Znaczenie imienia Marzanna

Marzanna jest zasadniczą kobietą o silnej osobowości, która wie czego chce. Angażuje się w działanie będąc jednocześnie sumienną i słowną. Do tego jest perfekcjonistką tryskającą energią i podejmującą wiele inicjatyw na raz. Nie potrafi długo usiedzieć w miejscu, prowadząc aktywny tryb życia. W pracy cieszy się sympatią, niestety jej życie towarzyskie nie jest już tak udane. Nie umie dostosować się do otoczenia i miewa humory. Często dochodzi do spięć między nią a znajomymi. Bywa zadziorna, kłótliwa i dąży do dominacji. W związku okazuje się idealną żoną oraz dobrą matką. Zawsze wspiera swego męża.

Pochodzenie imienia Marzanna

Marzanna to imię żeńskie będące polską nazwą słowiańskiej bogini śmierci. Pozostałością jej kultu jest wiosenny
zwyczaj topienia kukły symbolizującej zimę.

Rodzina i miłość

Marzanna jest aktywną kobietą, która chętnie podróżuje, obcuje z przyrodą i uprawia sport. Nie siedzi w domu i nie czeka na księcia z bajki. Istnieje wiele możliwości spędzania z nią wspólnego wolnego czasu oraz wiele okazji na spotkanie przez nią przyszłego partnera. Twardo stąpając po ziemi, zbiera doświadczenie przydatne do bycia perfekcyjną panią domu, żoną oraz matką. Gustuje w rozsądnych mężczyznach o sprecyzowanych planach na przyszłość. Buduje trwałe relacje i odpowiedzialnie podchodzi do związków. Jako żona zawsze wspiera swojego wybranka, zgadza się z nim podczas podejmowania życiowych decyzji i trzyma jego stronę, gdy sytuacja tego wymaga. Matką będzie idealną, zatroskaną o dobro domu oraz dzieci, chociaż trzymającą wszystko krótko swą władczą ręką. Wychowuje swoje dzieci na dobrych ludzi, którzy szanują innych i radzą sobie w życiu.

Imieniny Marzanny

Marzanna imieniny obchodzi 21 marca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Marzanny jest 21 marca.

Życie towarzyskie

Marzanna jest lubiana w prac ale w kontaktach towarzyskich już tak dobrze sobie nie radzi. Bywa zadziorna, kłótliwa i dominująca. Nie każdy potrafi zaakceptować jej humorki oraz brak uległości. To niezwykle zasadnicza kobieta, która nie zmienia swoich podglądów, nie ulega wpływom i uparcie broni własnego systemu wartości. Między nią a znajomymi często dochodzi do spięć. Energiczność Marzanny tylko potęguje efekt. Sama bywa czasem obiektem złośliwych uwag, jednak woli udawać, że jej one nie dotyczą. Smutki przeżywa w samotności. Mimo to nie jest pamiętliwa i nie czeka na rewanż. Koncentruje się na tym, co daje jej satysfakcję – pracy oraz rodzinie. Woli stąpać po pewnym gruncie, niż zawracać sobie głowę nietrwałymi relacjami z ludźmi.

Praca i kariera zawodowa

Marzanna to kobieta o silnej osobowości i wielkim zaangażowaniu w pracę. Jest sumienna, słowna, obowiązkowa. Doskonale wie, czego chce i nie goni za mrzonkami. To prawdziwa perfekcjonistka. Wytycza sobie jasne oraz realne cele. Nie potrafi przy tym długo usiedzieć w jednym miejscu – wciąż się rozwija, chętnie podejmuje nowe inicjatywy, tryska energią oraz ciekawymi pomysłami. Prowadzi zdecydowanie aktywny tryb życia. Gdy musi szybko podjąć ważną decyzję, zdaje się na intuicję, ta nigdy jej nie zawiodła. Z kolegami i koleżankami w pracy ma świetne relacje, chętnie pomaga innym i tłumaczy wszelkie zawiłości. Niestety bardzo ciężko znosi krytykę, chociaż nie daje tego po sobie poznać – odreagowuje w samotności i długo przeżywa swoje porażki.

Predyspozycje zawodowe

Marzanna najlepiej sprawdzi się w handlu, marketingu, reklamie oraz w zawodach artystycznych.

Patroni Marzanny

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Marzanna

Marzanneczka, Marzannunia, Marzannusia, Marzena, Marzenka

Formy obcojęzyczne

Marzanna (słow., czes.), Marzana (lit.), Marzenna (rum.)

Nazwiska pochodzące od imienia Marzanna

Brak

Znani imiennicy

Marzanna Graff-Oszczepalińska – autorka książek dla dzieci
Marzanna Kielar – poetka
Marzanna Wolska – modelka

Przysłowia i powiedzonka

Marzena ze wsi, a latecko do wsi.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.