Znaczenie imienia Radosław

Radosław to mężczyzna kulturalny, inteligentny, pełny entuzjazmu i pogodnie nastawiony do życia. Posiada duże poczucie humoru oraz mnóstwo niekonwencjonalnych pomysłów. Wszelkie decyzje lubi podejmować samodzielnie. To mężczyzna niezależny, który z reguły nie zgadza się z opinią większości. W swych działaniach jest bardzo wytrwały i pracowity. Lubi olśniewać otoczenie swoją osobą. Cechuje go przy tym duża kultura osobista, szlachetność i łagodność. Wobec nowopoznanych osób zachowuje dystans i stawia wysokie wymagania swym znajomym. Sobie również nieustannie podnosi poprzeczkę. Rzadko wyjawia własne uczucia, plany i przemyślenia. Lepiej sobie radzi w sprawach zawodowych niż sercowych.

Pochodzenie imienia Radosław

Radosław jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: ten, który chce zdobyć sławę lub radosny i sławny.

Rodzina i miłość

Radosław na brak powodzenia nie może narzekać. Jest mężczyzną pełnym ogłady, dobrze wychowanym i dość tajemniczym – kobiety go lubią. Niestety Radosław mimo najszczerszych chęci, nie potrafi odpowiednio okazywać uczuć, zwierzyć się, czy wyjawiać swoich potrzeb. Bardzo się stara, ale nie zawsze dobrze mu to wychodzi. Zdecydowanie lepiej się odnajduje w sprawach zawodowych niż uczuciowych. Jego dążenie do perfekcjonizmu nie przekłada się pozytywnie na sferę uczuciową, często ma negatywny wpływ na rodzinę. Jest kochającym ojcem i mężem, ale swój wolny czas woli przeznaczyć na realizowanie swoich pasji i idealistycznych wizji. Wydaje się mało zżyty z bliskimi. Jednak jeśli ktoś lub coś im zagrozi – Radosław, nie bacząc na konsekwencje, poświęca wszystko inne dla dobra rodziny.

Imieniny Radosława

Radosław imieniny obchodzi 2 marca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Radosława jest 2 marca.

Życie towarzyskie

Radosław lubi olśniewać otoczenie swoją osobą. Cechuje go duża kultura osobista, szlachetność i łagodność, już samym tym przyciąga uwagę. Ponieważ dąży do perfekcjonizmu w każdej dziedzinie życia, również w towarzystwie chce być najlepszy pod każdym względem. Niestety nie tylko wobec siebie ma nadmierne wymagania, ale i w stosunku do innych, a to nie jest już dobrze odbierane. Nadto Radosław zachowuje specyficzny dystans wobec nowo poznanych osób i rzadko spoufala się ze znajomymi. Jest skryty w kwestiach uczuć i wyjawiania swoich pasji oraz zainteresowań. Mało kto tak naprawdę może go poznać. Dominuje nad otoczeniem poczuciem humoru, błyskotliwością i optymizmem, doskonale maskując swą głębię. Potrafi być złośliwy i nieprzyjemny, ale głównie wobec osób próbujących narzuć mu swój punkt widzenia. Ogólnie Radosław ceni sobie spokój, a nawet samotność – musi mieć czas, aby usiąść nad dobrą książką, przed dobrym filmem lub posłuchać ulubionej muzyki. Ma skłonności do okresowych załamań i, w celu pokonania smutku, może wpaść w jakiś nałóg.

Praca i kariera zawodowa

Pełen entuzjazmu i dość niekonwencjonalny mężczyzna, do tego ambitny i pogodnie nastawiony do życia. Radosław w pełni zasługuje na swoje imię. Jest radosny, pomysłowy i niezwykle ruchliwy – swoje zamierzenia realizuje dzięki systematycznej pracy. Ma chłonny i błyskotliwy umysł, a wszelkie decyzje lubi podejmować samodzielnie. To mężczyzna niezależny. Z reguły i z założenia nie zgadza się z opinią większości, dlatego preferuje zawody, w których wiele zależy od niego samego. Jeśli nie uda mu się to na początku kariery – stara się szybko awansować. Najlepiej pracuje mu się w samotności, ponieważ bardzo nie lubi, jak mu ktoś przeszkadza. Radosław jest otwarty na ludzi, dzieli się swoimi sukcesami, a wszelkie powodzenia mobilizują go do jeszcze większej pracy.

Predyspozycje zawodowe

Radosław najlepiej sprawdzi się w pracy, w której wiele zależy od niego samego gdyż sukcesy mobilizują go do jeszcze większej aktywności.

Patroni Radosława

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Radosław

Radek, Raduś

Formy obcojęzyczne

Radoslaus (łac.), Radoslav (ogólnie przyj. forma), Radoslao (hiszp.)

Nazwiska pochodzące od imienia Radosław

Radosławski

Znani imiennicy

Radosław Pazura – aktor
Radosław Piwowarski – reżyser filmowy

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.