Znaczenie imienia Magdalena

Magdalena potrafi rozwiązać nawet najbardziej zawiłe problemy i znaleźć wyjście z niejednej kłopotliwej sytuacji, pod warunkiem, iż nie jest akurat wzburzona i da się z nią porozumieć. Jest bardzo impulsywna i nie liczy się ze słowami, co w pierwszej chwili zraża do niej ludzi. Kto się do niej przekona, odnajdzie w Magdzie wierną i oddaną przyjaciółkę. Chętnie służy radą i pomaga, jeśli tylko może. Potrafi poświęcić nawet własne szczęście i pomyślność dla innych. Magdalena jest bardzo zmysłową kobietą, ale do tego bywa zaborcza. Poszukuje miłości pełnej, żywej i gorącej. Jej partner musi sprostać wielu wymaganiom, a Magda odda mu się całkowicie. Jest bardzo namiętna i pełna seksapilu.

Pochodzenie imienia Magdalena

Magdalena jest to imię pochodzenia hebrajskiego. Oznacza kobietę pochodząca z miejscowości Magdala (obecnie El-Me-dżel) – miasta położonego na północny zachód od Tyberiady nad jeziorem Genezaret w Palestynie, zwanego Migdal-Nunaja (Wieża Ryb). W Polsce występuje od XIII wieku.

Rodzina i miłość

Magdalena jest bardzo namiętną i zaborczą kobietą. Pragnie we wszystkim być pierwsza i poszukuje mężczyzny, który sprosta jej wymaganiom. Ma w sobie ogromne pokłady miłości zmysłowej i seksapilu. Do tego jest romantyczna i kieruje się głosem serca. Poszukuje miłości pełnej, żywej, gorącej. Dąży do posiadania mężczyzny i całkowitego oddawania mu się. Uwielbia uwodzić i porzucać. Związek z nią jest pełen zwrotów i wybuchów. Z takiej mieszanki raczej nie da się założyć spokojnej rodziny i mało która Magdalena do tego dąży. Zdecydowanie bardziej pragnie żyć na wysokich obrotach niż dać się zagonić do garów.

Imieniny Magdaleny

Magdalena imieniny obchodzi 13, 27, 29 maja, 1 czerwca, 22 lipca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Magdaleny jest 29 maja, 22 lipca.

Życie towarzyskie

Pierwszy kontakt z Magdaleną niejednokrotnie zraża do niej ludzi, ponieważ jest ona bardzo impulsywna i nie liczy się ze słowami. Kto się nie zniechęci, odnajdzie w Magdzie wierną przyjaciółkę, gotową zawsze przyjść z pomocą, cechuje ją bowiem ogromna miłość do bliźniego. Potrafi poświęcić własne szczęście i pomyślność, aby podać potrzebującemu rękę. Jej ogromny temperament i duża ciekawość świata nie pozwalają się przy niej nudzić. Często prowadzi zbyt towarzyskie i nieuporządkowane życie.

Praca i kariera zawodowa

Magdalena pracuje głównie po to, by móc spełniać swe zachcianki. Ogólnie bardzo nie lubi wszelkich rygorów, regularnej pracy i obowiązków oraz pracowania w określonych godzinach. Impulsywny styl bycia zmienia jej życie zawodowe w pole walki. Rozbudzona ciekawość, niezwykła pamięć słuchowa oraz analityczny umysł umożliwiają jej odnoszenie sukcesów i zrobienie kariery zawodowej. Musi jednak nauczyć się panować nad sobą. Potrafi rozwiązywać nawet najbardziej zawiłe problemy i kłopotliwe sytuacje, pod warunkiem, iż nie jest akurat wzburzona i da się z nią porozumieć. Nie usiedzi za biurkiem – musi mieć pracę w terenie, a najlepiej aby mogła nieś pomoc innym.

Predyspozycje zawodowe

Magdalena dobrze czuje się w zawodach, w których jest nienormowany czas pracy i dowolny sposób wykonania zadania.

Patroni Magdaleny

Św. Maria Magdalena (Św. Maria z Magdali) – według Nowego Testamentu kobieta uwolniona przez Jezusa od złych duchów, obecna później przy jego ukrzyżowaniu na Golgocie. Pierwsza osoba, której ukazał się Jezus po zmartwychwstaniu.

Odmiany i zdrobnienia imienia Magdalena

Madzia, Magda, Magdalenka, Magdunia, Magdusia, Magduszka, Magduś, Magdzia, Lena, Lenka

Formy obcojęzyczne

Magdalena (łac.), Magdalene, Magdalen, Madeline (ang.), Magdalene (niem.), Madeleine (fr.), Magdalena (hiszp.), Maddalena, Lena (wł.), Magdalina (ros.), Magdalena, Magda (czes.), Magda, Lena, Lenka (słowac.), Magdalena, Magda, Mande, Lenka (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Magdalena

Magdalanka, Magdaleński, Magdalewicz, Magdalewski, Magdaliński, Magdalski, Magdański, Magderowicz, Magdewicz, Magdowski, Magdulski, Magdziak, Magdziarski, Magdziarz, Magdzicki, Magdzik, Magdziński

Znani imiennicy

Magdalena Abakanowicz – artystka plastyczka
Magdalena Cielecka – aktorka
Magdalena Gessler – restauratorka
Magdalena Mołek – dziennikarka
Magdalena Pokora (Magda Femme) – piosenkarka i aktorka
Magdalena Samozwaniec – pisarka, poetka
Magdalena Schejbal – aktorka
Magdalena Umer – piosenkarka, dziennikarka, reżyser, wykonawczyni poezji śpiewanej
Magdalena Zawadzka – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Gospodyni Magda, co ty będziesz jadła? Groch się nie urodził, kapusta przepadła.
Na Marię Magdalenę pogoda – pszczółek wygoda, a jak słota – to lichota.
Gdy Magdalena deszczem zaczyna, to zwykle deszcz dłużej trzyma.
Dobre i to, jak mówiła Magda.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.