Znaczenie imienia Marzena

Marzena żyje nieco na uboczu światowego gwaru. Jest ambitna i lubi się uczyć, a los nie poskąpił jej licznych talentów, jednak jej twórczość pozostaje znana raczej nielicznym. Marzena za wszelką cenę stara się chronić swoją intymność oraz odrębność przed wścibskim okiem. Nie stroni całkiem przed ludźmi. Pozostaje pogodna i pozytywnie nastawiona do otoczenia. Często bywa roześmianą gadułą, słynącą z lotnego dowcipu i ciekawych opowieści. Jest jednak nieufna, ponieważ ludzie ją zawodzą i wykorzystują jej dobrość. Posiada wiele swoich ulubionych zakątków, pamiątek, melodii i innych szczegółów, które pobudzają jej fantazję, choć dla większości są bez znaczenia. Rodzina nie może jej przytłaczać.

Pochodzenie imienia Marzena

Marzena jest to imię pochodzenia hebrajskiego: w przenośni być pięknym, wspaniałym, ukochanym przez Jahwe czyli Boga, miłującym Boga.

Rodzina i miłość

Marzena ma silne poczucie niezależności i krępują ją wszelkie więzy, mimo to odnajdzie się w roli matki i żony. Byle tylko rodzina zbytnio jej nie przytłaczała! Jej otoczenie składać się będzie z ulubionych zakątków, pamiątek, szczegółów i dźwięków, które pozwalają jej snuć fantazje. Kocha luksus, markowe ubrania, drogie perfumy i życie księżniczki. Otacza się pięknem, które niejednokrotnie tylko ona podziwia. Zadba przy tym o tradycję, o piękno rytuałów rodzinnych i ciepło domowego ogniska. Pomimo zmęczenia obowiązkami gospodarskimi, zawsze będzie uśmiechnięta i zadowolona z życia. Od swojego partnera oczekuje wiele ciepła i uczucia, inaczej grozi jej zamknięcie się w sobie i przedwczesne zgaśnięcie. Marzena jest jak piękny i wrażliwy kwiat, który wymaga wiele miłości oraz wyjątkowych warunków do życia.

Imieniny Marzeny

Marzena imieniny obchodzi 26 kwietnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Marzeny jest 26 kwietnia.

Życie towarzyskie

Zawsze pogodna i pozytywnie nastawiona do świata. Trzyma się jednak trochę na uboczu, ale nie stroni całkiem od ludzi. Jest nieśmiała i skryta. Często boi się nowych znajomości, ponieważ ludzie ją zawodzą – jej dobre serce bywa nieraz wykorzystywane. Marzenie łatwiej zatem odnaleźć się w swoim wyimaginowanym świecie niż wśród ludzi w brutalnej rzeczywistości. Taka postawa dodaje jej tajemniczości i uroku. Ludzie próbują niejednokrotnie i na różne sposoby poznać prawdę o tej kobiecie, ale ona nigdy nie mówi o sobie otwarcie. Mimo to w towarzystwie przyjaciół jest roześmianą gadułą, która słynie z lotnego dowcipu i snucia wspaniałych opowieści.

Praca i kariera zawodowa

Marzena jest ambitna i lubi się uczyć. Zdobywanie wiedzy przychodzi jej nadzwyczaj łatwo i często po studiach posiada kilka specjalizacji. Do tego ma wiele talentów artystycznych, a specyfika jej charakteru sprawia, iż owiewa ją aura twórczości i tajemniczości. Jednakże jej kunszt pozostaje znany tylko nielicznym, częściowo dlatego, iż Marzena łatwo ulega słomianemu zapałowi i przy pierwszej trudności porzuca zajęcie. Po za tym nie cierpi ona rozgłosu i przebywania w tłumie ludzi. Z tego samego powodu poszukuje spokojnej pracy, niezbyt wymagającej, ale za to przynoszącej ogromną satysfakcję i niepowodującej nadmiernego zmęczenia.

Predyspozycje zawodowe

Marzena spełni się jako malarka, historyk sztuki, tłumaczka i psycholog.

Patroni Marzeny

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Marzena

Marzenka

Formy obcojęzyczne

Brak

Nazwiska pochodzące od imienia Marzena

Brak

Znani imiennicy

Marzena Chełminiak – dziennikarka radiowa
Marzena Cieślik – Miss Polonia 2006

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.