie w katakumbach rzymskich.

Odmiany i zdrobnienia imienia Martyna

Martynka, Martysia

Formy obcojęzyczne

Martina (łac., ogólnie), Martine (fr.), Martina, Tinka (poł.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Martyna

Brak

Znani imiennicy

Martyna Jakubowicz – polska piosenkarka i gitarzystka
Martyna Wojciechowska – polska podróżniczka i dziennikarka

Przysłowia i powiedzonka

Na świętą Martynę przybyło dnia na godzinę.
Gdy w pobliżu jest Martyna, chłopcom rzednie zawsze mina.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.