Znaczenie imienia Marlena

Marlena jest bardzo niezależna i ciężko przekonać ją do racji innych. Od dziecka trudno zmobilizować się jej do nauki oraz działania, ponieważ woli poleniuchować i odkłada wszystko na później. Marzy o karierze, bogactwie, podróżach oraz klejnotach, ale liczy raczej na dobre małżeństwo, aby osiągnąć ten cel. Bardzo długo pozostaje i zachowuje się jak mała dziewczynka, a następnie mała kobietka. To kapryśna księżniczka! Nie brak jej mimo to pomysłowości, zaangażowania i skuteczności w realizacji podjętych działań. Jest też skrupulatna. W kontaktach z ludźmi przede wszystkim poszukuje życzliwości i troskliwości. Ma wrodzony zmysł piękna, poezji oraz elegancji. Dba o domowe ognisko i bywa zazdrosna o męża.

Pochodzenie imienia Marlena

Marlena to imię pochodzenia niemieckiego, które powstało prawdopodobnie poprzez połączenie imion Maria i Magdalena lub Maria i Helena. Inna teoria mówi, że imię to pochodzi od holenderskiego imienia Marleene będącego formą imienia Magdalena.

Rodzina i miłość

Mężczyźni szybko ulegają jej czarowi, a kapryśny charakter traktują jako cechę dodającą jej dodatkowego uroku. Marlena z łatwością owija sobie wielbicieli wokół palca i zamienia w niewolników. Ma przy tym niebezpieczną pamięć uczuciową – lepiej jej nie zranić i nie zawieść! Ta kobieta, jeśli kocha, to całą sobą, angażując wszystkie swe zmysły. Życie z nią przypomina spacer po linie lub mieszkanie w pobliżu elektrowni atomowej. Jest to osoba niezwykle kokieteryjna, kapryśna i wymagająca, ale zarazem czuła i oddana. Niepokoi, zachwyca i doprowadza do rozpaczy. Jej partner powinien być bardzo stanowczy i umieć poskromić tę księżniczkę. Marlena zadba wówczas o domowe ognisko, którego ciepła pragnie i potrafi docenić. Nie obędzie się jednak bez emocjonujących scen zazdrości z jej strony.

Imieniny Marleny

Marlena imieniny obchodzi 16 kwietnia, 16 lipca, 12 września, 23 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Marleny jest 16 lipca.

Życie towarzyskie

Marlena długo pozostaje małą dziewczynką, a następnie małą kobietką. Poszukuje w kontaktach z ludźmi przede wszystkim ciepła, życzliwości oraz opieki z ich strony. Jest towarzyska, mimo to bardziej pragnie zaangażować otoczenie w swoje sprawy i problemy niż uczestniczyć w życiu innych. Ma wrodzony zmysł piękna, poezji oraz elegancji. Zdarza jej się tym samym żyć w wyimaginowanym świecie i czasem ubarwiać rzeczywistość w opowiadaniach – mimowolnie kłamie. Najlepiej czuje się w gronie wielbicieli, których ma bardzo wielu. Z kobietami raczej się nie przyjaźni, niewiele z nich potrafi bowiem ją zrozumieć i dotrzymać jej kroku. Marlena nie cierpi nudy ani monotonii, chętnie zmienia coś w swoim życiu. Kocha przy tym niespodzianki i zaskakujące zwroty akcji. Z trudem natomiast wybacza i jest dość pamiętliwa.

Praca i kariera zawodowa

Marlena jest bardzo niezależna, dlatego ciężko przekonać ją do nauki bądź efektywniejszej pracy. Posiada silne zdolności przywódcze oraz niemały talent dyplomatyczny. Ma niestety skłonności do leniuchowania, powolnego reagowania i nieustannego odkładania wszystkiego na później. Bardzo trudno nawet jej samej się zmobilizować. Marzy o karierze, bogactwie oraz klejnotach, ale liczy raczej na dobre małżeństwo, aby osiągnąć ten cel. Nie brak jej mimo to pomysłowości, zaangażowania i skuteczności w realizacji podjętych działań. Odznacza się przy tym sporą skrupulatnością. Jest lojalnym pracownikiem, stworzona została jednak do niezależnych i twórczych prac. Zdecydowanie realizuje się w zawodach artystycznych.

Predyspozycje zawodowe

Marlenie najbardziej odpowiadają zawody artystyczne takie jak dekoratorstwo, wystrój wnętrz albo moda. Polubi także pracę w galeriach i muzeach.

Patroni Marleny

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Marlena

Marlencia, Marlenia, Marlenka, Marlenuś

Formy obcojęzyczne

Marlene, Marlena (ang.), Marelne (fr.), Marlene (hisz.), Marlen, Marlene, Marleen (niem.), Marlena (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Marlena

Brak

Znani imiennicy

Marlena Drozdowska – piosenkarka
Marlena Mieszała – siatkarka
Marlene Dietrich – aktorka amerykańska pochodzenia niemieckiego

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.