Znaczenie imienia Małgorzata

Małgorzata to choleryczka o dużej impulsywności. Przy niej sprawdza się powiedzenie, iż kobieta zmienną jest. Byle co ją płoszy, wiele porusza i łatwo ją zranić. Ogólnie obdarzona jest życzliwym i spokojnym usposobieniem, ale potrafi gwałtownie zareagować. Posiada chwiejny charakter – chętnie się angażuje, ale łatwo zniechęca, do tego jest wrażliwa na niepowodzenia. To również niezwykle odważna kobieta lubiąca przygody i podróże. Posiada grono licznych i oddanych przyjaciół. Uwielbia organizować wymyślne przyjęcia oraz samej w takich uczestniczyć. Bywa jednak, iż zamyka się w sobie i odcina na jakiś czas od otoczenia. Jest zdecydowanie rodzinną kobietą, często nie ma jednak szczęścia w miłości.

Pochodzenie imienia Małgorzata

Małgorzata jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa margarites (perła).

Rodzina i miłość

Małgorzata jest zdecydowanie rodzinną kobietą, ale często nie ma szczęścia. Marzy o pięknej miłości, o wierności, oddaniu i posiada swój ideał mężczyzny. Tyle, że sama do końca nie jest przekonana, jakie to wszystko powinno być, ponieważ jej typy zmieniają się z minuty na minutę. Bywa, iż wyrzuca sobie związek z osobą odbiegającą od jej wyobrażeń. To dlatego, iż jest zbyt nieśmiała i słaba, aby w odpowiednim momencie podjąć walkę. Łatwo przychodzi jej pokochać i szybko przystosowuje się do partnera. Pragnie ciepła, bezpieczeństwa i czułości – w zamian potrafi dać bardzo wiele z siebie. Poświęca się dla rodziny, jest zaradna, opiekuńcza i czuła. Będzie wzorową matką i żoną, jeśli jej partner zechce być prawdziwym rycerzem i otoczy ją troską, miłością i wiernością. Małgorzata wspaniale rozkwita pod odpowiednim dotykiem, chociaż całkowite otwarcie się i zmysłowość ją przerażają.

Imieniny Małgorzaty

Małgorzata imieniny obchodzi 18 stycznia, 3, 22, 25 lutego, 26 marca, 10, 13 kwietnia, 16 maja, 10 czerwca, 13, 20 lipca, 13, 20, 27, 30 sierpnia, 16, 17, 25 października, 2, 16 listopada, 23, 30 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Małgorzaty jest 17 października.

Życie towarzyskie

Małgorzata jest osobą pełną uroku, magnetyzmu i bardzo towarzyską. Zawsze ma oddane grono przyjaciół. Uwielbia ich podejmować na wymyślnych przyjęciach, jak i sama odwiedzać. Posiada licznych znajomych, z których zawsze ktoś jest gotowy towarzyszyć jej w nowych wymarzonych podróżach, przedsięwzięciach, projektach. Czasami jest impulsywna i nadpobudliwa, ale bywa też, iż zamyka się w sobie i odcina na jakiś czas od otoczenia. To płochliwa kobieta i łatwo ją zranić. Cechuje ją delikatna natura i psychika – łatwo ulega wzruszeniu, wiele ją porusza. Ogólnie obdarzona jest życzliwym i spokojnym usposobieniem, ale potrafi szybko zareagować na to, co się przy niej dzieje. Podlega wpływom otoczenia i szybko się przystosowuje.

Praca i kariera zawodowa

Przy niej sprawdza się powiedzenie iż kobieta zmienną jest. Nie ma co liczyć na zaangażowanie z jej strony w wypełniane obowiązki. Jest impulsywna, rozmarzona i notorycznie odkłada pracę na później. Bardzo chętnie podejmuje się wszelkich zleceń, ale równie szybko się zniechęca. Potrafi wziąć na siebie dużo za dużo. Jest nerwowa, ponieważ boi się zawieść, i bardzo wrażliwa na niepowodzenia, których jej nie brak. Wszelkie zakazy, nakazy i próby wychowania jej w dorosłym wieku odnoszą odwrotny skutek. Powinna od dziecka uczyć się sumienności, kończenia rozpoczętych prac i wyliczania zamiarów podług sił. Nie jest to niemożliwe.

Predyspozycje zawodowe

Małgorzata sprawdzi się jako lekarka, pisarka, aktorka, modelka, menedżerka.

Patroni Małgorzaty

Św. Małgorzata – męczennica. Żyła w IV wieku. Skazano ją na tortury, gdyż odmówiła ręki namiestnikowi Antiochii. Patronka kobiet ciężarnych i położnych.
Św. Małgorzata – królowa szkocka (XI w). Przekonała męża do ufundowania kilku klasztorów, m.in. opactwa w Dumfermline. Kanonizowana w 1250 r. przez papieża Innocentego IV. Patronka Szkocji.

Odmiany i zdrobnienia imienia Małgorzata

Gocha, Gosia, Gośka, Macha, Machna, Mana, Małgorzatka, Małgosia, Małgoś, Małgośka, Masza, Maszka

Formy obcojęzyczne

Margarita (łac.), Margaret, Marjorie (ang.), Margarete, Margarethe, Margarita, Greta, Grethe, Grete (niem.), Marguerite (fr.), Margarita (hiszp.)

Nazwiska pochodzące od imienia Małgorzata

Małgorzatowicz, Małgorzacik, Małgorzewicz, Małgorzewski, Małgosiak, Małgowski, Małkiewicz, Małkowski

Znani imiennicy

Małgorzata Foremniak – aktorka
Małgorzata Kożuchowska – aktorka
Małgorzata Markiewicz – wokalistka
Małgorzata Ostrowska – wokalistka
Margaret Thatcher – polityk brytyjski

Przysłowia i powiedzonka

Jaka Małgorzatka, takie będzie pól latka.
Święta Małgorzata zapowiada środek lata.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.