Znaczenie imienia Przemysław

Przemysław jest mężczyzną pełnym cnót. To energiczny oraz bardzo pomysłowy człowiek. Nie przejmuje się i nie zraża łatwo, napotykając przeszkody na drodze do swych dążeń. Obowiązki wykonuje starannie i sumiennie – nie jest leniwy. Wśród znajomych wyróżnia się pogodą ducha oraz błyskotliwością. Otwarty na ludzi, jest duszą towarzystwa. Ceniony za sprawiedliwość oraz gest. Niestety nie najlepiej radzi sobie z własnymi finansami. Potrzebuje partnerki, która będzie umiała zarządzać gospodarstwem i zadba o majątek rodzinny. Przemysław otoczy ją ze swej strony troską, oddaniem oraz autentyczną miłością. To prawdziwy rycerz dla wybranki swego serca i niezwykle rodzinny mężczyzna.

Pochodzenie imienia Przemysław

Przemysław to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Jest to zmieniona forma imienia Przemysł oznaczającego człowieka bystrego, sprytnego, przemyślnego.

Rodzina i miłość

Wobec kobiet Przemysław pozostaje szarmancki i prawdziwie rycerski. To rodzina i miłość stanowią najważniejszy element jego życia. Dla nich poświęca swą karierę i ambicje. Do tego Przemysław jest ciepłym i wrażliwym człowiekiem, chociaż wiele ze swych uczuć ukrywa. Jak to mężczyzna! Na brak powodzenia i szczęścia w miłości nie może narzekać, ale nie jest bawidamkiem ani zdobywcą. To solidny i poważny mężczyzna, który pozostaje wierny wybrance swego serca. Dba o swoją żonę, otacza ją troską godną księżniczki. Przejawia również dużą delikatność w sferze intymnej. Niestety jego partnerka będzie musiała umieć czasem rządzić twardą ręką i tupnąć nogą, ponieważ to na niej spocznie obowiązek dbania o rodzinne finanse.

Imieniny Przemysława

Przemysław imieniny obchodzi 13 kwietnia, 4 września.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Przemysława jest 13 kwietnia.

Życie towarzyskie

W kontaktach z innymi Przemysław jest sprawiedliwy, szlachetny i łagodny. Zawsze pozostaje szczery i życzliwy dla otoczenia, lubi też błyszczeć wśród znajomych i olśniewać nowo poznanych. To prawdziwa dusza towarzystwa. Wyróżnia się nie tylko pogodnym usposobieniem, ale przede wszystkim błyskotliwością oraz otwartością na innych. Przemysław kocha imprezy i dobrą zabawę, jednakże tylko w gronie godnych zaufania, najbliższych przyjaciół. Nie lubi komplikować sobie życia i relacji z innymi, do szczęścia wystarczą mu uśmiech i ludzka życzliwość. Dzięki temu jest lubiany i cieszy się sporym zaufaniem. W każdej sytuacji można na nim polegać, poza tym nie wywyższa się i nie próbuje przewodzić. Wobec przyjaciół ma gest, dlatego nieraz przeżywa kłopoty finansowe.

Praca i kariera zawodowa

Przemysław jest mężczyzną pełnym cnót. To energiczny, pomysłowy i niezwykle ruchliwy człowiek. Nie przejmuje się trudnościami podczas realizacji swych dążeń i nie zraża się łatwo, napotykając na przeszkody. Świadomie wyznacza sobie cele i wytycza optymalną do nich drogę. Ponadto ma chłonny i błyskotliwy umysł pozwalający mu świetnie orientować się w sprawach technicznych oraz naukach ścisłych. Nie stara się jednak robić kariery i nie podchodzi ambicjonalnie do pracy. Powierzone mu obowiązki wykonuje oczywiście starannie i sumiennie, nie pozwoli sobie bowiem na brak wydajności. Nie jest leniwy! Sukces zawodowy nie stanowi dla niego po prostu priorytetu. Sprawdzi się na wielu stanowiskach, ponieważ jest zaradny i ma mnóstwo ciekawych pomysłów.

Predyspozycje zawodowe

Przemysław najlepiej sprawdzi się w zawodach technicznych i naukach ścisłych.

Patroni Przemysława

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Przemysław

Przemcio, Przemciu, Przemek, Przemko, Przemo, Przemuś, Przemysławcio, Przemysławciu, Przemysławek

Formy obcojęzyczne

Premislaus (łac.), Premysl (ang.), Premislao (hiszp., wł.), (ros.), Přemysl (czes.), Premyslav (słowac.)

Nazwiska pochodzące od imienia Przemysław

Przemysłski, Przemyski

Znani imiennicy

Przemysł II – król polski (14 X 1257 – 8 II 1296)
Przemysław Babiarz – prezenter telewizyjny i komentator sportowy
Przemysław Gintrowski – kompozytor i wokalista
Przemysław Kruk – snookerzysta
Przemysław Mazur – pilot rajdowy
Przemysław Saleta – pięściarz
Przemysław Wacha – badmintonista, olimpijczyk

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.