Znaczenie imienia Maja

Maja wyrywa się do wielkich czynów i wzniosłych idei. Nade wszystko chciałaby ulepszyć świat! Ma ogromne możliwości intelektualne i chłonny umysł, a do tego jest pomysłowa. Przez swoje uduchowienie nieraz jednak traci kontakt z rzeczywistością. Posiada przy tym niezależną naturę i z założenia nie zgadza się z opinią większości. Obdarzona została wszak intuicją, dzięki której wie, co robić i jakie są motywacje innych ludzi. Własne oblicze chowa jednak przed światem, pozostając typem samotnika. Określa się za pomocą sztuki. Przerażają ją trudności czy przeciwności, a podczas rozmów nieustannie doszukuje się podtekstów. Sama jest dość enigmatyczna i nie do końca rozumiana.

Pochodzenie imienia Maja

Maja to imię o nie do końca wyjaśnionym pochodzeniu. Możliwe, że wywodzi się od hebrajskiego słowa mariam (napawać radością) lub egipskiego meri-jam (ukochana przez Boga). Ponadto może ono wywodzić się od imion greckiej nimfy Mai, najstarszej z Plejad, matki Hermesa lub od rzymskiej bogini przyrody.

Rodzina i miłość

Nie często spotyka się kobietę taką, jak Maja. Wdzięczna w każdym działaniu, nawet przy kapryszeniu. Romantyczna i obdarzona talentem artystycznym. A do tego inteligentna, pomysłowa i zaradna. To wspaniały materiał na królową serca! O ile uda się komuś zdobyć jej zaufanie i przełamać naturę samotnika. Należy pamiętać, iż Maja potrafi dowodzić i rozkazywać, nie jest tylko delikatną istotą, zagubioną w świecie rzeczywistym i sztuce. To konsekwentna i stanowcza kobieta, która nie da się zepchnąć do roli kury domowej. Jako opiekunka domowego ogniska zadba o dobro swoich bliskich, spełni się w roli gospodarnej żony oraz sprawiedliwej i czułej matki.

Imieniny Mai

Maja imieniny obchodzi 9 kwietnia, 1 maja, 12 września.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Mai jest 9 kwietnia.

Życie towarzyskie

Mai ciężko jest porozumieć się z otoczeniem, ponieważ wszędzie doszukuje się podtekstów. Ponadto kobieta ta ma wyjątkowo niezależną naturę, przez co z założenia nie zgadza się z opinią większości, manifestując i próbując narzucić innym własne poglądy. Lubi także kaprysić, ale robi to z tak wielkim wdziękiem, iż nie zraża tym do siebie innych. Celnie odczytuje motywacje oraz intencje ludzi, ale sama pozostaje powściągliwa i skryta. Miewa skłonności do okresowych załamań. Znajomi nie zawsze do końca dobrze ją rozumieją, ale lubią. Cieszy się również powodzeniem u płci przeciwnej, trudno jej jednak w pełni odnaleźć się w rzeczywistym świecie. Pragnie za wszelką cenę go udoskonalić, postrzega go bowiem przez pryzmat swej romantycznej i artystycznej natury. Maja kocha w wolnym czasie czytać książki i słuchać dobrej muzyki – oczywiście preferuje samotność.

Praca i kariera zawodowa

Jej dusza wyrywa się do wielkich czynów i wzniosłych idei. Maja jest osobą bardzo uduchowioną i nieraz tracącą poczucie rzeczywistości. Ma jednak ogromne możliwości rozwoju intelektualnego, a do tego jest pomysłowa. To osoba o bardzo chłonnym i błyskotliwym umyśle, która ceni sobie doskonałość i perfekcję w każdym działaniu. Z tego powodu przerażają ją trudności i przeciwności losu oraz problemy z realizacją zobowiązań. Posiada na szczęście dużą intuicję, dzięki której wie, co robić. Bardzo konsekwentna w swych poglądach za wszelką cenę chce przekonać pozostałych o słuszności własnych wizji i działań. Czasem bywa przy tym zbyt porywcza i despotyczna, z reguły jednak cechuje ją wewnętrzny spokój, rozsądek i sprawiedliwość. Zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro innych osób.

Predyspozycje zawodowe

Maja dobrze czuje się w zawodzie pedagoga, plastyka, konserwatora zabytków a także informatyka.

Patroni Mai

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Maja

Majcia, Majeczka, Majka, Majunia

Formy obcojęzyczne

Maja, Maia, Maya (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Maja

Majach, Majacz, Majak, Majakowski, Majas, Majczyk, Majek, Majewicz, Majka, Majkowicz, Majnot, Majnota, Majoch, Majowicz

Znani imiennicy

Maja Bohosiewicz – aktorka
Maja Komorowska – aktorka
Maja Ostaszewska – aktorka
Maja Popielarska – prezenterka telewizyjna
Maja Sablewska – celebrytka
Maja Włoszczowska – zawodniczka kolarstwa górskiego
Majka Jeżowska – piosenkarka

Przysłowia i powiedzonka

Każdy, kto lubi Maję, zadania od niej spisać dostaje.
Do bzu podobna panna Maja, Bo pachnie majem i upaja.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.