Znaczenie imienia Mariola

Jest niezmordowaną pracownicą, gdy warunki sprzyjają. Nie liczy się jednak z karierą. To kobieta stworzona dla rodziny. Angażuje się w obowiązki, jest odpowiedzialna, solidna. Wszystko robi z wielką precyzją i starannością. Nie znosi krytyki! Potrafi być poważną, kiedy trzeba, zdecydowanie częściej jednak dobry humor jej nie opuszcza. Uwielbia zaskakiwać i być w centrum uwagi. Zaraża otoczenie entuzjazmem oraz pełnią życia, dlatego cieszy się ogólną sympatią. Kocha imprezy, szalone wypady, spotkania towarzyskie, chociaż przyjaciół ma niewielu. Jej wadami są cięty język oraz wybuchowa natura.

Pochodzenie imienia Mariola

Mariola jest to imię pochodzenia francuskiego będące poboczną formą imienia Maria. Prawdopodobnie wywodzi się od słowa Mariolle, które oznacza: mały wizerunek Matki Boskiej.

Rodzina i miłość

Mariola ma spore problemy w budowaniu stałego związku, ponieważ rzadko uznaje kompromisy i nie lubi jednostajności. Jest jednak niezwykle uczuciowa i pociągająca. To kobietą wyjątkowa i otwarta na wszelkie formy wzbogacające współżycie dwojga kochających się ludzi. Mężczyzna zainteresowany stworzeniem z nią rodziny, powinien być przygotowany na szalone życie, pełne wybuchów i zmian. Musi być także niezwykle cierpliwy i wyrozumiały, a przede wszystkim potrafić dotrzymać tej kobiecie kroku. Mimo wszystko naprawdę warto podjąć trud, ponieważ Mariola okazuje się gospodynią idealną, chociaż nieraz ciężko utrzymać ją w czterech ścianach. Dba o ład i harmonię w domu, oczywiście według przyjętych przez siebie norm. Nie znosi krytyki, kontrolowania i pouczania! Rodzina dodaje jej motywacji do działania i pozwala w pełni rozkwitnąć. Będzie dobrą żoną oraz matką, dla której szczęście najbliższych stanowi najwyższe dobro.

Imieniny Marioli

Mariola imieniny obchodzi 1 stycznia, 2 lutego, 25 marca, 31 maja, 6 lipca, 15 sierpnia, 8 września, 7 października, 8 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Marioli jest 31 maja.

Życie towarzyskie

Mariola uwielbia spędzać czas na imprezach lub spotkaniach towarzyskich, chociaż przyjaciół posiada niewielu. Przyczyną tego jest jej trudny charakter, cięty język oraz wybuchowa natura. Nie bywa jednak celowo złośliwa ani uszczypliwa, zdarza jej się po prostu zbyt pochopnie postępować i stracić cierpliwość. Ogólnie jest bardzo sympatyczną, szlachetną i ciepłą osobą, przez co nieraz przyciąga do siebie ludzi nieszczęśliwych. W towarzystwie zazwyczaj wiedzie prym i błyszczy. Oprócz pogody ducha i fantazji wyróżnia ją także wygląd. Mariola potrafi o siebie zadbać i sprawia jej to przyjemność. Zawsze jest modnie ubrana, starannie uczesana i posiada perfekcyjnie dobrany oraz wykonany makijaż. Lubi zaskakiwać, a monotonia jej obca. To kobieta, która kocha zmiany!

Praca i kariera zawodowa

Mariola to typ siłaczki i niezmordowanej pracownicy. Oczywiście pod warunkiem, iż wykonuje zawód, który lubi i który pozwala jej na twórcze działanie. W przeciwnym wypadku staje się męczennicą, nieustannie narzekającą na swój los. Przede wszystkim jednak jest osobą odpowiedzialną, solidną oraz poważną (kiedy trzeba). Zaraża otoczenie entuzjazmem i pełnią życia, dlatego cieszy się sympatią współpracowników oraz przełożonych. Wszystko, co robi, wykonuje z wielką precyzją i starannością. Nie lubi jednak poprawiać ani dokańczać po innych, prędzej rozpocznie zadanie od początku i po swojemu, osiągając przy tym wysokie rezultaty. Spełni się w zawodach opartych na kontaktach z ludźmi i wymagających umiejętności twórczych. Należy podkreślić, iż Marioli nie interesują sukcesy ambicjonalne ani kariera, ponieważ najważniejsze dla niej jest dobro bliskich.

Predyspozycje zawodowe

Mariola sprawdzi się jako dziennikarka, tłumaczka, przewodnik turystyczny.

Patroni Marioli

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Mariola

Mariolcia, Marioleczka, Mariolek, Mariolina, Mariolinka, Mariolka, Mariolunia, Mariolusia, Marioluś

Formy obcojęzyczne

Mariola (fr., wł,), Mariela (niem.)

Nazwiska pochodzące od imienia Mariola

Brak

Znani imiennicy

Mariola Cieniawa – pianistka
Mariola Jarocka – pisarka
Mariola Kaczorowska – aktorka teatralna
Mariola Kalicka-Królczyk – artystka rzeźbiarka
Mariola Zenik – siatkarka, reprezentantka kraju

Przysłowia i powiedzonka

Dobrze czuje się Mariola tylko w romantycznych rolach.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.