Znaczenie imienia Roksana

Roksana to pełna wdzięku, zawsze radosna i tryskająca pomysłami szczęściara. Z zapałem zabiera się do działania, a czego nie ruszy – odnosi sukces. Wie, jak walczyć o swoje i potrafi postępować z ludźmi w każdej sytuacji. Odważnie kroczy przez świat z wiarą we własne możliwości i chętnie podejmując ryzyko. Bierze pełną odpowiedzialność za swoje czyny i nie znosi narzekania. Chętnie pomaga i daje dobre rady. Nie narzeka na brak znajomych, gdyż jest sympatyczna i otwarta na ludzi. Lubi aktywnie spędzać czas i nie znosi bezczynności. Potrzebuje się wyszaleć, zapominając na chwilę o problemach, ale nie unika ich. Zdarza jej się płakać w samotności. Ciężko znosi krytykę, ale nie daje tego po sobie poznać. Jest wrażliwa i delikatna.

Pochodzenie imienia Roksana

Roksana to imię pochodzenia perskiego, które oznacza jutrzenkę lub kobietę promienistą, jaśniejącą.

Rodzina i miłość

Dla Roksany życie wiąże się z walką o szczęście, co sprawia jej dodatkową satysfakcję i przyjemność. Jest kobietą, która kieruje się porywami serca i rzadko myśli o konsekwencjach. Potrafi jednak wyjść cało z niejednej opresji. Zdecydowanie nie potrafi żyć samotnie. Od potencjalnego partnera, wymaga poczucia bezpieczeństwo, zrozumienia i czułej opieki. W przeciwnym wypadku stresy zaczną niweczyć jej radość i energię działania, przeobrażając ją w kłębek nerwów. Wsparcie ukochanego jest dla niej bezcenne. Bardzo długo przebiera w adoratorach, przeżywając przy tym wiele przygód miłosnych. To niezwykle zmysłowa a zarazem delikatna kobieta. Często nie osiąga stałości w uczuciach, preferując krótkie, niezobowiązujące związki. Jeśli się ustatkuje, zostaje jednak dobrą oraz wierną żoną. Dba o domowe ognisko, z czułością oraz oddaniem pielęgnuje bliskich i nieraz rozpieszcza dzieci.

Imieniny Roksany

Roksana imieniny obchodzi 14 września.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Roksany jest 14 września.

Życie towarzyskie

Roksana potrzebuje ruchu oraz możliwości ekspresji, dlatego chętnie spędza wolny czas aktywnie i zawsze w gronie znajomych. Na brak przyjaciół nie może też narzekać, jest sympatyczna i otwarta na świat. Lubi dyskoteki, domowe imprezy, a także ruch na świeżym powietrzu. Bawi się dobrze nawet wtedy, gdy ma wiele problemów. Potrzebuje nabrać do nich dystansu, ale nie unika ich. Przejmuje się wieloma sprawami, często płacze w samotności z błahych powodów i bardzo łatwą ją zranić nieuważną krytyką. Jest niezwykle wrażliwa, ale nigdy otwarcie nie narzeka na swój los. Na szczęście nie należy do pamiętliwych osób i stara się zapominać o doznanych krzywdach. Pragnie przeżyć życie jak najlepiej i wykorzystać każda chwilę. Nie cierpi monotonii oraz bezczynności. Marzy o podróżach, wielkich przygodach i romansach. Z nią nie można się nudzić, a ponadto na nią zawsze można liczyć.

Praca i kariera zawodowa

Urodzona szczęściara. Pełna wdzięku, wesoła, energiczna i z mnóstwem pomysłów. Wie, jak radzić sobie z konkurencją. Potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji i nie boi się wyzwań. Odważnie kroczy przez świat, chętnie podejmując ryzyko i z wiarą we własne możliwości. Jeśli coś jakimś cudem jej się nie powiedzie, nie załamuje rąk na długo, ale próbuje ugryźć problem z innej strony. Posiada sporo woli walki i optymizmu, którymi z łatwością zaraża innych. Roksana to wytrwała, cierpliwa oraz uparta kobiet, w pełni odpowiedzialna za swój los. Nie znosi wysłuchiwać narzekań, woli konstruktywnie pomóc, nawet nieznajomym, jeśli tylko jej potrzebują. Bez wahania biegnie z odsieczą, korzystając ze swego życiowego doświadczenia. Chętnie pracuje z ludźmi, ale woli samodzielnie realizować zadanie, nie w zespole.

Predyspozycje zawodowe

Roksana posiada uzdolnienia artystyczne i manualne – sprawdzi się w zawodach powiązanych ze sztuką. Musi też to być praca, która pozwoli jej pracować swoim rytmem, nie w zespole.

Patroni Roksany

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Roksana

Roksa, Roksancia, Roksanka, Roksia, Roksunia

Formy obcojęzyczne

Roxana, Roxanna, Roxine, Roxy (ang.), Roxane (fr., niem.), Roksana, Roksa, Rosa (połud.-słow).

Nazwiska pochodzące od imienia Roksana

Rokszawski, Rokszewicz

Znani imiennicy

Roksana – żona Aleksandra Wielkiego
Roksana – córka Heroda Wielkiego
Roksana Jonek – Miss Polonia 1997
Roksana Krzemińska – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.